folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türk Kahvesinin Lezzetine Lezzet Katmak

Türk Kahvesinin Lezzetine Lezzet Katmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    kahve tiryakisi muritler bu işe merak saldım ufak yada büyük meslek sırrınız falan vardır en iyi lezzeti yakalamak istiyorum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

http://rehber.uzmantv.com/turk-kahvesi-nasil-yapilir

http://www.uzmantv.com/turk-kahvesi-nasil-yapilir

ben çelik cezcede bimde satılan kahveyi kullanıyorum sade kahvede tadına alıştım 

bence alışkanlık işi kahveyi aynı yerden alıcan aynı ocakta pişiricen 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı:
    -----------------------------

http://rehber.uzmantv.com/turk-kahvesi-nasil-yapilir

http://www.uzmantv.com/turk-kahvesi-nasil-yapilir

ben çelik cezcede bimde satılan kahveyi kullanıyorum sade kahvede tadına alıştım

bence alışkanlık işi kahveyi aynı yerden alıcan aynı ocakta pişiricen

Bende bu kadından öğrendim:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek
    benim yaptığım kahve kadar güzelini bana yapan olmadı, herkes kahveyi bana yaptırır :) kişi sayısına uygun büyüklükte cezveye hangi fincandan içeceksen o fincandan %50 soğuk su, %50 süt ekle. Süt yoksa süt tozu iş yapar. Şekerini ekle, fincan başı 1 şeker kaşığı kahve at. Kısık ateşte karıştır. Bir taraftan su kaynat Fincanları ısıt. Kahve köpürmeye başlayınca köpüğünü fincanlara paylaştır. Öyle ayarlaman lazımki fincana köpüğü aldığında ocağın altını açacaksın anında kaynayacak. Kapat hızlıca karıştır fincanlara telvesi çökmeden dök. Afiyet olsun.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GebesH
    GebesH's avatar
    Erkek

Ben yıllardır aynı kuruyemişçiden çektiririm kahvemi taptaze kokusuna hastayımdır tabi o makina başında ki sohbet ayrı :))

Bir kere soğuk su çok önemlidir kahvede oranlarınızı bilmem ama ben orta şekerli kahve içerim nacizane anlatayım kısaca,

Bir kahve fincanı soğuk suyumu cezveme döktükten sonra çay kaşığını tepeleme kahve ile doldurup suyun üzerine bırakırım ardından tatlı kaşığının 3/1 oranında şeker ilave ettikten sonra kısık ateşte sürekli karıştırarak kaynamasını beklerim (bir taraftan su ısıtıcısında su kaynatırım fincanımı ısıtmak için kahvenin ilk partisini dökmeden mutlaka sıcak su ile fincanımı çalkalarım )fakat kaynayana kadar hiç karıştırmayı kesmem kaynadıktan sonra bir parmak kadar fincanıma doldurur tekrar ocağın üzerine koyarım bir kez daha fokurdadığında fincanı tam doldurup denize nazır kahve keyfime bakarım.

Keep Going !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

abi göt kadar bardak nasıl doyuyonuz anlamiyom ya:D biz kupada yapıoduk kuzenle türk kahvesini

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

uzatmadan aynen dedikleriniz ilave edilerekten uygulamaya baslanir..

surekli karistirarktan karistirirken kasiginiz tangir tungur fincanin dibine saga soluna vurmayacak... kaynamaya yakin fincani kaldirmadan surterek cekip bekletmeye alip biraz bekleyip surterek atese surersiniz  kopuk yukselirken kaynamadan surterek ocaga cekip alirsiniz

doldururken tepeleme deil fincani yan tutarak  cola doldurur gibi

bunu eski bi turk kahve ustasindan ogrendim uygulananlar kahveye saygidandir..

bide o kopuklu kahveyi yanina suyu koyup sigarayi cekince accayip hava bisey saniyom kendimi :)))) koc kahvesi hesabi

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

krema eklettirin güzel olur...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Türk kahvesi karamelli nargile ile iyi gidiyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı:

abi göt kadar bardak nasıl doyuyonuz anlamiyom ya:D biz kupada yapıoduk kuzenle türk kahvesini

Öldürür lan o
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    COURAGE_x bunu yazdı:

uzatmadan aynen dedikleriniz ilave edilerekten uygulamaya baslanir..

surekli karistirarktan karistirirken kasiginiz tangir tungur fincanin dibine saga soluna vurmayacak... kaynamaya yakin fincani kaldirmadan surterek cekip bekletmeye alip biraz bekleyip surterek atese surersiniz kopuk yukselirken kaynamadan surterek ocaga cekip alirsiniz

doldururken tepeleme deil fincani yan tutarak cola doldurur gibi

bunu eski bi turk kahve ustasindan ogrendim uygulananlar kahveye saygidandir..

bide o kopuklu kahveyi yanina suyu koyup sigarayi cekince accayip hava bisey saniyom kendimi :)))) koc kahvesi hesabi

Ben karıştırmıyorum köpük dağılıyo
Toplam Hit: 3884 Toplam Mesaj: 43