folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Statik Elektrik Beni Deli Ediyor.

Statik Elektrik Beni Deli Ediyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

https://www.kartalotomasyon.com.tr/Kablosuz-Antistatik-Bileklik,PR-3444.html

Şunu bırakıyorum şöyle. ESD ye (Elektrostatik Discharge, yani manyetolama :D )  hassas elektronik elemanlarla çalışırken kullanılıyor. Kablosuz olanını hiç denemedim, şimdi link ararken gördüm. Kablolusu bina toprağına bağlı olarak yada özel mata bağlı olarak iş görüyordu.

Kablosuzda bu olayı halletmişler gibi. Deneyebilirsiniz, çok pahalı bir şey de değil. Her kıyafetle ve ayakkabıyla uyumlu :)

punto cero
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

bazen öyle bir çarpıyorum ki kapı kolunu parmağım uyuşuyor ofiste çalışıyoruz toprak yüzü de göremiyoruz akşama kadar 

en son bi kablo bağlaycam ayağıma öyle dolancam içerde

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Lescon running modellerini giymeye başladım bu sıkıntı kalmadı 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Toprak ile temas azalınca elektrik açığa çıkıyor aksın bırakın tutmayın. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

eski şirkette felaketim olmuştu bu, yeni şirkette halılardan sanırım(daha kaliteli midir nedir) artık o kadar olmuyor. eski şirketteyken artık bayılacak gibi oluyordum. milletle el sıkışamaz olmuştum.

internette bi cihaz bulmuştum ışıklı fln. statik yüklendiğin zaman o ışıklı cihaz yanıyordu. tabi almadım bu aleti. alıp denemek lazım. çin ürünüydü

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

laminant parkelerin çok etkisi var.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    tuncaxxz bunu yazdı

https://www.kartalotomasyon.com.tr/Kablosuz-Antistatik-Bileklik,PR-3444.html

Şunu bırakıyorum şöyle. ESD ye (Elektrostatik Discharge, yani manyetolama :D )  hassas elektronik elemanlarla çalışırken kullanılıyor. Kablosuz olanını hiç denemedim, şimdi link ararken gördüm. Kablolusu bina toprağına bağlı olarak yada özel mata bağlı olarak iş görüyordu.

Kablosuzda bu olayı halletmişler gibi. Deneyebilirsiniz, çok pahalı bir şey de değil. Her kıyafetle ve ayakkabıyla uyumlu :)

https://tr.banggood.com/Portable-Anti-Static-Titanium-Ionic-Magnetic-Wristband-Silicone-Bracelet-Balance-Band-BlackRed-p-1326591.html?gmcCountry=TR&currency=TRY&createTmp=1&utm_source=googleshopping&utm_medium=cpc_bgcs&utm_content=zouzou&utm_campaign=pla-trg-all-pc&gclid=EAIaIQobChMI4LKJx6-f4QIVAkQYCh1CcgKuEAQYAiABEgLesfD_BwE&ID=228&cur_warehouse=CN

Bunlar bir b.ka yaramaz.  Buradan görebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=nvgW5iWXbts 

Sizi esd topuk bandı kesin kurtarır

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

Yumurta topuk çarşamba kundura giyin. Arkasına da bastın mı oh mis. Ne elektrik kalır ne de yumuşaklık.

Ha Ha!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    HorbaDor bunu yazdı

Yumurta topuk çarşamba kundura giyin. Arkasına da bastın mı oh mis. Ne elektrik kalır ne de yumuşaklık.

O niye öyle ? eşşeen tikinden deme de ^^  O topuğu (yada tabanı)neyden yapıyorlar ki. 

RitmFarbRacourci tarafından 27/Mar/19 17:23 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnt
    cnt's avatar
    Erkek

kime dokunsam eletrik çarpıyor, özellikle yürüyen merdivenden indikten sonra birine dokunursam elektrik çarpmasından meydana gelen çat sesini bile duyuyorum

Toplam Hit: 5409 Toplam Mesaj: 52
#statik #elektrik statikbileklik anti