folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Usta Birliği Hakkında Bilgi

Usta Birliği Hakkında Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    baron_27 bunu yazdı
    FiL3MAN bunu yazdı

acemi birliğin neresi kardeş 19eylül de benim de başlıyor askerlik de korkutma insanı :D

benim acemi birliğim: kastamonu 5. jandarma eğitim

usta birliğim : giresun il jandarma

not: buralar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

acemi birlğim kastamonu gölköy jandarma eğt. idi. 40 gün kaldık biz (kısa dönem için) nisan ayının ortasında gittik. giderken o ılgaz dağında karlardan yollar kapalıydı :) günde üç kez yağmur yağıp güneş açıyordu. eğitime denk geldiğinde ıslanıyorduk. arkadaşın dediği gibi genelde koğuşlar- 40-60 lı oluyor. burada şişmanı horlayanı korkanı kokanı, ses çıkaranı vs. oluyor ama yinede acemi birliği iyidir. araya kaynama durumu söz konusu. toplulukla hareket etmek biraz yoruyor. ama sıkmaz. asıl sıkıntı usta birliğidir. psikolojiktir usta birliği sabrınızı arttırır. 

acemi birliğinde örneğin sabahtan akşama kadar yürüyosun, eğitim, yemek sırası, koyun gibi sayıılmak, ayakta beklemek. bu konularda sabrın artıyor.

usta birliğinde az kişi olduğun ve kıdem esası olduğu için son gelen sen olunca sıkıntı, örneğin nöbeti yazan eleman siz anlamadığınız için ilk günlerde arkadaşlarının nöbetini size yazabilir. sizi yattığınız yerde uyandırıp nöbetin var diyebilir. çünkü komutanlar 5 ten sonra gider ve siz şikayet mekanizmasını da kullanamadığınızdan ilk günler ezerler. sabır gösterip iki üç ayı aşmak gerek. sonrasında da olay tamamen zaman geçirmek.özgürlüğün değerini anlarsınız. yaptıktan sonra da anlatmak zevkli olur :))

bu saydıklarını şuan yapıyoz zaten gece kalkıp üniforma giyip bot bağlayıp nöbet tutup tekrar yatıyoruz sabah gene ünofrma giyioz dk lar bile piçlik yapıyor bize üst devreler de öyle  yani burada sıkıntı var sanırım 

tüm işi biz yapıyoruz mıntıka ıvır zıvır bok püsür  bizden 15 gün önce gelen adamlar daha rahat  bana acil cevap yazın beyler yarın felan gelip bakıcam buranın interneti çok dandik

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

senin askerlik bitmez.

mq

indir sigortayı kaldır dier sigortayı yoksa sıyırırsın oralarda kafayı. 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı

bide erdoğan 9 aya düşürecekmiş skerliği doğrumu sürem kısıtlı gidicem siz yazın 2-3 gün sonra bakarı mgiripte nete :D

hee bekle 9 aya düşer :D en son 2003 te 18 aydan 15 ay a  3 ay düşmüştü bi de işte  geçen 31.12.2013 te düştü yani 10 senelik bir periyodda düşer kim demişse ölümüne sallamış ahjahaha :D tayyip çıkarsa çıkarsa bedelli askerlik çıkarır ondan da sen yaştan dolayı yararlanamazsın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

acemi birligin kadar zor olmayacak. arkadaslik ortamin daha iyi olacak usta birliginde.

dusecegin yer onemli faktor. bide senin karakterinde onemli faktor. askerlik yaptigim yerdeki cogu kisiden daha rahat askerlik yaptim.

acemilikten %50 daha rahat olur usta birligin

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsanemeric
    efsanemeric's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

vay ameke demek 350 kişi bir banyoda ha ?  hocam bu arada internente nasıl giriyorsun

bende internete rahatça giriyorum sıkıntı yok içerde tonla telefon var

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsanemeric
    efsanemeric's avatar
    Erkek

hocam yerinden yerine değişir ben piyadeyim jandarmayı tam bilmiyorum usta birliğindeyim diyarbakırda şuan alt devreler gelinceye kadar sıkıntılar çektik ama görevlendirme yazısı gelince şuanda bilgisayar başında geçiriyorum günümü nöbet yok başka içtimalara girmiyorum rahatım herkez öyle değil tabi jandarmada da vardır görevlendirmeler mesleğini söyle elin en çok hangi işe yatkınsa rahat edersin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ya beyler amma bebe çıktınız yaa 

a.k o.ç ları dağlarda mağaralarda adeta hayvanlar gibi banyo temizlik hak getire 

köpek gibi yaşayıp eğitim yapıyorlar her an öldürülme korkusuyla vs 

dağda el bebek Gül bebekler değilmi pkklılar 

tsk bize her imkanı sunuyor mis gibi yemek yatak kıyafet temizlik sağlık eğitim vs vs biz mırın kırın ediyoruz yazık bize valla

bu o.ç ları sözde Kürdistan için verdikleri mücadeleden bizim vatanınız Türkiye için verdiğimiz mücadele daha mı değersizde hemen askerlikten soğuyoruz. Onlardan daha mı yüreksiziz 

Ne olmuş fazla eğitim yapıp yorulduysan ne olmuş temizlik yaptıysan ne olmuş bulaşık yıkadıysanız bu kadar hanım evladı olmayın 

pkklılar kandilde catering firmasıyla yemek yiyorlar değilmi 

O.ç ları karakollara sızma yaparken 7 metre lik mesafeyi 10 saatte 15 saatte sabır ede ede sürünüyor çıt çıkarmadan  bizler askerde ben dahil 2 saat sabit kule nöbeti tutarken ya zıplarız ya türkü söyleriz yada oturur yatarız vs vs bizim bilincimiz yok oldu işte

gevşek ağızlı 3-5 concon çıkıp yok bedelli yok vicdani red diye diye bilinç öldü 

SeRDaR tarafından 26/Ağu/14 15:45 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

yaw hocam sen nerdesın nerde yapıyorsun acemılıgı bı dıyeydın keske?

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
    FiL3MAN bunu yazdı

acemi birliğin neresi kardeş 19eylül de benim de başlıyor askerlik de korkutma insanı :D

benim acemi birliğim: kastamonu 5. jandarma eğitim

usta birliğim : giresun il jandarma

not: buralar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

aynı dönemde http://www.tahribat.com/Murit-halogen/

ve bende kastamonuda acemiyiz gitmeden pmleşelim

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Askerliğin en kralının amk diyince yok efendim vatan millet sakarya diyordun hocam nooldu :)

Bknz. http://www.tahribat.com/Forum-Manisa-Kirkagacta-Asker-Olucam-197182/

Bandito bunu yazdı
    CEO bunu yazdı

Acemi birliğin bittiğindeki düşüncelerini lütfen (unutmazsan) bu konu altında tekrardan yazarmısın hocam :)

tamam yazarım ama değişeceğini sanmıyorum :D ama yazıcam

Toplam Hit: 7162 Toplam Mesaj: 63