folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ve Kaşık Gözlerle Bükülür ..

Ve Kaşık Gözlerle Bükülür ..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

FCN bunu yazdı:
    -----------------------------

valla yılların sihirbazı mandreka canlı yayında sölemişti özel güçlerim var onu bunu büüküyorum  falan vs alayı fasa fiso yalan demişti

adam kaşıktan saate kadar ne var ne yok yamulttu  özel gücüm mü var hayır sadece teknigini biliorum dedi

kim la bu mandrake eskiden varmış ama ben o zamanlar yoktum :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

samurai bunu yazdı:

sakın bana her sıcaklıkta genleşme gerçekleşir deme=) 5 dk içinde avuç içindeki ısıyla gözle farkedilir bir değişim kaşığın kendi kendine bükülmesinden daha zor bir ihtimal...birisi fiziksel olarak imkansız ötekisinin en azından metafiziksel açıklamaları var beyin dalgaları radyasyon falan vs..

bu arada konuyu dagıtmamak için bu işe merak salanları önce metafizik ile araştırma davet ediorum   

Schrödinger'in Kedisi  mükemmel bir başlangıç noktasıdır

schrödinger'in kedisinin metafizikle ne alakası var?

g2k[et]tahribat[dat]com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

Stargazer bunu yazdı:

FCN bunu yazdı:

valla yılların sihirbazı mandreka canlı yayında sölemişti özel güçlerim var onu bunu büüküyorum  falan vs alayı fasa fiso yalan demişti

adam kaşıktan saate kadar ne var ne yok yamulttu  özel gücüm mü var hayır sadece teknigini biliorum dedi

kim la bu mandrake eskiden varmış ama ben o zamanlar yoktum :D

bu arada karıştırıo olabilriim

sermet erkin de olabilir bunu söleyen :D

ikisinin arasında kaldım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

kaşık inceyse ve dışa doğru büktüysen açık açık söle :D

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

bende beyin gücümle bulutları hareket ettiriorum :D

=)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

samurai bunu yazdı:

sakın bana her sıcaklıkta genleşme gerçekleşir deme=) 5 dk içinde avuç içindeki ısıyla gözle farkedilir bir değişim kaşığın kendi kendine bükülmesinden daha zor bir ihtimal...birisi fiziksel olarak imkansız ötekisinin en azından metafiziksel açıklamaları var beyin dalgaları radyasyon falan vs..

bu arada konuyu dagıtmamak için bu işe merak salanları önce metafizik ile araştırma davet ediorum   

---------------------------------

Hocam asıl bu konuyla ne alakası var kuantum fiziğinin?:):)

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

kaşığı bilmem ama şu iğne üzerinde kağıt döndürme olayını bir aralar denemiştirm. ikinci denemede dönmüştü. kaşık sanmıyorum ama olabilirde denemediğim için bilemiyorum:S

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

zeyrekli bunu yazdı:

samurai bunu yazdı:

---------------------------------

Hocam asıl bu konuyla ne alakası var kuantum fiziğinin?:):)

öncelikle metafizik  fizik ötesi yani fizik kurallarıyla açıklanamayan şeylerdir. kedinin metafizikle olan alakasına gelince deneyin amacı fiziksel verilerle kedimizin yaşayıp yaşamadıgını açıklayamacagımızı anlatmaktır.

bir diğer konu ise kedinin konuyla alakası hani demiş ya arkadaş inanmak çok öenmli diye  hangi insan aklı kaşığın kendi kendine eğileceğine inanır? mantıklı olan kimse,  ama eğer illa inanıcam diyosan kendine dayanak noktaları bulmalısın kedicik de bu konu için çok faydalıdır..kedicik deneyinde amaç fiziksel yollarla kedinin ölü mü diri mi oldugunun anlaşılamayacağı idi , bu sonucun da en enterasan yorumlarından biri gözlemlenemeyen fenomenlerde var olan fizik kuralları geçerli değildir yorumu ki bu yorum kopenhag yorumunda geçer..eğer insan kaşığın bükülmesi olayının gözle görülen bi olay olmadığını düşünürse kaşığın büküleceğine kendini bi nebze inandırmış olur..

şimdi de kuantum fiziginin konuyla alakasını açıklayayım; kuantum fiziğinden amaç olayın daha çok düşünsel kısımları ile ilgilidir formüllerle bu olayı açıklayamazsın ama kedicik deneyiyle düşünce sınırlarını aşabilir , laplace in şeytanıyla ( böle bir şeyin asla olamayacagı kanıtlansa da güzel bir düşünce tarzı ) yada maxvell in ciniyle herşeyin mümkün olabileceğine inanabilirsin..  bu deneyler kanıtlanmadı falan demeyin lütfen sonuçta düşünce deneyleri

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Hocam fizikçi değilim bilimsel yaklaşım tamam değişmeyen tek şeyde değişimdir bunada tamam. ama sen aldın getirdin gözle kaşık bükülmesi olayını metafizikle ve hatta kuantum fiziğinin sabitleriyle açıklamaya kalkıştın bu olayın cidden altı dolar 3-5 zaman sonra  gerçeğe dönüşür bak söylemedi deme:)

benim bildiğim bu işler böyle yürüyor!!!

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

hayret 7 sayfadır kmse ıstememıs

hocam kasıgın fotosunu ıstıyorum :D

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
Toplam Hit: 23140 Toplam Mesaj: 166