folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Üniversite Mezunu Vs Alaylı Yazılımcı

Üniversite Mezunu Vs Alaylı Yazılımcı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Ben alaylıyım, mekteplileri şöyle düz çevirir böyle ters kaldırırım diyenler ekseriyetle ve alan farkı olmaksızın hasetlerinden ve aşağılık kompleksinden dolayı böyle konuşurlar. Onlara aldırma. İmkânın varsa, iyi de bir üniversiteye gidebiliyorsan muhakkak oku.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı

kesinlikle okuma gerek yok bu ülkede çöpçü mühendisten fazla kazanıyor , okumak vakit ve para kaybından başka bişey değil

Üniversitede bir sikim yapmamış sadece derslerine çalışmış mühendisse evet haklısın. Ha evet biraz okumuş çabalamış bir mezunsa min 4-6k ile başlangıç yapılabiliyor.

@by_tet'e katılıyorum eğer yazılımcıysan nema problema okuma. Ama mühendislik istiyorsan derine ineceğim, işin temelini öğreneceğim dersen illa okumana gerek yok(Bence). Binlerce kaynak var öğrenebilirsin merak etme, okulda öğrettikleri öğrenciler de bunları öğreniyor fakat sektöre girdiklerinde bunu burda kullanalım diyemiyorlar. Eğer düzgün bir okulda okumayacağım sadece diploma diyorsan boşuna zaman kaybetme. Lafım sadece diploma olsun yha kafasında takılan aslında bu işi sevmeyen insanlar içindir bu arada. Eğer meraklıysan internetten mühendislik konularını öğrenebilirsin aksi halde okusan kafana zorla soksalarda malesef olmuyor. Mutlu olmuyor insanlar görüyorum her gün.

PC Mühendisliği konusunda benim için sıralama
    *  IYTE
    * GTÜ
    * ODTÜ
    * İTÜ
    * Boğaziçi & Bilkent & Sabancı
    * KTÜ & SAÜ

Not: Alaylıyım fakat yazılımcı değilim.

GTÜ'nün o kadar yukarıda olmasına şaşırdım açıkçası. Bana sorsalar çöp derdim, o kadar yukarıya yazmazdım.
    Ayrıca buraya bir repo bırakayım, okulu zaman ve para kaybı olarak gören ama oradaki verilen eğitimden de faydalanmak isteyenler için:

https://github.com/ossu/computer-science

Hocam bir GTU mezunu ve 3-4 sene kadar orada Ar-Gor olarak calismis birisi olarak baya iyi bir universite oldugunu soyleyebilirim. Kontenjan artisi ve sistem degisikliginden dolayi puanlari dusmustu ama su an ruzgari aldi arkasina yardiriyor :)
    Fikir vermesi acisindan bilg muhendisliklerinin siralama degisimi grafigini buraya birakayim.
    https://i.hizliresim.com/8633Nd.jpg

Ayrica bilg muhendisligindeki akademik kadrolarina da bakmani tavsiye ederim, bolumde inbreeding neredeyse 0 ve hocalarin buyuk bir kismi amerika doktorali isini bilen insanlar :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

türkiyede üniversite okumayın, türkiye gibi bir ülkede hayatın en verimli 4 senesini harcamak için en saçma yer üniversite.

"ya üniversiteler çok iyi üniversitelerde çok çalışırsan kendini geliştirirsin " falan diyenlere de bakmayın. nerden baksan 40 senedir bilgisayar mühendisliği bölümü var bu ülkede, kaç tane dişe dokunur teknoloji firması çıkardık ? sıfır.

belkide yüz senedir inşaat mühendisliği bölümü var, 3 tane köprümüz var üçünü de biz yapamadık :D

üniversitelerin kalitesini anlatmak için hala "ya hocaları yurtdışında eğitim almış insanlar" falan diyoruz, demekki çöp amk üniversiteleri.doğru düzgün üniversitemiz olsa "ya bizim hoca çok iyi, xx üniversitesinde okumuş" falan derdik.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek

benim universite diplomam var fakat hic bir is gorusmesinde gosterme geregi duymadim.. yazilim sektoru biraz garip icine girdiginde goreceksin.. insaat muhendisleri, resim ogretmenleri, fizikciler vs vs yazilima yönelmiş.. bu iş biraz istek/merak la geliştiği ve kişinin en iyi universitede okusa dahi yazilimda ilerleyemeyebilecegi gercegi oldugu icin alayli olarak devam edebilirsin.. universite emin ol sana teorik bilgiden baska birsey katmayacak.. sosyal yasam vs bu konulara girmiyorum tabiki de universitenin bir cok artisi var.. fakat sen bu isi seviyorsan herseyi kendin ogrenebilirsin. bizim zamanimizda google dahi yoktu kitaplardan yazilim ogrendik. simdi hersey daha kolay.. tavsiyem kendine bir proje basla ve bitir. elinde ornek gosterebilecegin, calisir halde, akrif kullanicilari olan tamamlanmis bir proje olmasi 7 tane universite diplomasi olmasindan daha iyi bunu ilk is gorusmende goreceksin. arti olarak ingilizceni mutlaka gelistir. dedigim gibi 7 universite de bitirsen ingilizcen yoksa bu meslekte ilerlemen cok mumkun degil. e yorlamam bu kadar ✋🏻

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    hackingo bunu yazdı

benim universite diplomam var fakat hic bir is gorusmesinde gosterme geregi duymadim.. yazilim sektoru biraz garip icine girdiginde goreceksin.. insaat muhendisleri, resim ogretmenleri, fizikciler vs vs yazilima yönelmiş.. bu iş biraz istek/merak la geliştiği ve kişinin en iyi universitede okusa dahi yazilimda ilerleyemeyebilecegi gercegi oldugu icin alayli olarak devam edebilirsin.. universite emin ol sana teorik bilgiden baska birsey katmayacak.. sosyal yasam vs bu konulara girmiyorum tabiki de universitenin bir cok artisi var.. fakat sen bu isi seviyorsan herseyi kendin ogrenebilirsin. bizim zamanimizda google dahi yoktu kitaplardan yazilim ogrendik. simdi hersey daha kolay.. tavsiyem kendine bir proje basla ve bitir. elinde ornek gosterebilecegin, calisir halde, akrif kullanicilari olan tamamlanmis bir proje olmasi 7 tane universite diplomasi olmasindan daha iyi bunu ilk is gorusmende goreceksin. arti olarak ingilizceni mutlaka gelistir. dedigim gibi 7 universite de bitirsen ingilizcen yoksa bu meslekte ilerlemen cok mumkun degil. e yorlamam bu kadar ✋🏻

Yok artık. Bide emin ol demişsin hocam :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

Ben alaylıyım, mekteplileri şöyle düz çevirir böyle ters kaldırırım diyenler ekseriyetle ve alan farkı olmaksızın hasetlerinden ve aşağılık kompleksinden dolayı böyle konuşurlar. Onlara aldırma. İmkânın varsa, iyi de bir üniversiteye gidebiliyorsan muhakkak oku.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    JPriest bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı

kesinlikle okuma gerek yok bu ülkede çöpçü mühendisten fazla kazanıyor , okumak vakit ve para kaybından başka bişey değil

Üniversitede bir sikim yapmamış sadece derslerine çalışmış mühendisse evet haklısın. Ha evet biraz okumuş çabalamış bir mezunsa min 4-6k ile başlangıç yapılabiliyor.

@by_tet'e katılıyorum eğer yazılımcıysan nema problema okuma. Ama mühendislik istiyorsan derine ineceğim, işin temelini öğreneceğim dersen illa okumana gerek yok(Bence). Binlerce kaynak var öğrenebilirsin merak etme, okulda öğrettikleri öğrenciler de bunları öğreniyor fakat sektöre girdiklerinde bunu burda kullanalım diyemiyorlar. Eğer düzgün bir okulda okumayacağım sadece diploma diyorsan boşuna zaman kaybetme. Lafım sadece diploma olsun yha kafasında takılan aslında bu işi sevmeyen insanlar içindir bu arada. Eğer meraklıysan internetten mühendislik konularını öğrenebilirsin aksi halde okusan kafana zorla soksalarda malesef olmuyor. Mutlu olmuyor insanlar görüyorum her gün.

*  IYTE
    * GTÜ
    * ODTÜ
    * İTÜ
    * KTÜ & SAÜ

GTÜ'nün o kadar yukarıda olmasına şaşırdım açıkçası. Bana sorsalar çöp derdim, o kadar yukarıya yazmazdım.
    Ayrıca buraya bir repo bırakayım, okulu zaman ve para kaybı olarak gören ama oradaki verilen eğitimden de faydalanmak isteyenler için:

Abi o liste şeyden hep gördüğüm insanlardan vs edindiğim bilgiyle tecrübeyle yoğruldu bende ashdasd

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    0x656e bunu yazdı
    JPriest bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı

*  IYTE
    * GTÜ
    * ODTÜ
    * İTÜ
    * KTÜ & SAÜ

Abi o liste şeyden hep gördüğüm insanlardan vs edindiğim bilgiyle tecrübeyle yoğruldu bende ashdasd

Onda sunun etkisi de var, listende 3 4 5tekilerin en kotulerini cevrende gorebiliyorsun cunku iyiler burda degil (:

sigara değil, balık olan.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

türkiyede üniversite okumayın, türkiye gibi bir ülkede hayatın en verimli 4 senesini harcamak için en saçma yer üniversite.

"ya üniversiteler çok iyi üniversitelerde çok çalışırsan kendini geliştirirsin " falan diyenlere de bakmayın. nerden baksan 40 senedir bilgisayar mühendisliği bölümü var bu ülkede, kaç tane dişe dokunur teknoloji firması çıkardık ? sıfır.

belkide yüz senedir inşaat mühendisliği bölümü var, 3 tane köprümüz var üçünü de biz yapamadık :D

üniversitelerin kalitesini anlatmak için hala "ya hocaları yurtdışında eğitim almış insanlar" falan diyoruz, demekki çöp amk üniversiteleri.doğru düzgün üniversitemiz olsa "ya bizim hoca çok iyi, xx üniversitesinde okumuş" falan derdik.

Son zamanlarda boyle cahilce bi yorum gormemistim. Gebze Teknik Universitesi kac yilinda kurulmus bir bak istersen? Oranin hoca kadrosu olussun diye o insanlar zaten yurt disina gonderildi. 20-30 sene once. Egitimlerini aldilar burada yeni nesillere aktariyorlar.
    Ayrica teknoloji firmasi yorumuna gelecek olursak.
    Turkiyede gerceklesmis en buyuk satinalmalara baktin mi hic yakin zamanda?

Ilk anda aklima gelenler

-Yemek sepeti (600m dolar)
    -Peak games'in sadece kart ve masa oyunlari (100m dolar)
    -Gram Games (250m dolar)
    -Masamo Games (50-100m dolar arasi bi deger konusuluyor)
    -iyzico (165m dolar)
    -Parasut de yakin zamanda satildi ama meblag aciklanmadi.

Klavye basinda omur tuketiyorsunuz ve isin pis tarafi haberleri teknolojiyi bile takip etmiyorsunuz. Bilisim sektoru ulkenin lokomotifi olma yolunda emin adimlarla ilerliyor ve bu o begenmedigin universitelerden cikan muhendisler sayesinde gerceklesiyor. Aferin klavye basindan sallamaya devam...

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Coder olacaksan okumana gerek yok.

İşin matematiğine inicem diyorsan okumalısın. Hatta bilgisayar değil, elektrik elektronik okumalısın.

AI, DL, ML olaylarının matematiğine girebilirsin. Alaylı dediğin coder'lar buralara giremezler. Bu yüzden buradaki elemanlar değerlidir. Ama Türkiye 10 sene geriden geldiğinden henüz çok talep yok.

Kod yazmak mühendisliğin sadece hammallık kısmı. 

Web sitesi, mobil uygulama ya da ne biliyim CRM programları yazmak böyle firmalarda işe girmek için okunmaz. Harcayacağın 4 seneye yazık.

manyaki tarafından 23/Eki/19 14:36 tarihinde düzenlenmiştir

since 2005 // tbt
Toplam Hit: 8157 Toplam Mesaj: 61
yazılım üniversite alaylı yazılımcı