Vatan Bilgisayar Pişmanlıktır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

tüketici haklarında her ne kadar alıcı hangisini seçerse satıcı onu yapmak zorunda dese de, para iadesi yapıldıktan sonra hakem heyetleri genelde dosyayı kapatıyor.

zaten paranı geri almışsın, herhangi bir maddi zararın yok diyor, şu an ki fiyatı şöyleymiş böyleymişe girmiyolar.

öyle olaydı zamanında alınan kredi masrafları geri ödenirken üzerine faiz konup ödenirdi, ama hiç öyle bişi görmedim.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek
    metaman bunu yazdı

Vatanın üst düzey sorumlularına mail atabilirsin abi , genel olarak mailler işe yarıyor.

yoksa vatanın önünde bisiklet yakalım 😄

Lg tv parçalayan kişiyi söylüyorsan eğer manisa mağazanın önünde günlerce mağaza müdürüyle görüşme yapmak için bekledi. :)

Vatan bilgisayarı koruma amacında değilim yazdıklarımı toparlayım süreci de anlatayım.

Alınan mal 2 yıl garantili olduğunu varsayalım,

Öncelikle vatan bilgisayar garantisinde değil üretici garantisinde. Yani vatan aracı. Satışında, satış sonrasınında aracısı. Elçiye zevval olmaz hesabı.

Devamında ürünü aldın diyosun ya bana yenisini verin kardeşim. Aldığın ürün seri sonu biten ürünse. Veyahut garanti süresinin sonuna doğru değişim kararı verirse.. daha açık anlatayım iphone 6'lar peynir ekmek gibi satılıyor(satılıyordu, kur durumu sağolsun) hatta en çok satılan telefondu. Ama nedir son dönemi. Sen bunu vatandan aldın 2 yıl dolmak üzere ürün hata verdi teknik serviste sana değişim kararı verdi. Ee simdi iphone 6 üretilmiyor diye vatan'ın suçu ne. Ama aynı durumda apple'ın servisine gitsen sonuç ne olur? Markaya zarar gelmesin diye adam sana 7 verir hadi yallah der. 

Yani sen vatandan aldığın ürünü vatan üretmediği gibi arızalı olmasından da vatan sorumlu değil.. aracı olarak senin aldığın ürünün parasını verir firmaya kârını koyar kasasına. 

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

bilgi sahibi olmadan fikir uretmeyin arkadas. birakin vicdani trilyonluk firmalar kanunen sorumlulugu neyse yerine getirecek. aq apple indan arkadas magazadan iphone x alip iade etti parasini aldi begenmedim dedi de soktugum vatani kanuni zorunlulugu var ayni urunden yoksa bir ust modelinden vermek zorundayken ne diye teshir alcakmis? magazadan aldigim urun ayni gun goturdum servise yonlendirdiler diyor murid, bunu yapan firma k.bakmasin sike sike aynisindan verecek ya da ust modelinden.

kardes ver hakem heyetine yoksa kendi seyini avuclarsin. kur farki seni irgalamaz. 

benim arkadasim arcelik teknik serviste sorumlu, adamin biri mac izlerken tv ye ates etmis, tamire vermis ayni tvnin panelinden yok diye ucretsiz ust model tv verdiler siz ne anlatiyonuz? vatan kimi korkutursam kardir kafasinda... hakem heyetinden kim bilir kac tane icrasi vardir. Gecen 12 taksit tv alan birine hakem heyeti para iadesi verdi diye 12 taksitte iade edicez demis adam icra ile sike sike aldi parasini...

k.bakmayin da bi susun aq

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Yarın tekrar bi şubeye uğrayıp sonuçları iletirim size.

Yüksek ihtimal extra ücret verip farklı model alacağım ..

Ignorance is bliss.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

enayi misin kardes? ver hakem heyetine 

yada 1070 falan al 1700 ustune kalani ver 900 degil oyle teklif sun.

Liquid tarafından 29/Ağu/18 23:22 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

veriyoruzda uzun sürüyor. ben verdim nisan 17 de daha dün karar çıktı.

karar elime ulaşmadı henüz bakalım sonuç ne olacak...

siberturq tarafından 29/Ağu/18 23:27 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

hakem heyetine verdi diyelim, dedi ki üzerine 900 daha istiyorum. hakem heyeti 6 ay sonra kararı verdi, o sırada senin ekran kartı oldu 2500-3000 lira,

tekrar hakem heyetine gidip ben bi 1000 lira daha istiyom mu diceksiniz acaba?

satış sözleşmesinde bu hususlar yazar. eğer bi sıkıntı olursa malın bedeli iade edilir. piyasadaki fiyata bakıp da o şekilde rakam belirlenmez.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

Hoca benim kartın fatura bedeli 900 tl benim 1070 almak için 3k tl falan vermem lazım 😂

Güncelleme : Sivas şubesinde 1 adet benim kart kalmış onay verirsem dağıtıma çıkacakmış ist şubeye yani bi üst model alma hayalleri suya düştü bende o seri ekran kartı istemediğim için farklı model rog strix olanı üstüne extra para vererek alacağım :/

Ignorance is bliss.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

hakem heyetine verdi diyelim, dedi ki üzerine 900 daha istiyorum. hakem heyeti 6 ay sonra kararı verdi, o sırada senin ekran kartı oldu 2500-3000 lira,

tekrar hakem heyetine gidip ben bi 1000 lira daha istiyom mu diceksiniz acaba?

satış sözleşmesinde bu hususlar yazar. eğer bi sıkıntı olursa malın bedeli iade edilir. piyasadaki fiyata bakıp da o şekilde rakam belirlenmez.

ben para iadesinden bahsetmiyorum hocam, ayni model karti istiyorsa vatan aynisindan vermek zorunda, aynisi yoksa bir ust modelini vermek zorunda, bizim lg plazma bozuldu 3d plazma verdi adamlar, onlar salak miydi da verdiler?

para iadesi isterse de alacak 900tl fatura bedelini oturacak asagiya onda tartisilacak bir durum yok

anlasmak isterse vatan kartin simdiki bedeli uzerinden teklifte bulun kabul ederlerse ki etmek zorunda degil  ederse ne ala 1700den saydirmis olursun ama her halukarda ayni karti veya ustune vermek zorunda.

İmzalamazsam ne olcak?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

Hoca benim kartın fatura bedeli 900 tl benim 1070 almak için 3k tl falan vermem lazım 😂

Güncelleme : Sivas şubesinde 1 adet benim kart kalmış onay verirsem dağıtıma çıkacakmış ist şubeye yani bi üst model alma hayalleri suya düştü bende o seri ekran kartı istemediğim için farklı model rog strix olanı üstüne extra para vererek alacağım :/

senin kartin aynisini alsan su an kaca satarsin? 1400 e satsan yine 900un ustunu tamamlamandan iyidir. ben senin mantigini anlamadim valla baska seri icin ne kadar vereceksin kartin ustune?

İmzalamazsam ne olcak?