folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Türkiye CERN‘E Ortak Üye Oldu

Türkiye CERN‘E Ortak Üye Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

bak herşeyi geçelim türkiyenin cern e üye olup olmaması fln hikayesini

yada türkiyenin bilim yuvası olmadığını fln

türkiyeyi zaten bok götürüyor ve geleceği parlak bir ülke değil çünkü üretmeyen bir ülke

bunların hepsini bir kenara koyalım

madem türkçeden anlamıyorsunuz

şimdi hiç merak edipte CERN in aslında ne amaca hizmet ettiğini araştıran var mı?

her Allahın günü youtube da CERN ile ilgili açığa çıkan gerçekleri bir merak edipte araştıran var mı?

projenin cabal ın hangi amaçları için yapıldığından haberiniz var mı?

bunları bilmeden etmeden halen ahkam kesiyorsunuz

amerikası ingilteresi israili bitti türkiye CERN den yararlanacak öyle mi

Allah aşkına artık dünyayı kimin yönettiğini ve Türkiyenin sadece bunların oyuncağı olduğunu anlayın

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam senin baktığın pencere çok çok farklı.. Dünyayı yönetenler varsa türkiyede de var.. Ama yapan ülkeler yapıyor, kendilerini geliştiriyorlar, bilimde ilerliyorlar, isviçre'ye kukla devlet demiştin hatırladığım kadarıyla bir yerde, ama burada güzel bilim üretiliyor, adamlar iyi para kazanıyor v.s. v.s. Biz de madem yönetiliyoruz birileri tarafından bari en azından kendi blimimizi üretelim :) Eskiden ben de senin gibi düşünüyordum ama bunun kimseye bir faydası yok, bu ağdan kurtulamazsın o yüzden güçlenebilmelisin.. Ayrıca ingiltere de israil de cerne üye hocam. amerika da gözlemci üye :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hocam senin baktığın pencere çok çok farklı.. Dünyayı yönetenler varsa türkiyede de var.. Ama yapan ülkeler yapıyor, kendilerini geliştiriyorlar, bilimde ilerliyorlar, isviçre'ye kukla devlet demiştin hatırladığım kadarıyla bir yerde, ama burada güzel bilim üretiliyor, adamlar iyi para kazanıyor v.s. v.s. Biz de madem yönetiliyoruz birileri tarafından bari en azından kendi blimimizi üretelim :) Eskiden ben de senin gibi düşünüyordum ama bunun kimseye bir faydası yok, bu ağdan kurtulamazsın o yüzden güçlenebilmelisin.. Ayrıca ingiltere de israil de cerne üye hocam. amerika da gözlemci üye :) 

valla hocam ben her zaman gerçeği aradığım için başka bir pencereden bakmam mümkün değil

çünkü anlayabilenler takdir ederki ulusumuz türkiye adına gram yararı olmayan bir proje

türkiye birşeyler yapıyorsada cabal ın değirmenine su taşıyordur eminim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

Underzero'nun eline vermişler ban makinesi ota boka ban atıyo aq. neyse...

@unbalanced: Bak hocam, burda herkes adam gibi yazıyor, sen işkembeden sallıyorsun. Ülkeyi şöyle övüyorlar böyle övüyorlar diye. Kmsenin Türkiye'yi övdüğü falan yok. Türkiye dünyada hiçbir şeyi de yönetmiyor. Zaten halihazırda kendi topraklaarını bile yönetmekten, elinde tutmaktan aciz bir duruma geldi.

Bilim üretmek demişsin, Türkiye'de bilim falan üretilmiyor, zaten bunun olmaması için hükümet çalışmalar yapıyor. Türkiye'de camiler imam hatipler ürüyor, küçük yaşta başörtülü kızlar ürüyor. 

Sen oralardan Türkiye bilimde ilerliyor, Türkiye'yi övüyorlar vs diye konuşamazsın, çünkü bu ülkede biz yaşıyoruz ve gerçekleri biz görüyoruz. Cern'e üye olmanın bilimde ilerleme ile alakası yok. Türkiye eğitim sisteminin içine sıçılmış, sınavlarına hile karıştırılmış, devlet kadrolarına cemaat ve aqplilerin dolduğu bir ülke haline geldi. Aqp kafası ortaçağ kafasıdır, dine sarılmıştır. Ellerinde Kur'an millete caka satarlar.

Türkiye bilim, teknoloji, sanat, spor konularında underzero olmuştur. Hükümet de bu underzero hezimetini göstermemek için ne zaman seçimler yaklaşsa, milleti kandırmaya çalışsa bu gibi hamlelerle haber yapmaya çalışır

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Almanların olduğu her bilim alanında bulunmak lazım, bence çok güzel olmuş. Çocukluğumdan beri hayalimdi, oturup bi gözlem üssünde neptünü uranusu gözlemek. Tabi türkiye de astronomi okiyim dedim ama sonucunda burç fallarına bakanların çıktığını öğrenince vazgeçtim. Hala içimde kalmıştır... Bilim candır, bedeli neyse verilmelidir :) Belki gelecek nesiller için hayallerinin önündeki bir engel daha kalkmış olur.

ozgunlu tarafından 08/May/15 13:58 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@thealp, hocam senin alp üyesinin multisi olduğundan eminim :) ip lerin karşılaştırılırsa görülür :) zaten başka türlü de anlaşılıyor (örnek: foxxly)

neyse sana pek bir cevabım yok, dar düşünüyorsun, ben siyasi partilerle ilgilenmiyorum, o yüzden önemli değil sadece işe bakıyorum. Türkiyede bilim ürettildiğini söylemedim, bazı hevesli insanlar ancak gelip bir şey yapabilir, bu gelme olayının devletle bir ilgisi yok.. övme konusu da büyüdü baya.. ben karşılaştığım insanların bana aktardığı düşünceleri söyledim bu kadar basit.. bu adamlar devletin resmi görüşünü yansıtmıyor, benim arkadaşlarım, tanıdıklarım sadece.. içlerinden kötü düşünenler de vardı..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

harika bir haber. imtiyazlı ortaklık gibi saçmalıklar çıkmadan tam üye olsak ülkemiz için önemli bir gelişme olacak.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

Ülkemiz için nasıl bir önemli gelişme olacak? Bana bunu bir açıklayın arkadaş. Türkiye şunu mu söylüyor o zaman: "Biz ülkemizde bilime karşıyız, zaten bilim imansızlıktır, ancak yabancı ülkelerdeki çalışmalar için her zaman insan sağlarız" Biz buna karşıyız.

Önce Türkiye'de bilimin önü açılacak, bu konuda teşvik yapılacak. Sonra böyle haberler extra olarak sevinilecek haberler olur. Yoksa sen ülkende bilimin önünü tıkamışsın, çocuklara bilim yerine din aşılamışsın, cern'e üye olup millete reklam satıyorsun. O işleri geçsinler.

+1 imamhatipin verdiği zararın absolute değeri, 1 cern'e üye olmanın yararından çok daha fazladır

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@thealp, hocam senin alp üyesinin multisi olduğundan eminim :) ip lerin karşılaştırılırsa görülür :) zaten başka türlü de anlaşılıyor (örnek: foxxly)

neyse sana pek bir cevabım yok, dar düşünüyorsun, ben siyasi partilerle ilgilenmiyorum, o yüzden önemli değil sadece işe bakıyorum. Türkiyede bilim ürettildiğini söylemedim, bazı hevesli insanlar ancak gelip bir şey yapabilir, bu gelme olayının devletle bir ilgisi yok.. övme konusu da büyüdü baya.. ben karşılaştığım insanların bana aktardığı düşünceleri söyledim bu kadar basit.. bu adamlar devletin resmi görüşünü yansıtmıyor, benim arkadaşlarım, tanıdıklarım sadece.. içlerinden kötü düşünenler de vardı..

İşte ben de sana diyorum ki arkadaşların Türkiye'yle ilgili neyi övüyorlar birader? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Yavrum, ben underzero gibilerini çok tanıdım, uzun yıllardır da bu forumdayım. Onun attığı ban benim taşağıma değmez. O açıdan problem yok yani

Sen önce kafandan karanlığa gömülmüş, ortaçağa dönmüş Türkiye'nin övülecek bir şeyi olduğu fikrini çıkar. Ben başka bir şey istemiyorum. ban konusunda falan sıkıntı yok

Toplam Hit: 10728 Toplam Mesaj: 92