Vatan Bilgisayar Pişmanlıktır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

Yarın tekrar bi şubeye uğrayıp sonuçları iletirim size.

Yüksek ihtimal extra ücret verip farklı model alacağım ..

enayi misin kardes? ver hakem heyetine 

yada 1070 falan al 1700 ustune kalani ver 900 degil oyle teklif sun.

Hoca benim kartın fatura bedeli 900 tl benim 1070 almak için 3k tl falan vermem lazım 😂

Güncelleme : Sivas şubesinde 1 adet benim kart kalmış onay verirsem dağıtıma çıkacakmış ist şubeye yani bi üst model alma hayalleri suya düştü bende o seri ekran kartı istemediğim için farklı model rog strix olanı üstüne extra para vererek alacağım :/

senin kartin aynisini alsan su an kaca satarsin? 1400 e satsan yine 900un ustunu tamamlamandan iyidir. ben senin mantigini anlamadim valla baska seri icin ne kadar vereceksin kartin ustune?

Hoca benim ürünün 2 adet teşhiri vardı sonra ben bunu istemediğimi ürünün paketinin acilmis olmayanini istedim.Yok mok çektiler elimizden bişey gelmiyor illa aynı ürünü almak zorunda değilsiniz para iadesi falan verebiliriz dediler.Bende madem aynı ürün yok bi üstünü verin deyince sivas şubesinde 1 adet açılmamış kutu var onaylarsanız getirtebiliriz dediler , bende aynı ürün almak yerine farklı model almaya karar verdim extra ücret verip.

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

Hoca benim kartın fatura bedeli 900 tl benim 1070 almak için 3k tl falan vermem lazım 😂

Güncelleme : Sivas şubesinde 1 adet benim kart kalmış onay verirsem dağıtıma çıkacakmış ist şubeye yani bi üst model alma hayalleri suya düştü bende o seri ekran kartı istemediğim için farklı model rog strix olanı üstüne extra para vererek alacağım :/

senin kartin aynisini alsan su an kaca satarsin? 1400 e satsan yine 900un ustunu tamamlamandan iyidir. ben senin mantigini anlamadim valla baska seri icin ne kadar vereceksin kartin ustune?

Hoca benim ürünün 2 adet teşhiri vardı sonra ben bunu istemediğimi ürünün paketinin acilmis olmayanini istedim.Yok mok çektiler elimizden bişey gelmiyor illa aynı ürünü almak zorunda değilsiniz para iadesi falan verebiliriz dediler.Bende madem aynı ürün yok bi üstünü verin deyince sivas şubesinde 1 adet açılmamış kutu var onaylarsanız getirtebiliriz dediler , bende aynı ürün almak yerine farklı model almaya karar verdim extra ücret verip.

benim yazdığımı bir daha okur musun kardeşim? soruma cevap alamadım. 900 ün üstünü tamamlayacaksın değil mi? sana verdikleri kartı alıp satsan da o şekilde kalanını tamamlasan daha karlı değil mi?

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

benim yazdığımı bir daha okur musun kardeşim? soruma cevap alamadım. 900 ün üstünü tamamlayacaksın değil mi? sana verdikleri kartı alıp satsan da o şekilde kalanını tamamlasan daha karlı değil mi?

Hoca kartın suanki fiyati 1400 tl ben o kartı alıp kaça satacağım ? Ve ne zaman satacağım ... 

Ignorance is bliss.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Bosuna mi sovduk o kadar :) sen umutlandin tabi kartin aynisindan olmayinca bi ustunu verirler diye ama olmadi :) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

Bosuna mi sovduk o kadar :) sen umutlandin tabi kartin aynisindan olmayinca bi ustunu verirler diye ama olmadi :) 

Zaten en başında 2 teşhir ürün var kabul ederseniz getiririz etmezseniz para iadenizi yaparız demişlerdi bende onlara eğer ürün yoksa bi üst modelini verme zorunluluğunuz var diyince kısa bi süre sonra sivas şubesinde belirdi kart 😂 

Ignorance is bliss.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Kara_Mc bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

Hocam para iadesi yapıyorlarsa neden pişmanlık olsun ?

hocam para iadesi eski aldığım fiyata göre yapıyorlar yani 900 tl , ben şuan aynı ekran kartını 1700 tl alabiliyorum 800 tl neden boş yere vereyim ?

Sadece şu tezini çürütmek için girdim konuya.

900TL aldığın kart bugün 500 Tl olsaydı? Ne düşünecektin? Tüketici kanununda da bu böyledir. Fatura bedeli gözükür. Konunun vatanla da alakası yok. Aldığın kartların üreticisi ile alakalı. Yani asus sana iade imkanı tanıdıysa yine şanslısın. Boşuna yaygara koparma derim.

Tamam da vatan mürid e bozuk kusurlu mal itelemiş.. Adam para kazanmanın değil , zarar etmemenin derdinde..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Sivas Şubesinde olan verebilirirz dedikleri kartı kabul et bence hocam. Diğer türlü yine aynı kapıya çıkacak cebinden fazla para ödeyeceksin. Öncelikle ne yapmak istediğine karar ver. Yeni kart mı alacaksın eskisini kabul mu edeceksin? Bu aşamada da Sivas Şubesindeki kart da satılabilir daha çok beklemen gerekebilir.

Syntax error..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Basitçe yaklaşalım teşhir ürünlerinde genelde %25'e kadar indirim yapılır ve iade yapılamayacağına dair bir kağıt imzalanır. Bu durumlardan ötürü teşhir ürününü kabul etmek istemediğini belirt başka şekilde dengini ya da bir üst modelini sana sağlasınlar.

Sadece bi imza..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Hocalar sivas şubesinde olan kartın kutusu açık ama ekran kartı jelatini duran bi ürün her ne kadar kutusu açık olsada elektrik verilmediği için sıkıntı olmaz vs diye dert yandılar bende yeter lanet olsun farkını verip bi üst modelini alayım dedim böylelikle zamanında 900 tl aldığım kartı bugün 1700 tl almış bulundum kur farkından ve çok süper ekonomimizden dolayı buradan devlet büyüklerinin ellerinden öperim 😁

Bu saatten sonra vatan bilgisayardan anca çiçek balı alırım.

Ignorance is bliss.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Aslında olay ne yazık ki uğraşmamış olman. Ben kvk ya ürünü mahvettikleri için ve satıcı firmaya ilamsız icra yolladım. Avukatları itiraz etti. Davaya gittik. (Hakem heyetinin bakabildiği bütçenin üstündeydi.) mahkeme 1.5 yıl sürdü. Daha önce bitecekti karşı dava açtılar. Ben kazandım. 2008 yılında telefonu aldığım fiyatı o günün kur farkıyla 2011 yılında ödediler. Ayrıca dava parası, avukat parası hepsi karşı taraf tarafından ödendi. Bizde maddi imkansızlıklar vb. nedenlerle kimse bunlarla uğraşmıyor. Bütün firmalarda at koşturuyor. Yaşadığın talihsizlik vatan’a özgü değil. Geçmiş olsun.