folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Tecrübeli Mühendislerden Fikir Alış Verişi

Tecrübeli Mühendislerden Fikir Alış Verişi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

Savunma sistemleri 👌

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

şahsen ben elektronikçi olsaydım otomasyona yönelirdim. birde okurken makine öğrenmesine heves etseydin bölümünle beraber kombo müthiş olurmuş hocam. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Bildigim kadariyla 4. Sinifta alanini secip secmeli dersleri ona gore aliyorsun. Son 2 yilda aldigin dersler enerji alaninda sanirim. 

Bahsettigin 3 alan da hala aktif ve dogurgan alanlar. Herhangi birine girebilirsin. Asil onemli olan, senin hangi alanda daha mutlu olacagin, ogrenirken zevk alacagin.

Ben enerji alaninda cok para var demelerine ragmen, elektronigi sectim. Onun da icinde kablosuz haberlesmeyi sectim. Enerji de dahil olmak uzere cok farkli yerlerde calistim ama kablosuz haberlesme en zevk aldigim konu idi. 

Ne yaparsan yap, ama isini iyi yap. Isini iyi yapmak icin de, ilk ve en onemli sart, isini sevmelisin. 

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Sen akıllı bir priz yapiyordun hocam, ne oldu o iş? 

Hibe alamadım sonra askerlik girdi araya şuan askıda, tezkereye çok az kaldı bitince üretmek için uğraşmaya devam edeceğim 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    kUz3y bunu yazdı

Otomasyon , akıllı ev (bina, kurum) işleri vs tırt kendini geliştiremezsin 20 önceki teknolojiler.
    Yüksek Gerilim işi amelelik.
    Yenilenebilir enerji işi güzel fena değil.

Yapabiliyosan , Askeri savunma sistemlerine yönel.

Otomasyon nasıl tirt hocam yapma lütfen o kadar fabrika var yazılım sektörü o kadar geniş ve ölmeyecekken nasıl tirt oluyor anlamadım açıkçası

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

1. sınıf elektrik elektronik öğrencisi olarak takip. hocaya projeyi teslim ederken geçen laflamıştık enerjiye yönelin açıkta kalmazsınız elemana ihtiyaç var, EKAT almaya bakın falan dedi. Fakat ben elektronik ile uğraşmayı daha çok seviyorum. Sırf para için enerjiye yönelmeli mi bu da benim sorum :P baltaladık biraz konuyu kusura bakmayın. 2. sınıfta iot ile akıllı priz yapmayı planlıyoruz proje olarak. sizde uğraşmışsınız galiba herkes yapıyorsa başka bir fikir bulalım :P(baya güzel fikirdi halbuki kimse düşünmedi diye seviniyodum :P)

Bende sadece parası için yapılmayacağını düşündüğüm için çelişkice kalıyorum, elektronikten de çok keyif alıyorum ama dur bakalım hayat ne gösterecek, sanada başarılar şimdiden kardeşim :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Elektrikli arabalara yönelmeyide seçenekler arasına ilave edebilirsin, ilerisi ve talep olacak olan bir iş sektörü, şarj istasyonları, bakım servisleri, batarya üretimi gibi gibi bu işlerde para olacaktır diye dülünüyorum

Yani olabilir aslında, tavsiyeniz için teşekkürler 😊

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

Bildigim kadariyla 4. Sinifta alanini secip secmeli dersleri ona gore aliyorsun. Son 2 yilda aldigin dersler enerji alaninda sanirim. 

Bahsettigin 3 alan da hala aktif ve dogurgan alanlar. Herhangi birine girebilirsin. Asil onemli olan, senin hangi alanda daha mutlu olacagin, ogrenirken zevk alacagin.

Ben enerji alaninda cok para var demelerine ragmen, elektronigi sectim. Onun da icinde kablosuz haberlesmeyi sectim. Enerji de dahil olmak uzere cok farkli yerlerde calistim ama kablosuz haberlesme en zevk aldigim konu idi. 

Ne yaparsan yap, ama isini iyi yap. Isini iyi yapmak icin de, ilk ve en onemli sart, isini sevmelisin. 

Yüksek gerilim ve enerji alanında çalışmadım, kısmı olarak otomasyon firmasında çalıştım hem yazılım hemde pcb tasarımı vs çok dikkatimi çekiyor para benim için 2. planda çünkü kendini geliştirip aranan niteliklerde bir mühendis olursam para zaten gelecektir modundayim ama yinede sizlerin fikrini almak istedim :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

Savunma sistemleri 👌

Yorumunuz için teşekkürler bence de çok iyi bir alan ama ben belirli bir süre sonra kendi isimin patronu olmak istiyorum bu alanda fazla bilgi sahibi değilim ama bu alanda hayalime ulaşmak için sermayemin sağlam olması gerektiğini düşündüğüm için hic yazmamıştım, ama yinede tavsiyeniz için teşekkürler :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Tek tek herkese dönemedim ama yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim :)

Toplam Hit: 4287 Toplam Mesaj: 48
elektrik elektronik mühendisliği