folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tembellik Hastalığı

Tembellik Hastalığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

benexol b12 aradığınız şey olabilir.

ben de daha denemedim; ama almayı düşünüyorum.

sıkıldım bu olaydan.

He is finding himself.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IEFLaM
    IEFLaM's avatar
    Erkek
    god bunu yazdı

Evet arkadaşlar uzunca zamandır üzerimde ağır bir uyuşukluk var. Bu uyuşukluk beraberinde plansızlık, uğraşacak birşey bulmama daha doğrusu uğraşacak birşeyler aramaya gerek duymama gibi sorunları getirdi.

Her akşamüstü balkona oturuyorum ve çevredeki insanları izliyorum. İzlediğim insanların çoğu emekli ya da belli bir işi olmayan kişiler olmalarına rağmen sürekli birşeylerle ilgililer. Biri ağaçlarını ilaçlıyor, diğeri torunlarıyla ilgileniyor, biri arabasını temizliyor. Ben ise her akşam üzeri kendimi bu insanları izlerken buluyorum.  Bazen dışarı çıkıyorum almam gereken şeyleri alıp tekrar eve dönüyorum. Yani farklı birşeyler yapasım gelmiyor hiç. Kendimi yüzyıllardır bu dünyada yaşamış, tüm zevkleri heyecanları tatmış ve artık hiçbirşeyi yapası gelmeyen biri gibi hissediyorum. 

Uzun lafın kısası bu uyuşukluk ve hareketsizlik hayra alamet değil, zamanla sağlığıma da etki etmeye başlayacak diye korkar oldum. Belki aramızda aynı sıkıntıyı yaşayıp atlatmış müridler vardır ve yardımları dokunur diye umaraktan halet-i ruhiyemi paylaşmak istedim. Katlanıp okuduğunuz için teşekkürler.

hocam aynısı bende oldu. Sürekli sebepsiz hastalanırdım uyuşukluk olurdu, sonra halsizlik ve daha fazlası. Bişe yapasım gelmezdi. Doktora gittim kaç kere kan aldılar kalp kapakçığıma dahi baktılar. Sonra piskolojiktir diye piskoloğada danıştım ama nafile. En son doktor spora başla dedi. 1-2 haftadır fitness + yüzmeye gidiyorum. ileri derecede bir aktiflik var anlatamam. Derslerde uyurdum felan artık 1-2 saat uyusam bile geceleri, okulda gram uykum gelmiyor.

Sitem hep aşinalardan gelür biganeden gelmez
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek

5-6 lira bir şey kaybettirmez diyorsan denemek fayda var..

Atalet, isteksizlik ile yorgunluğun, tembellik ile depresyonun, yavaşlıkla yılgınlığın, hayal kırıklığı ile kayıtsızlığın, tükenmişlik ile tepkisizliğin ortaya karışık halde bir inşanın ruhunu ele geçirmesidir.

Üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi hareket etme ve yumurta kapıya gelmeden harekete geçmeme" halleri tipik atalet göstergeleridir.

http://www.dr.com.tr/Kitap/Kisisel-Ataleti-Yenmek/Mumin-Sekman/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000110749

boş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek
    Memento_mori bunu yazdı

5-6 lira bir şey kaybettirmez diyorsan denemek fayda var..

Atalet, isteksizlik ile yorgunluğun, tembellik ile depresyonun, yavaşlıkla yılgınlığın, hayal kırıklığı ile kayıtsızlığın, tükenmişlik ile tepkisizliğin ortaya karışık halde bir inşanın ruhunu ele geçirmesidir.

Üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi hareket etme ve yumurta kapıya gelmeden harekete geçmeme" halleri tipik atalet göstergeleridir.

http://www.dr.com.tr/Kitap/Kisisel-Ataleti-Yenmek/Mumin-Sekman/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000110749

Atalet=ben. Alayım bu kitabı bi okuyayım. En azından tam da şu durumdan iyice rahatsız olmuşken okuyunca faydasını görebilirim belki.

All is well
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

bendede aynı sorun var ama benimki bambaşka bir boyuta, neredeyse tembellikte nirvanaya ulaştı diyebilirim..

yaklaşık 6 aydır kafamdaki işleri her seferinde "tamam lan yarın başlıyorum mına koyim" düşüncesi ile erteliyorum..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

''-Kendimi yüzyıllardır bu dünyada yaşamış, tüm zevkleri heyecanları tatmış ve artık hiçbirşeyi yapası gelmeyen biri gibi hissediyorum. ''

hocam tam olarak beni tarif ediyosun, seni benden daha iyi burda kimse anlayamaz herhalde.

çözümü falan yok,  bulursan bana da haber et

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    god bunu yazdı

Kendimi yüzyıllardır bu dünyada yaşamış, tüm zevkleri heyecanları tatmış ve artık hiçbirşeyi yapası gelmeyen biri gibi hissediyorum. 

Aynısı 1-2 senedir bende de var :|

Bi yanım kurtulmak istiyo,bi yanım rahatsın böyle yardır hacı diyo.

Ama yapmam gereken çok fazla şey var ve hiçbirini yapamadım kaç senedir.

Bu durum için kan tahlili yaptırdım,tüm değerler normal birinde bile anormallik yok .

Geçen hafta kan verdim belki vücutta bişeyler olur falan,yok o da birşey değiştirmedi.

Çözen,aşan varmı bunu müridler?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

sigara yapar o uyuşukluğu, sabahları duş al, bilgisayar oyunu gibi vakit öldürücü alışkanlıkların varsa kurtul, hertürlü açlığını gidermeye çalış, cinsel açlık ve sosyal açlık büyük motivasyon sorunu yaratır takdir edersin ki aç olan insan karnı guruldarken uyuyamaz bile bu açlıklarda aynı etkiyi yapar. Bir kağıda yapmak istediklerini yazıp ufak ufak başlaman iyi olur, tembellik ilk adımı atmak adına oluyor herzaman.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı

sigara yapar o uyuşukluğu, sabahları duş al, bilgisayar oyunu gibi vakit öldürücü alışkanlıkların varsa kurtul, hertürlü açlığını gidermeye çalış, cinsel açlık ve sosyal açlık büyük motivasyon sorunu yaratır takdir edersin ki aç olan insan karnı guruldarken uyuyamaz bile bu açlıklarda aynı etkiyi yapar. Bir kağıda yapmak istediklerini yazıp ufak ufak başlaman iyi olur, tembellik ilk adımı atmak adına oluyor herzaman.

Sarma sigara yapıyor baya evet,ama bıraktığım zamanlarda da böyleydim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

konuyu açtıktan sanırım 2gün sonra kan tahlili yaptırdım herhangi bir sorun tespit edilmedi. sadece solunum fonksiyonları testinde düşüklüğüm çıktı ve doktor yüzmemi imkanım yoksa da koşmamı tavsiye etti. ben de fiziğimden memnun değilim zaten, doktorun da böyle demesiyle silkinip kendime gelmeye karar verdim.  sabahları erken kalkıyorum yürüyüş yapıyorum. eğer sabah yürümediysem akşamüzeri balkonda oturup mal mal insanları izleyeceğime yürüyüş yapıyorum o saatlerde. yürüdükten sonra da biraz dambıl çalışıyorum. hayatıma en azından bir aktivite girmiş oldu bu şekilde. ha tabi hala birşeyler eksik mi derseniz eksik.. ama size tavsiye olarak diyebilirim ki: run forrest run!

All is well
Toplam Hit: 5283 Toplam Mesaj: 35