folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Statik Elektrik Beni Deli Ediyor.

Statik Elektrik Beni Deli Ediyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    patron_38 bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Statik elektrik çarpması Genelde siklet olarak Zayıf insanlarda oluyor diyebilir ya da genelleyebilir miyiz? Biraz yağlanın bence İç ve dış olarak. 

110 kiloyum ? 

Deri'n kuru mu peki? çok Tuzlu tüketiyor musun? Çok sık terliyor musun?

RitmFarbRacourci tarafından 26/Mar/19 12:31 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek

Aynı durum bende de aşırı oluyor dönem dönem,

sebepler;

- yünü kıyafet
    - ayakkabı

- evdeki halı ( bizim evdeki halı o kadar yüklenmiş ki ayagınızla 1 kere bassanız şarj oluyorsunuz sonra hrkesi çarpıyorsunuz - artık terliksiz üstüne basmıyorum)

araba ile ilgili işe yarar çözüm; kapıyı açıyorsunuz, elinizi arabanın dışında metal gövdeye yapıştırıyorsunuz sonra ayagınızı dışarı çıkarıyorsunuz. böylelikle çarpılmıyorsunuz. ilk ayaklar çıkarsa çarpılırsınız...

kapı tokmaklarına dokunmadan önce kapının yanındaki duvarın beton yüzeyine biraz dokunun SAĞ ELLE , fazla elektrigi alsın topraklama yapıp.

her dokundugunuz şeye önce tırnagınızın ucuyla bikaç tık tık yapın sonra açın.

yüksek elektrikliyseniz her işinizi SAĞ ELLE yapın sol el kalbi bile durdurur dikkat edin.

Halı sahalardan bi müddet uzak durun. illa oynayacaksanız da 10 dk da bir sol elinizle tellere dokunup fazla yükü üzerinizden atın ki kalp krizinden ölmeyin.  yakın arkadaşım gözümüzn önünde halısahada kalp krizi geçirip vefat ettigi günden bri ben gitmiyorum.

şeyini şeyettiğimin şeyi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek
    S-E-R-H-A-T bunu yazdı

Aynı durum bende de aşırı oluyor dönem dönem,

sebepler;

- yünü kıyafet
    - ayakkabı

- evdeki halı ( bizim evdeki halı o kadar yüklenmiş ki ayagınızla 1 kere bassanız şarj oluyorsunuz sonra hrkesi çarpıyorsunuz - artık terliksiz üstüne basmıyorum)

araba ile ilgili işe yarar çözüm; kapıyı açıyorsunuz, elinizi arabanın dışında metal gövdeye yapıştırıyorsunuz sonra ayagınızı dışarı çıkarıyorsunuz. böylelikle çarpılmıyorsunuz. ilk ayaklar çıkarsa çarpılırsınız...

kapı tokmaklarına dokunmadan önce kapının yanındaki duvarın beton yüzeyine biraz dokunun SAĞ ELLE , fazla elektrigi alsın topraklama yapıp.

her dokundugunuz şeye önce tırnagınızın ucuyla bikaç tık tık yapın sonra açın.

yüksek elektrikliyseniz her işinizi SAĞ ELLE yapın sol el kalbi bile durdurur dikkat edin.

Halı sahalardan bi müddet uzak durun. illa oynayacaksanız da 10 dk da bir sol elinizle tellere dokunup fazla yükü üzerinizden atın ki kalp krizinden ölmeyin.  yakın arkadaşım gözümüzn önünde halısahada kalp krizi geçirip vefat ettigi günden bri ben gitmiyorum.

Hocam ne yaptın :) halısahaya haftada bir gitmezsem içim rahat etmez, tırstım şimdi.

Kıyafete dikkat ediyorum fakat ayakkabı konusunda öyle değil gibiyim, o yüzden konu mesajımda ki bahsettigim bileklik iş görür mü bilemedim.

kapıyı açarken kaparken sürekli dikkat etmek zor, kesin bir çözüm olması lazım.

Parlayan bizi paylar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Ciplak ayakla topraga bas hocam.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

enteresan :) hiç böyle bi sorunum olmadı bu güne kadar. 1,82 boy, 92 kiloyum. benim evde parke görünümlü lastikten gibi olan şu malum yer brandalarından var, adını unuttum, hepte öyle oldu acaba lastik olduğu için mi bende ki statik elektriği alıyor, kiralarda süründüğüm için parke döşemiyorum hiç, parkeli eve kiraya da hiç girmedim, hep o lastikten yer döşemeler :)

rahmandaburda tarafından 26/Mar/19 13:41 tarihinde düzenlenmiştir

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Peki bu niye sorun olarak görünüyor size, yani alt tarafı bir cızırdama, faydası var diyenler var, romatizmal sorunların dermanıymış. Takma kafana, hayatın bir parçasıda bu statik elektriklenmedir.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

Son 3 senedir her gün 10 kere çarpılıyorum desem yalan olmaz. Farklı bir yere dokunmadan önce hızlıca kontrol edip, ufaktan çıtlatıp daha sonra tutuyorum

Şu lanet probleme klasik yöntemlerin dışında başka bir yöntem bulmak gerekiyor. Ayakkabı, kıyafet değiştirmekle olmuyor bu iş. Gündelik giyimimi ve görünümümü çarpılmamaya yönelik dizayn etmekle uğraşamam.

Varsa farklı bir yöntemini bulabilen aydınlatsın lütfen.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caldii10
    caldii10's avatar
    Erkek

İşim gereği sürekli statik elektriğe maruz kalıyorum.kuse ve naylon,pe, Pp bazlı kağıtları etiket haline getiriyoruz.bu esnada malzeme aşırı elektrik yukleniyor.tek çare İş kıyafetleri satan firmalardan, antistatik ayakkabı satın almak...

Alacakaranlığı hiç sevmem, ya gündüz olmalı ya gece ; kurşun değidiğin ya derinden vurmalı ya namluda kalmalı ; Dost dediğin ya senin gibi olmalı yada hiç olmamalı...!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ayakkabının içine bi avuç toprak atın tertemiz problem solved :D :D :D

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Bir de, Serbest Sinir uçları, özelleşmiş Sinir uçları Deri'nin en üst tabakasına bu kadar yakın mi ki, çok ince bir temasla Çat diye Statik Elektrik Atlaması oluyor? @@,`)

Muhtemel, kütlece daha ağır birşeye dokunmak, Durgun Elektrik yükünü Kütleler oranında paylaşmaya neden olacağından, iyi olur herhalde. @@,`

@ilteris ^^D bakara-makara 

RitmFarbRacourci tarafından 26/Mar/19 15:03 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 5390 Toplam Mesaj: 52
#statik #elektrik statikbileklik anti