folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Tecrübeli Mühendislerden Fikir Alış Verişi

Tecrübeli Mühendislerden Fikir Alış Verişi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Herkese merhaba sevgili müridler, ben yeni mezun bir elektrik elektronik mühendisiyim iş dünyasına atılacağım ama sektör geniş olduğu için ne seçecegime karar veremiyorum. Yenilenebilir enerji, yüksek gerilim hatları ve otomasyon alanlarından birisine yönelmek istiyorum ama hangisini seçeceğime karar veremiyorum. Amacım kolay yoldan yorulmadan para kazanmak değil bilakis yerine göre fazla çalışıp kafa yorup kendini geliştirip tecrübe kazandıktan sonra parmakla gösterilen sağlam bir mühendis olmayı hedefliyorum. Siz alanında tecrübe kazanmış kişiler olarak bu düşündüğüm alanlar içerisinde bana hangisini tavsiye edersiniz? Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Buna senin karar vermen lazim degil mi hocam? :)

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Sen akıllı bir priz yapiyordun hocam, ne oldu o iş? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kUz3y
    kUz3y's avatar
    Erkek

Otomasyon , akıllı ev (bina, kurum) işleri vs tırt kendini geliştiremezsin 20 önceki teknolojiler.
    Yüksek Gerilim işi amelelik.
    Yenilenebilir enerji işi güzel fena değil.

Yapabiliyosan , Askeri savunma sistemlerine yönel.

kUz3y tarafından 19/May/18 17:12 tarihinde düzenlenmiştir

Arayan yok, Soranı skim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

otomasyon>yenilenebilir enerji>yüksek gerilim hatları

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Elektrik elektronik okuyan bi komşumuzun oğlu vardı adam priz baglamasini beceremiyordu 😁 aklima gelir hep böyle konularda.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kUz3y
    kUz3y's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

Elektrik elektronik okuyan bi komşumuzun oğlu vardı adam priz baglamasini beceremiyordu 😁 aklima gelir hep böyle konularda.

Doğru olan adamın yaptığı , yanlış olan senin onun priz bağladığını zannetmen :-)

Arayan yok, Soranı skim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

hiçbir zaman yere inmeyecek askeri ti istihbarat droneları düşün...

güneş enerjisi solar sistem vs.. 

güneş pili üretimi vs. bu tarz yenilebilirlere yönel bence...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

1. sınıf elektrik elektronik öğrencisi olarak takip. hocaya projeyi teslim ederken geçen laflamıştık enerjiye yönelin açıkta kalmazsınız elemana ihtiyaç var, EKAT almaya bakın falan dedi. Fakat ben elektronik ile uğraşmayı daha çok seviyorum. Sırf para için enerjiye yönelmeli mi bu da benim sorum :P baltaladık biraz konuyu kusura bakmayın. 2. sınıfta iot ile akıllı priz yapmayı planlıyoruz proje olarak. sizde uğraşmışsınız galiba herkes yapıyorsa başka bir fikir bulalım :P(baya güzel fikirdi halbuki kimse düşünmedi diye seviniyodum :P)

HACKEROKAN!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Elektrikli arabalara yönelmeyide seçenekler arasına ilave edebilirsin, ilerisi ve talep olacak olan bir iş sektörü, şarj istasyonları, bakım servisleri, batarya üretimi gibi gibi bu işlerde para olacaktır diye dülünüyorum

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hangi mühendislik olursa olsun,

3. sınıfa geldiğinizde ne yapacağınıza karar vermemişseniz babalara gelmişsiniz demektir.

Adam otomasyona tırt demiş ya :D, neyse

Toplam Hit: 4278 Toplam Mesaj: 48
elektrik elektronik mühendisliği