folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder Tahribat - Tshirt / 2012 - Tasarım Yarışması

Tahribat - Tshirt / 2012 - Tasarım Yarışması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Konuya gereksiz yorum yapmayalım, ilgili tasarım var ise ekleyebilirsiniz... Yoksa konu bütünlüğünün bozulmaması amacı ile mesajlarınızı silinecektir.

Merhabalar,

Bu konu 2012 yılında yapılacak olan 4. versiyon Tahribat.Com Tshirtlerinin tasarımının belirlenmesi için açılmıştır.

Tüm müritlerimiz aşağıda yer alan tasarım şartlarına bağlı kalmak kaydı ile bu yarışmaya katılabilirler.

Ödül : 

Bilindiği üzere tahribat gönüllülük üzerine kurulu bir tarikattır :) tasarım sahibine, öncelikle basılan tshirtlerden iki tanesi ücretsiz olarak kargolanacaktır, onun haricinde sıfat madalya mail vs ne istiyorsa verebiliriz :)

Tasarım Şartları : 

1. Tshirtler toplu halde profesyonel sistemlerde basılmaktadır. Bu sebeple kişiye özel nick-isim fln yazılmayacaktır.

2. Tshirtlerin ön ve arka olmak üzere iki baskı yapılacaktır. her iki taraf içinde, bir taraf içinde tasarım yapabilirsiniz.

3. Tasarımlar tshirtin ortasına, ortalama 1 A4-A3 kağıdı büyüklüğünde olacaktır, köşeden köşeye tüm tshirtü kaplayan tasarımlar yapmayınız.

4. Tasarımdaki her bir renk için ayrı bir kalıp cıkartılmaktadır, Ondan dolayı en fazla 2 renk kullanabiliyoruz, Makyaj yapılmış manken suratı gibi 45 renkli resim koymayınız."Bence birden fazla renk sorun cıkartmaz" tarzındaki sacma mesajları yazmayınız, 2 renk kullanılması gerekmektedir kelimesinden ne anlıyorsanız, ona göre yorum yapınız... 

5. Basımı imkansız, garip, sadece belli bir kitleye hitap eden tasarımlar koymayınız, (Ör: Tahribat.Com Tshirti üzerine metallica resmi koyan murid)

6. Örnek olması amacı ile geçen seneki tasarımın bir kopyasını koyuyorum...

7. Parmak izi ve Barkod'un tasarımlarda kullanılması pek hoş karşılanmadığı için iptal edilmiştir.

8. Tshirtlerin rengi siyahtır...

Örnek Tshirt : 2008 Yılı Tshirti :

http://www.tahribat.com/misc/2008on.jpghttp://www.tahribat.com/misc/2008arka.jpg

Ayrıntılı Bilgi

Tasarım hallolduktan sonra yaklaşık 10-15 gün içinde tshirtlerin basım ve dağıtımını halletmemiz lazım...

Ücretini Kargo Ücreti, Posta Çeki Havale Ücreti dahil,

1 Tshirt İçin 25-30 TL, Sonraki her tshirt için 20-25 TL'dir. Fiyatları Tasaırmdan Sonra Belirleyeceğiz. (KKTC için karşı ödemeli yollayabilirim, KKTC'ye olan kargo ücretini bilmiyorum şimdilik...)

Tshirt Kalitesini daha önceden alan arkadaşlardan öğrenebilirsiniz...

Tshirtler PTT posta ceki hesabına ücretler yatırılıp toplandıktan sonra ortalama 1 hafta içinde aras kargo ile evinize teslim edilecektir. Haziran Başında Dağıtıma başlamayı düşünüyoruz...

Tasarım hallolduktan sonra, sipariş panelleri siteye dahil edilecek, o zamana kadar nerden alacaz die sormayınız :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Güncel Cevaplar :

Tasarım İle İlgili Fikir verirseniz, tasarımcı arkadaşlar yapabilirler tabiki.

Bu konuya atılan mesajlara cevaplar bu mesajda verildikten sonra silinlebilirler. hiç kimse düşünmesin, bizim mesajımız araya kaynadı diye...

Bazı sorulara cevap vereyim. 

1. Siyah olmasının sebebi, siyahın tek renk kodunun olması :) Gri, Mavi, Pembe dediğinizde,  Grinin 100 tonu, mavinin 100 tonu var. Birinin beğendiğini diğeri beğenmeyecek. Sonuc itibari ile insanlar bu tshirtü sadece tasarımını görerek alıyorlar... Siyah dediğimizde, insanler ellerine geçeceğini biliyorlar.

2. V yaka yada 0 yaka ya gelecek olursak, sonuc düzenlenecek anket sonucuna göre belli olacak.

Eski Tshirt Resimleri Buradadır : http://www.tahribat.com/Tshirt2011.asp

*** Her bir renk, siyah harici, bir kalıp tasarımı demek, bu sebeple yok beyaz renk değil, yok kırmızının iki rengi var sorun olacağını zannetmiyorum tarzı fantazilere girmeyin. Anlatamıyorum senelerdir bunu :|

*** Bu T-Shirtleri bircok kişi dışarda sokakda giyiyor... Bu sebeple Kökten devrimci, Radikal, Hack, Bomba, Tüfek tarzı içerikleri eklemeyelim.

*** Geçen seneki temamız kod idi, bu sene biraz değişikliğe gidebiliriz.

*** Tasarımlarda cok karışık şeylerden kacınalım, insanın gözünü yoruyor...

Çıkan tasarımlarda, tema arayan arkadaşlar, Neden Tahribat temasını işleyebilirler...

Arkadaşlar En Fazla 2-3 Renk Diyorum. Adam Kırmızının 50 tonunu kullanıyor, Web sitesi yapmıyoruz tshirt yapıyoruz.

0.Gradyant tasarım yapmayınız!. Grinin 30 tonunu kullanmışsınız :|

3. Nickler yazılmayacak, özelleştirilmiş tasarım yok... 

5. Satın alınmadan sonra bir yükümlülük yok, istersen istediğin fuara gelebilirsin... 

6. Ürünle ilgili bir sıkıntı cıkarsa değiştiririz. Zaten kontrol etmeden yollamıyoruz... 

9. Satış için ayrı panel acılacaktır, ondan dolayı eski konuda yazdıklarınız bir önemi bulunmamaktadır. 

10. A4 - A3 boyutu olabilir sorun değil, illa küçük olmasına gerek yok tasarımın 

11. Bedenler için özel bir hesaplama tablosu yapılacaktır, beden konusu sorun değil.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Bu mesajımın inatla önde durduğunu görünce fikrimden utandım :D Daha güzel olan fikirler ön tarafa gelsinki seçim daha kolay yapılabilsin..

bu post silinebilir..

:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

dediğin tahribat brushlarıyla yapılabilir..

tasarımcı arkadaşlara yardımcı olması açısından Tahribat brushları font aramaya gerek yok a e yi dengeli oluşturma sıkıntısı yok vesair

http://www.tahribat.com/Forum-Tahribat-Com-Brush-Set-Tahribat-Comun-Ps-Fircalari-148343/

ss

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

mütevazi bir deneme benden sadece ön yüz :) 

tahribat%20tshirt

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

tahribat%20t-shirt

Tasarımın Hikayesi;

Tahribat.Com olarak veya tarikat olarak bir bilişim forumuyuz ve burada ki amaç düşünce üzerine kurulu. Tasarım bir düşüncedir, kodlama bir düşüncedir ve yeni ürünler hep düşünce odaklı ortaya çıkar. Bu sebepten dolayı calout denen şeyin yani o kırmızı düşünceyi ifade eden şey bu sebepten ötürü konulmuştur. İçerisinde ki çeşitli keywordler(anahtar kelimeler) tasarım, web, dizayn, ve forum terimleridir ve bu sebeple içine işlenmiştir. Dışarıya taşmasının sebebi ise düşüncenin ve fikrin sonu olmadığını ve insan düşünürken bile bazı şeyleri göremediği veya kaçırdığını ifade etmektedir. 

#w'r thinking... ise türkçe olarak Düşünüyoruz anlamına gelmektedir. Ve ingilizce olarak tem metni we are thinking dir. Neden ingilizce diye soranlara ise, evrensel bir dil olması ve kodlama dillerinin hepsinin ingilizce olmasıdır. Sonunda ki üç nokta ise sonsuzluğu ifade eder ve teknoloji hakkında her şeyi düşündüğümüzü gösterir ve devamında ise çeşitli yazılar bulunur.

bunlar security(güvenlik), systems(sistemler), program ve son olarak everything(her şey). About ise türkçe anlamı hakkında dır. 

#about technology ve #tahribat.com yazılarının eşit olmasının anlamı ise tahribat.com= teknoloji, yenilik anlamını ifade etmektedir. 

t-shirt ün arkasında ki ise düşüncelerin tahribat.com dan çıktığını ifade etmektedir.

-Tasarım prensiplerine uygun olarak tasarlanmıştır ve çeşitli evrensel simgeler vardır.

-iki renk kullanılmıştır. Kırmızı ve beyaz. Beyazın pantone kodu: 255-255-255 tir. Kırmızının pantone kodu: 255-0-0 dır. RGB çalışmasıdır. 

-Proportion dediğimiz şey yani denge(t-shirt ile yazıların oranı) orantısızdır. Eğer seçilirse gerekli orantılar yapılır yada vektör çalışması gönderilir baskıda halledilir. Kısaca boyut ile ilgili bir problem yok. Çünkü tasarım boyutun değişmesine olanak vermektedir.

-İstenilirse yazı karakteri değişebilir, önerilen yazı karakterleri kullanılır.

Saygılarımla

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

fikir aşamasında henüz.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek

Bir anda aklıma böyle birşey geldi, neden ve niçin böyle birşey yaptığımı bilmiyorum.

Caps :

Load time: 100101001110101010010000100100 Miliseconds.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

fikir vermesi açısından yaptım böyle bir etket bulutu olabilir  ve misal etiketlerde  kedidir o kedi , şeyh ,hack , up , mürit gibi ün yapmış sözcükler yazılır çokda güzel olur
     yukardaki siyah beyaz etkiket bulutu o hale ben soktum ancak yazılarda tam oynama yapamadım 

....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

vmkFr.png 

ne diyon?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

sad