folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Şu Anki Piyasa Durumunda Araç Almak Mantıklımı ?

Şu Anki Piyasa Durumunda Araç Almak Mantıklımı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

Merhaba sevgili müridler öncelikle bayramınızı kutluyorum.

Şu an kullanmakta oldugum ford focus 2007 tdci aracım var. Arabamı satıp 2011 corolla 1,6 elgance ya da 2011 focus 1,6 titanium bu araçlardan birini almak istiyorum. Fakat bir yandan da çekiniyorum çünkü 1 ay önce 1,6 titanum 80k km de boya darbesiz araç 80bin tl iken şu an 95-100 bin civarı neredeyse hergün artıyor. Aklıma takılan bu piyasa bu şekilde artmaya devam edermi. Halihazırda temiz bir 2011 corolla araç buldum 102bin tl istiyor sahibi, değiştirmek mantıklımıdır sizce. Benim pek şansım yoktur şimdi bu araca bu kadar parayı verince 2 ay sonra düşer filan bilemiyorum. Benim arac 60bintl veriyorlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Millet kafasına göre fiyat istiyorda bakalım satabiliyor mu? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

4 sene önce 36400 TL ye aldığım araç, o günden sonra üzerine 110.000 km yol yapmış olmama rağmen şu an, en düşük fiyatı 50.000 tl. Benim gördüğüm kadarıyla otomobil fiyatları düşmüyor.

Biocyte tarafından 25/May/20 00:03 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    costantin bunu yazdı

Merhaba sevgili müridler öncelikle bayramınızı kutluyorum.

Şu an kullanmakta oldugum ford focus 2007 tdci aracım var. Arabamı satıp 2011 corolla 1,6 elgance ya da 2011 focus 1,6 titanium bu araçlardan birini almak istiyorum. Fakat bir yandan da çekiniyorum çünkü 1 ay önce 1,6 titanum 80k km de boya darbesiz araç 80bin tl iken şu an 95-100 bin civarı neredeyse hergün artıyor. Aklıma takılan bu piyasa bu şekilde artmaya devam edermi. Halihazırda temiz bir 2011 corolla araç buldum 102bin tl istiyor sahibi, değiştirmek mantıklımıdır sizce. Benim pek şansım yoktur şimdi bu araca bu kadar parayı verince 2 ay sonra düşer filan bilemiyorum. Benim arac 60bintl veriyorlar.

elindeki parayla alabildiğin sıfır aracı al, dacia olur, renault olur, markaya modele takılma dizel olsun yeterli. piyasa böyle gidecek, çünkü hem salgının vaziyeti belirsiz, hem turizm ve ihracat kalemleri kapalı, döviz yok... daha çok para basılıp daha çok faiz ödenerek daha fazla borçlanılacağından enflasyon katlanarak artacak, sen şu anda en uzun vadeli krediyle ne araç koparabiliyorsan onu koparmaya çalış. (bence)

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

bende alma taraftarıydım ancak fiyatların maşallahı var o nedenle elimdekini toplamaya karar verdim chevy düz silindir yarım yamalak bi kupa var adam edeceğim bakalım ağustos ayından sonra :)

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

bende alma taraftarıydım ancak fiyatların maşallahı var o nedenle elimdekini toplamaya karar verdim chevy düz silindir yarım yamalak bi kupa var adam edeceğim bakalım ağustos ayından sonra :)

kaporta işiyle uğraşan mürid sen miydin?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

Kasadaki para azaldıkça sağa sola ceza kesme alamadıkları yada göz ardı ettikleri vergi almaya çalışacaklar bence.

Enişte araba al sat işi yapıyor. 2 arkadaşı şuan soruşturmada. "50 tane araç alıp satmışsın vekaletle. Herkes sana mı veriyor vekaleti ? 3 tane araç satış faturan var geri kalan 47 tanesi nerde ?" gibi sorular sormuşlar.

Enişte tutuşmuş durumda. Al satın önüne geçerlerse bi şekilde piyasa düşer diye tahmin ediyorum. 

Şuan satılık olan araçların çoğu asıl sahibinden değil çünkü.

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    sRcN bunu yazdı

kaporta işiyle uğraşan mürid sen miydin?

yok benim oto sanayi ile sadece hobi amaçlı ilişkim var :) arada büyük motorlu araçları alır toplarım öyle 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

Ben 1 ay önce böyle gitmez illa düşer gibisinden düşünrken şu anki durum ortada . Dizel araç düşünmüyorum tüplü bir araç açmaya çalişcağım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    costantin bunu yazdı

Ben 1 ay önce böyle gitmez illa düşer gibisinden düşünrken şu anki durum ortada . Dizel araç düşünmüyorum tüplü bir araç açmaya çalişcağım.

düşeceği zamana daha var sonbahar gibi düşecek çekleri, senetleri sıkışanlar çok uyguna bırakmak zorunda kalacak piyasa haliyle düşecek şu an vergi alamadığı için al-satcıları da sıkıştırmaya başladılar. Bunların yanında gelecek ek zamlar v.b. de insanlara mütevazi yaşamayı öğretecek bu nedenle özellikle lüks sınıfında olan araçların satılık sayısı hem artacak hemde fiyatları oturacak. Şu an ihtiyaç dışında harcama yapmayan bir toplum var herkesin elinde olan mal en iyisi bu nedenle o xx yazmış benim aracım daha temiz diyerek xxx yazıyor diğeri de aşağı kalmayayım diyerek xxxx yazıyor ikinci el mutlaka değerini bulacak yazmak çokomelli değil satabilmek çokomelli 8 ay önce alayım diye düşündüğüm aracın fiyatı şu an 3/2 artmış mümkün değil o fiyatlarda araç piyasasının kalması. İnsanların hem cebine giren azalacak hem ödediği faturalar v.b. artacak hem de araç fiyatları mı artacak öyle bi ekonomi yok al favoriye bir çok araba otur bir kaç ay nasıl haftada bir fiyat kıracaklar izle. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

herkes enflasyonun artacağını düşünüyor, uzun vadeli kredi alabiliyor olsam ben de kesinlikle alırdım (sadece araba değil, ev falan da aynı şekilde) çünkü kredinin ortalarına gelince taksitler tuz parası gibi gelecek. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 6293 Toplam Mesaj: 59
araba araba