folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Statik Elektrik Beni Deli Ediyor.

Statik Elektrik Beni Deli Ediyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Peki bu niye sorun olarak görünüyor size, yani alt tarafı bir cızırdama, faydası var diyenler var, romatizmal sorunların dermanıymış. Takma kafana, hayatın bir parçasıda bu statik elektriklenmedir.

Baya baya sorun teşkil ediyor, sürekli çarpılma ki bazıları gercekten hoplatıyor beni ve sinirimi.

Çevreme bakınıyorum çalıştığım ortama bakınıyorum, aynı mekanda aşağı yukarı aynı kıyafet benzer ayakkabılar giyiniyor arkadaşlar, ama ben ya takıntılıyım yada beni çok çarpıyor :)

Parlayan bizi paylar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Ayakkabi,kiyafet vs etken ama is vucutta bitiyor.

Serhat muridin yazdigi gibi vucutta olusan statik elektrik kalp durdurmaz korkmayin :)

Sik sik vucudunu topraklamaya calis hocam, baskada yapabilecegin pek bisey yok.

Bende ayni dertten muzdaripim, ozellikle arabadan her inisimde felaket. Bu buyuk ihtimalle direksiyondan kaynaklaniyor, baska biseyle kaplayip cozulebilitesi var :)

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Ne kıyafetimi değiştirdim ne ayakkabımı milleti çarpmaya başladım bi kaç gündür. Hadi hayırlısı bakalım. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek
    kUz3y bunu yazdı

Tamamen ayakkabı ile alakalı, lanet zıkkım petrolde aracın anahtarını pompacıya uzattım pompacı yerinden zıpladı , imanı çıktı, göt kasları gevşedi :-)  öyle statik vuruyorum şimşek gibi , her ayakkabı yapmıyor greyderden vs aldığım 2-3 ayakkabım var onlarda böyle bir problem yok.

Koptum ağzına sağlık :) :) :)

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Kıl sorunun var mı hocam? Kilo, vücut kılı, yünlü kıyafet filan sürtünme ne kadar fazlaysa o kadar statik üretirsin, hepsi bir araya geldiyse ateş edersin etrafa:D

Göğüs ve bacak kılın fazlaysa vur ağdayı gitsin.

3 aydır sakalları ellemedim geçen atkı takayım dedim, neye dokunsam çatır çutur çarpıldım.

Kıyafetle çözemediysen kıllardan kurtul bir de öyle dene.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Keşke  tek derdim o olsa...

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    cevik bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Peki bu niye sorun olarak görünüyor size, yani alt tarafı bir cızırdama, faydası var diyenler var, romatizmal sorunların dermanıymış. Takma kafana, hayatın bir parçasıda bu statik elektriklenmedir.

Baya baya sorun teşkil ediyor, sürekli çarpılma ki bazıları gercekten hoplatıyor beni ve sinirimi.

Çevreme bakınıyorum çalıştığım ortama bakınıyorum, aynı mekanda aşağı yukarı aynı kıyafet benzer ayakkabılar giyiniyor arkadaşlar, ama ben ya takıntılıyım yada beni çok çarpıyor :)

Anladım hocam, galiba herkeste ki etkisi aynı düzeyde değil, ben sadece çıtlama olarak hissediyorum, gariptir hoşlanıyorum..  :)

Kullandığın ayakkabı en ciddi püf noktasıdır, terlik ya da ayakkabı seçimine dikkat et, statik elektriklenme yaratabilecek plastik malzemeden üretilmiş olmasınlar.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

sakal bırakıp dockers giyince çakıp duruyom ben de.

bi kıza evrak veriyodum şimşekler çaktı.

yıldırım nikahı kıyacaktık bozduk sonra :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Ben bu illetten öyle bıktım ki, sonrasında bir yöntem buldum, mesela kapı kolunu açacağım sırada dokunurken hızlı dokunuyorum ve bu yöntem nedeniyle artık irkilmiyorum, hızlı dokunduğumda çarpmaya vakit bulamıyorsa demek ki çarpmıyor. uzun süredir bu şekilde hayatımı idame ettiriyorum. :D

the man who gets tired after eating a ban
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Kıl sorunun var mı hocam? Kilo, vücut kılı, yünlü kıyafet filan sürtünme ne kadar fazlaysa o kadar statik üretirsin, hepsi bir araya geldiyse ateş edersin etrafa:D

Göğüs ve bacak kılın fazlaysa vur ağdayı gitsin.

3 aydır sakalları ellemedim geçen atkı takayım dedim, neye dokunsam çatır çutur çarpıldım.

Kıyafetle çözemediysen kıllardan kurtul bir de öyle dene.

^^D

bu Yüzücülerde de vücutta kıl yok. Bunlar da devamlı ağdalı mı geziyorlar nedir?

@kUz3y ^^D

RitmFarbRacourci tarafından 26/Mar/19 16:50 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 5397 Toplam Mesaj: 52
#statik #elektrik statikbileklik anti