folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Şu Anki Piyasa Durumunda Araç Almak Mantıklımı ?

Şu Anki Piyasa Durumunda Araç Almak Mantıklımı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

abd de 10 000 lerce çöpe atılmış ww var 

emisyonları bozuk 

onları versinler bizde havayı kirletmez onlar

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

50bin param var 2 aydır aramaktan ciğerim soldu. 2005 megane2 ye 65k para istiyor şerefsiz kansızlar. En boş sıfır egea 103 bin TL. 50bin kredi çekerim gider sıfır araba alırım Kaskosunu yaparım binerim. Başım ağrımaz. 10 yaşından büyük araba alsan kasko masko yapamazsın. 

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

ara ara autoscout24'a girip sövüp çıkıyorum bişey değişmiyor ama stres atıyorsun 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı
    blackstone_tr bunu yazdı

avrupadan 2. el araç ithalatı gibi bir şey düşünülüyormuş

Doğus gurubuyla özellikle 

haberiniz varmı beyler

Adrese teslim iş yapılır gelişmiş ülkelerin doğu avrupada ki çöplüğü olacağız.

Ohh ne iyi... Avrupada 3 bin euro etmeyecek arabayı buraya getirip en kötü 10 bin - 30 bin euro arasında çakarlar :D

Edit: Devlet bu işten daha da iyi vergi toplar ama asıl mesele bayiler sıfır araç satmayı bırakır, ne o öyle çok düşük kar ile sıfır araba satmak ? Avrupalının yol kenarına s*ktir ettiği arabayı al buraya getir ve ufak tefek bakım ile zaten adı "hatasız tramersiz" olur..

LhaNeT tarafından 27/May/20 00:34 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Geçen amerikadaki Kuzenle görüştüm. Araba fiyati felan nasıl orada diye. Abi geçen bi tane araba sattım 30000 dolar dedi. Peki türkiyede ne kadardır diye sordu ben de en fazla 300000 lira felan diye düşündüm.  Meğerse 650000 liraymis.

https://losangeles.craigslist.org/search/cta

Buradan fikir edinirsiniz.

Bir yerlere sövünce anarşist ilan ediyorlar.

Ama bu satırlarda yine afili şekilde sövüyorum

ontedi tarafından 27/May/20 00:25 tarihinde düzenlenmiştir

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Ben de aracımı satıp model yükseltmeye çalışıyorum.

2 sene önce 55 bine almıştım. Şimdi 90-100 olmuş piyasası.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

@RETRET hocam ben kaportacıda hasar danışmanıyım. yerimiz rize de. işiniz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

fiyatlar dalgalanarak yükseliyor genelde. satılan araçda oluyor, satılmayanda. kim kime ne kaptırırsa misali olmuş piyasa.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Benim bu konuda ciddi güven problemim var, 2. el araba almak, kumarhanede bütün birikimi bir kerette basmakla eş değer gibi geliyor. Ama bir şekilde bu kumarı oynamaya insanlar mecbur kalıyor.

10 araçtan 9 u net pert, ama ilanda anlatılan ve fake expertiz raporlarında birkaç parça lokal boyalı diyor, alayı anlaşmalı arkadaşlar dikkat edin. İmkanı olan tarcanlar expertiz e götürsün, istanbul kocaeli yakın, adamın yaptırdığı rapora güvenmeyin, farklı birşey çıkması durumunda adama ödetmek şartıyla beraber gidin.

Piyasa çok pis beyler, kim kime ne kakalarsa. Şunu unutmayın, 2. el kullanılmış bir araç alıyorsunuz, ve şu piyasa şartlarında HİÇ KİMSE, ayıpsız sorunsuz bir malı elinden ASLA çıkarmaz, sen çıkarır mısın? Sorunlu bir ürün aldığınıza emin olarak alın, illaki aldıktan sonra değeri örneğin 100 bin e aldıysanız, 25-30 bin masrafı çıkacaktır. O yüzden yapabildiğiniz kadar pazarlık şart, fakat talep yüksek olduğu için kimse de fiyat düşmek istemiyor, malum 0 piyasası uçmuş durumda. 50 bin tl lik 0 araç şuan 232 bin olmuş, bunu bilen çakallar da ayıplı pert 50 bin liralık aracı 140 bine çekmiş. Dünyanın en saçma araç piyasasına sahip ülkeyiz. Almanya'da araç 3 yaşını geçtiğinde perte çıkar, buradaki 10 yaşındaki 150 bin tl lik aracı orada 2300-3000 euro ya alabilirsin.

Kolay gelsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snncr
    snncr's avatar
    Banlanmış Üye
    Dişi

Araba piyasası durdu etti diyorlar ama alan alana satan satana. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

piyasa çok düşmez ama binici iseniz piyasası olmayan arabayı alın binin amk arkadaş 10 ay önce 2017 passat 1.4 tsi trendline 116 ya aldım şuan ilanda araba yanımda aradılar 170 e vermedi son oluru 175 dedi şaka gibi amk

ben reisin yerinde olsam alış satış kdv olayını getiririm 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
Toplam Hit: 6217 Toplam Mesaj: 59
araba araba