folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türk Kahvesinin Lezzetine Lezzet Katmak

Türk Kahvesinin Lezzetine Lezzet Katmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bensiz_aglama bunu yazdı:
    -----------------------------

huaaaa :D kılıcımı çektim ve koşa koşa geldim :D şimdilik kahve dedinmi akla ilk gelen karbonat :D şimdi karbonat ne lan diceniz :D eve misafirlermi geldi kaç kişi çokmu dert etme 1 kilo kahveye 1,5 çay kaşığı karbnat atıyorsun bir güzel karıştırıyorsun :D ondan sonra  3 kişimi var evde her kişi başına 1  kahve kaşığı kahve koyuyorsun ondan sonra süt müt yerim la ne sütü onlamı uğraşacam taşınca sonra zor çıkıyo :D cezveyi ağzına kadar deil de 1 parmak aşağısı kadar doldur sonra bir güzel karıştırr orta sıcaklıga gelınce bırak daha cok ısınınca karıstırmaya devam sonra eşit miktarda  bölüştür :D 

1 kilo almıyoz ki. Alınca 50 - 100 -200 gr alıyoruz... Ona ne yapacaz ? 

Hem karbonatı da ilk kez duydum

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

eskiden güzel Türk kahvesi yapan güzel "kadınlar" vardı, şimdi starbucks'ta sipariş veren çirkin kızlar var, 2012 yi sikeyim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

eskiden güzel Türk kahvesi yapan güzel "kadınlar" vardı, şimdi starbucks'ta sipariş veren çirkin kızlar var, 2012 yi sikeyim.

uu haklı.. (:

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GebesH
    GebesH's avatar
    Erkek

huaaaa :D kılıcımı çektim ve koşa koşa geldim :D şimdilik kahve dedinmi akla ilk gelen karbonat :D şimdi karbonat ne lan diceniz :D eve misafirlermi geldi kaç kişi çokmu dert etme 1 kilo kahveye 1,5 çay kaşığı karbnat atıyorsun bir güzel karıştırıyorsun :D ondan sonra  3 kişimi var evde her kişi başına 1  kahve kaşığı kahve koyuyorsun ondan sonra süt müt yerim la ne sütü onlamı uğraşacam taşınca sonra zor çıkıyo :D cezveyi ağzına kadar deil de 1 parmak aşağısı kadar doldur sonra bir güzel karıştırr orta sıcaklıga gelınce bırak daha cok ısınınca karıstırmaya devam sonra eşit miktarda  bölüştür :D 

sen bu işi çay ile karıştırma?

Keep Going !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

GebesH bunu yazdı:

yok hocam bu kahvenin köpük için senin dediğin  çayı daha çok siyahlaştırmak için :D kapalı çarşı çaycılarındandım zamanında :D kimlere kahve yapmadımki :))

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek

GebesH bunu yazdı:

huaaaa :D kılıcımı çektim ve koşa koşa geldim :D şimdilik kahve dedinmi akla ilk gelen karbonat :D şimdi karbonat ne lan diceniz :D eve misafirlermi geldi kaç kişi çokmu dert etme 1 kilo kahveye 1,5 çay kaşığı karbnat atıyorsun bir güzel karıştırıyorsun :D ondan sonra 3 kişimi var evde her kişi başına 1 kahve kaşığı kahve koyuyorsun ondan sonra süt müt yerim la ne sütü onlamı uğraşacam taşınca sonra zor çıkıyo :D cezveyi ağzına kadar deil de 1 parmak aşağısı kadar doldur sonra bir güzel karıştırr orta sıcaklıga gelınce bırak daha cok ısınınca karıstırmaya devam sonra eşit miktarda bölüştür :D

yok hocam bu kahvenin köpük için senin dediğin çayı daha çok siyahlaştırmak için :D kapalı çarşı çaycılarındandım zamanında :D kimlere kahve yapmadımki :))

Bende duydum böyle bişey ama ben hileye kaçmıyom köpükleri bile pay etmiyorum en fazla 2 fincan yaptım ama
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ThundeR
    ThundeR's avatar
    Erkek

közde yaklaşık 1 saat 15 dakikada yaptıgım bir kahve var ki ben böylesini daha önce tatmamıstım bambaşka bir şey haline geldi :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    ThundeR bunu yazdı:

közde yaklaşık 1 saat 15 dakikada yaptıgım bir kahve var ki ben böylesini daha önce tatmamıstım bambaşka bir şey haline geldi :)

Bi mangal yapalım hemen yapcam:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

mettoman bunu yazdı:
    Tengri bunu yazdı:

abi göt kadar bardak nasıl doyuyonuz anlamiyom ya:D biz kupada yapıoduk kuzenle türk kahvesini

Öldürür lan o

Ha Ha :D

Memento Mori
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    kumda türk kahvesi deneyen var mı
Toplam Hit: 3911 Toplam Mesaj: 43