folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Şu Anki Piyasa Durumunda Araç Almak Mantıklımı ?

Şu Anki Piyasa Durumunda Araç Almak Mantıklımı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

vala boruk ben tam 3 yıl önce araba alcam fiyatlar düşsün diye bekliyordum arabayi aldım şükür almasam hala bekliyecektim sanmiyorum bu saatten sonra düşecegini senin tek + senin araçında fiyatı artıyor sonuçta.

alım satım işine devlet el koyacak vs. diyolar o zaman düşer gibisinden fakat bu işi devletin denetlemesi nerdeyse imkansız malum bir çok şeyi denetlemeyi başaramıyor sadece şikayet edilenlere dikkat eder değişen birşey olacagını sanmıyorum.

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carizart
    carizart's avatar
    Erkek

Hocam galerilericiler yüzünden yükseliyor düşücek gibide değil benim bi arkadaşımın birikmiş 45 lirası vardı 2 aydır tanıdığı bi galericinin yanında takılıyor 3 araç alıp sattı bu iki ayda

birinci araçtan 10bin

ikinci araçtan 9 bin

3 araçtan 11 bin kazandı. Adam 2 ayda 45 bin liradan 30 bin lira kazandı resmen 1 senede memurluktan biriktireceğimden daha fazlasını kazandım dedi resmen.

Pusuda bekleyip her gün ilan kovalamak lazım birazda arabadan anlamak lazım sanırım uyguna araba bulduklarında adama burada bu sorun var burada bu var diyip 3-4 bin lira fiyat kırdırıyorlar resmen sonrada 3-4 lirada ektra kar koyuyorlar resmen 8-10 bin kar.

Ben kendimde kasımda araba aldım şimdi 15-20 bin koydu resmen inecek diye beklemiştim ondan öncede 2 ay beklediğimle kaldım resmen

Tüm al sat galericiler böyle devam ettiği sürece bunlara dur demedikleri sürecede inmez gibi bu piyasa bol bol ilan takip edip uygun fiyata koyan tek tük insanı denk getirdin mi yapıştırmak lazım yoksa ne araba alınıyor ne paranın değeri kalıyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    carizart bunu yazdı

Hocam galerilericiler yüzünden yükseliyor düşücek gibide değil benim bi arkadaşımın birikmiş 45 lirası vardı 2 aydır tanıdığı bi galericinin yanında takılıyor 3 araç alıp sattı bu iki ayda

birinci araçtan 10bin

ikinci araçtan 9 bin

3 araçtan 11 bin kazandı. Adam 2 ayda 45 bin liradan 30 bin lira kazandı resmen 1 senede memurluktan biriktireceğimden daha fazlasını kazandım dedi resmen.

Pusuda bekleyip her gün ilan kovalamak lazım birazda arabadan anlamak lazım sanırım uyguna araba bulduklarında adama burada bu sorun var burada bu var diyip 3-4 bin lira fiyat kırdırıyorlar resmen sonrada 3-4 lirada ektra kar koyuyorlar resmen 8-10 bin kar.

Ben kendimde kasımda araba aldım şimdi 15-20 bin koydu resmen inecek diye beklemiştim ondan öncede 2 ay beklediğimle kaldım resmen

Tüm al sat galericiler böyle devam ettiği sürece bunlara dur demedikleri sürecede inmez gibi bu piyasa bol bol ilan takip edip uygun fiyata koyan tek tük insanı denk getirdin mi yapıştırmak lazım yoksa ne araba alınıyor ne paranın değeri kalıyor

Tabi uygun fiyatlıyı görünce iyi araştırmak lazım. Direkt yapıştırırsanız sıkıntı olabilir.

Dolandırıcısı var, pert araçtan toplamalar var, eve gidemeden elinde patlayanı, boyanıp süslenip anasını kız diye satanı var :)

İyi araştırıp tartmak lazım not düşmeden geçemedim.

AnaMuhalefet tarafından 25/May/20 01:48 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carizart
    carizart's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    carizart bunu yazdı

birinci araçtan 10bin

ikinci araçtan 9 bin

Tabi uygun fiyatlıyı görünce iyi araştırmak lazım. Direkt yapıştırırsanız sıkıntı olabilir.

Dolandırıcısı var, pert araçtan toplamalar var, eve gidemeden elinde patlayanı, boyanıp süslenip anasını kız diye satanı var :)

İyi araştırıp tartmak lazım not düşmeden geçemedim.

Tabiki hocam işini sağlama almak lazım o yüzden bizim arkadaş çok anlamadığından bulduğunda akrabaşı olan galericiyle bakmaya gidiyordu araca bazen exper falan kandırıyorlar resmen adamlar  gerçekten iyi anlayan güvenilir tanıdık sart dediğin gibi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

alacaksan şimdi al daha sonra bu fiyatları bulamazsın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

kredıler dusukken fıyatlar yuksek 

1.5 2008 ay sonuna kadar kampanyaad 140 bın lıraya satıyorlar bos paketlerı pejoda aracın 1.2 lerın lıste fıyatı 180 bındı sanırım 

ıkıncı ellerı o fıyata yok . araca yatırım yapılır mı dersen bılemıyorum . fakat evın varsa sıfır arac alınabılır. 

kredı dusukken fıyatlar yukselıyor ev de araba da ılgınc bır ıkılem 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    sRcN bunu yazdı

bende alma taraftarıydım ancak fiyatların maşallahı var o nedenle elimdekini toplamaya karar verdim chevy düz silindir yarım yamalak bi kupa var adam edeceğim bakalım ağustos ayından sonra :)

kaporta işiyle uğraşan mürid sen miydin?

doğrudan kaporta işiyle uğraşan var mi bilmiyorum ama tahminim, biri @Maxel (yada buna yakın birşeydi) , diğeri de @DjBlueMaN olsa gerek (ama bu arkadaş ,daha çok araba Yıkama işinde gibiydi, yanılıyor da olabilirim. Pasta-Cilâ da atıyor olabilir (sadece) )

doğrudan, kaporta işiyle uğraşan hiç hatırlamıyorum. ^^D`

RitmFarbRacourci tarafından 25/May/20 03:14 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek

Kim araba alıyorsa ertesi gün 10k fiyat yükseltip satışa koyuyor.

3 aydır araba dolandırıyorum fiyatlarsürekli yükseliyor.

Geçmiş verilere bakıyorum ülkede son otuz yıldır hiç düşmemiş hep yükselmiş.

İlerde düşer mi virüs yüzünden toplu taşımadansa bireysele yöneliniyor  ki biri ben.

İlerde düşer mi virüs yüzünden kredisini ödeyemeyen paraya sıkışan çok olacak gibi bu sefer elde avuçta ne var satacak.

Bu fiyatlara bu arabalar alınır mı bilmem ama benim içim açıyor değerini ikiye katlamış hepsi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    sRcN bunu yazdı

bende alma taraftarıydım ancak fiyatların maşallahı var o nedenle elimdekini toplamaya karar verdim chevy düz silindir yarım yamalak bi kupa var adam edeceğim bakalım ağustos ayından sonra :)

kaporta işiyle uğraşan mürid sen miydin?

doğrudan kaporta işiyle uğraşan var mi bilmiyorum ama tahminim, biri @Maxel (yada buna yakın birşeydi) , diğeri de @DjBlueMaN olsa gerek (ama bu arkadaş ,daha çok araba Yıkama işinde gibiydi, yanılıyor da olabilirim. Pasta-Cilâ da atıyor olabilir (sadece) )

doğrudan, kaporta işiyle uğraşan hiç hatırlamıyorum. ^^D`

Sen siteyi mi fişliyosun reis?

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı

.. siteyi mi fişliyosun .. ?

öyle birşey yok ya.  kendi ifadeleri, ve okudukça kalıyor birşeyler. doğrudan olmasa da, sorunca öylesine yazdım. ^^` Kimin ne yaptığı kendini ilgilendirir. Zâten bu tahminler, kesin de bir durum değil yada belirtmiyor, kullandıkları kelime ve terimler insanı yönlendiriyor gayri ihtîyâri. 

RitmFarbRacourci tarafından 25/May/20 05:04 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 6218 Toplam Mesaj: 59
araba araba