folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Usta Birliği Hakkında Bilgi

Usta Birliği Hakkında Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

bu müridin acemi birliği konusunu açarken çok istekli oo yes beybi askere gidiyom ohhhh falan filan çok sevinçli yorumlarından sonra şimdi aklı olan askere gelmesin yorumlarını görünce şaşırmadım çünkü yazmıştım ezileceksin diye madem komando olacam dedin ezileceksin götünden kan alacaklar beni sken yokmu diyeceksin yine sesini çıkarmayacaksın.

ha şimdiden usta birliğin güneydoğu haberin olsun. merak etme usta birliği rahattır. bi daha söylenen sözleri nahoş şeklinde anlamassan hayatının zorlukları açısından rahatlarsın tecrübe edinmişlerin kulaklarını iyi dinle. usta birliğine gidince orda toprağım ayağı çekenleri dinleme. 
    gerçi şimdi izin bitti birliğe geri döndün anca haftaya okursun bu yorumları.
    usta birliği rahattır istediğin zaman banyonu yaparsın tabi üstdevrelerle aranı iyi tut zamanı gelince sen üstdevre olursun sabret

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı

selam dostlar usta birliği nasıl oluyor şuan acemiliğin 10cu günündeyim resmen soğudum askerlikten aklı olan gelmesin

85 kişi aynı koğuşta yatıyoruz şimdi bana söyleyin jandarma olucam  nasıl bir yere düşerim ve  usta birlikleri daha mı rahat oluyor ? tuvalet mıntıka çök kalk sürünmekten güneş anlında beklemekten delirdim resmen selamlar sürem kısıtlı bekliyorum arkadaşlar,

bir  kişinin hatası yüzünden 350 kişi ceza alıyor ve her işi 350 kişi yapıyoruz banyoyu bile herşey çok uzu sürüyor usta birliğinde durum nasıl olur beyler acil

Usta birligin daha rahat olur. 85 kisi demissin. izmir gaziemir ulastirma okulu ve egitim merkez komutanligi  kogusta 266 kisi kaliyorduk. 6 penceresi 1 kapisi vardi. Havalandirma yok :) 4 kisi grip.oldu butun kogus iptal. Sabaha kadar oksureni mi dersin , kusanimi dersin , sicanimi dersin.  Neyse rahat olur.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

ya ben de ogretmenim bedelliyi mi beklesem yoksa kasimda gitsem mi bilemedim askere gitsem maas alamiyorum  15 bin gibi bir kayip oluyor su anda da yasim 24 yas uygun oluyor mu bedelliye.

nasil yapsam acaba 1 yil daha tecil hakkim var bu arada

eğerki kaybın ile bedelli ücreti aşağı yukarı aynı meblaya denk gelirse.. gitme.. bas parayı.. sonra kredi ödersin..

bedelli çıkarsa en düşük yaş kaç olur acaba 

20.000 TL ve 28 yaş diye biliyorum hocam.

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

zuhahaha :D

"resmen soğudum askerlikten aklı olan gelmesin"

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

acemi birliğin neresi kardeş 19eylül de benim de başlıyor askerlik de korkutma insanı :D

benim acemi birliğim: kastamonu 5. jandarma eğitim

usta birliğim : giresun il jandarma

not: buralar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

acemi birlğinde bölüğün olan 400 kişiyle hareket ettirilirsin. bu insana çok koyuyor. ayaklarını aynı şekil atıp, içtima alanına gidip gelmek 2 saat sürüyor zaten yemek sırası, bir defa çarşıya çıkıyosun onda bile koyun gibi :) 

usta birliğine geliyosun; acemi birliğini mutlaka arayacaksın. %100 arayacaksın. çünkü orada sürünün içinde kaybolabiliyordun. artık az kişisin ve gittiğin yerde seni bekleyen canavarlar var. en alt devre dua ediyor, yolunu gözlüyor ki günde 6 saat uyuyabilsin, her yemekten sonra yemekhaneyi temizlemekten kurtulsun, her içtimadan önce mıntıka ile izmarit toplamaktan kurtulsun. :))) 

kısa dönemde 1 ay

uzundönemde 2-3 ay sıkıntılı. tüm angaryalar size yaptırılır. evin en küçük çocuğu gibi. tabi burda temizlik, nöbet vs.

sonrası kademeli olarak yatış...

///______________
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    FiL3MAN bunu yazdı

acemi birliğin neresi kardeş 19eylül de benim de başlıyor askerlik de korkutma insanı :D

benim acemi birliğim: kastamonu 5. jandarma eğitim

usta birliğim : giresun il jandarma

not: buralar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

acemi birlğim kastamonu gölköy jandarma eğt. idi. 40 gün kaldık biz (kısa dönem için) nisan ayının ortasında gittik. giderken o ılgaz dağında karlardan yollar kapalıydı :) günde üç kez yağmur yağıp güneş açıyordu. eğitime denk geldiğinde ıslanıyorduk. arkadaşın dediği gibi genelde koğuşlar- 40-60 lı oluyor. burada şişmanı horlayanı korkanı kokanı, ses çıkaranı vs. oluyor ama yinede acemi birliği iyidir. araya kaynama durumu söz konusu. toplulukla hareket etmek biraz yoruyor. ama sıkmaz. asıl sıkıntı usta birliğidir. psikolojiktir usta birliği sabrınızı arttırır. 

acemi birliğinde örneğin sabahtan akşama kadar yürüyosun, eğitim, yemek sırası, koyun gibi sayıılmak, ayakta beklemek. bu konularda sabrın artıyor.

usta birliğinde az kişi olduğun ve kıdem esası olduğu için son gelen sen olunca sıkıntı, örneğin nöbeti yazan eleman siz anlamadığınız için ilk günlerde arkadaşlarının nöbetini size yazabilir. sizi yattığınız yerde uyandırıp nöbetin var diyebilir. çünkü komutanlar 5 ten sonra gider ve siz şikayet mekanizmasını da kullanamadığınızdan ilk günler ezerler. sabır gösterip iki üç ayı aşmak gerek. sonrasında da olay tamamen zaman geçirmek.özgürlüğün değerini anlarsınız. yaptıktan sonra da anlatmak zevkli olur :))

///______________
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

kırkağaç jandarma kom. da kantinde çok yakın arkadaşım var 15 gün falan kaldı bitirmesine :) faruk

der die das
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

beyler beni jandarma yapacaklar

selam durmak o saçma sapan şeyleri yapma konusunda sıkıntı yokta biraz daha rahat olmak istiyorum

dün karavanaydık ebemiz sikldi heryerim ağrıyor zaten şuanda 1.5 saat mıntıka yapıyoruz 1 günde 1 koğuş nöbeti tutuyorum 

arada birde gelip postaı çağırıyorlar tuvaletveya koğuş temizlemeye

benim dediğim hep böyle mi gidecek yoksa ileride rahatlarmıyız yani şuan bir günün geçmesi 1 hafta gibi geliyor çok uzun geliyor

sorum var bir konuda daha 

kış şartlarında şafak daha çabukmu atuyor ? şuan bana 1 gün 1 hafta gibi geliyor baya uzun geliyor yani bugün 5:30 da kalkdık :d

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

bide erdoğan 9 aya düşürecekmiş skerliği doğrumu sürem kısıtlı gidicem siz yazın 2-3 gün sonra bakarı mgiripte nete :D

Toplam Hit: 7180 Toplam Mesaj: 63