Xiaomi Mi 5S Toplatılıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

E-devlet üstünden tüketici hakem heyetine bakanlığın verdiği kararı ve faturayı pdf formatında şikayet edin. 

Açıklamayı düzgün ve açıklayıcı yazın güzelce izah edin. Sorumlusu cihazı aldığınız yer yani faturayı kesen kurum. Servisi şikayet etmenize gerek yok. Formu doldururken firma genel müdürlük adresini vs doğru yazın yoksa uzun sürer işlemler.

Seri numarası tutmayanlarda bir şansını denesin belki tutar. Bu cihaz şuan ikinci elde 500-600 lira ediyor. Satsanız bedavaya gidecek zaten. 

Şu muhabbet telefonun garantisi devam ederken çıksaydı üst modelle birebir değişim kararı bile çıkartabilirdiniz. 

2018 Nisanda almışım daha 2 sene olmamış, iki yılı geçmiştir diye düşünüyodum fatura tarihiyle aydınlandım :)

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

http://www.guvensizurun.gov.tr/Bildirim/Detay?rid=10276

Mi 5S'nin 2015711-A7 seri numaralı olanları toplatılıyormuş. Satıcıya iade edip fatura tutarını iade alabilirsiniz. Gerçi paralel ithalat servisler almayacak tüketici hakem heyeti yolu gözükecek gibi. 

Millet 3 yıldan fazladır kullanıyor telefonu yeni akıllarına gelmiş toplatmak.

seri no ve altındaki nuamra aynı. sadece sondaki A7 yok hocam. Toplatılan listesine girer mi? Ama 2 yılı geçti sorunsuz kullanıyorum çok da memnunum. Sadece ghost screen sorunu var azcık. Gerçi toplatılsa da pararel ithalat almıştık gittigidiyordan zor geri alırız parayı...

Edit: Keşke migros tan alsaydım zamanında. İade garanti olurdu. İadeyi geçtim bir de kanser e sebebiyetten davayı patlatırdık :D :D

stockholm8 tarafından 27/Kas/19 15:09 tarihinde düzenlenmiştir

Come On Cj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Gittigidiyor'da olsa farketmez. Heyet kredi kartı ekstresinde ismi yazan firmaya bakar. Gittigidiyor'un aracı olup olmaması onları alakadar etmiyor. E kardeşim sen parayı aldın mı ? Aldın. O zaman iade ederkende sen iade edeceksin diyor.

Tüketici hakem heyeti mahkeme kararıyla eşdeğerde. Firma 15 gün içerisinde karar itiraz etmezse otomatikman kabul etmiş sayılıyor. Eğer karar itiraz etmeyip size ulaşıpta cihazı şu adrese gönderin elimize ulaşınca iban numaranıza paranızı atarız demezlerse kanunen icraya verme hakkınız var.

Bu arada Delta servisin cevabı :

mkyb tarafından 27/Kas/19 17:55 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

@mkyb hocam benim telde sondaki A7 yok. Diğer rakamlar aynı. Bizimki de bu sınıfta mı yoksa illa a7 mı yazacak. Aynı modelin farklı seri numaralrında sar değeri değişir mi?

Come On Cj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Devletin açıkladığı seri numarası belli. O seri numarasına sahip parti üretim hatalı çıkmış. Ha tüketici hakem heyetinde şansınızı denersiniz o ayrı ama bence etik değil.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hepsiburada iade talebi açanlardan cihazları toplamaya başlamış.

Migros ise biz karışmayız Evo'ya başvurun diyormuş. Evo ise bizi ilgilendirmez aldığınız yere gidin diyormuş. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

2017 nisan da almışım. faturayı bulamıyorum bankadan extre alacağım yarın. onunla yapabilirmiyim ? faturayı kesinlikle isterler mi?

http://yanduvar.blogspot.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Seri numarasi yazmiyor sirtinda baska nerden bakabilirim buna? Gerci zaten kacak almistim iade etme ihtimalim yok da merak ettim :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

amk piyasaya çıkalı ne kadar olmuş akılları neredeydi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Iruretta bunu yazdı

2017 nisan da almışım. faturayı bulamıyorum bankadan extre alacağım yarın. onunla yapabilirmiyim ? faturayı kesinlikle isterler mi?

Aldığın yer iade almazsa mecbur tüketici hakem heyetine başvuracaksın. Heyette faturayı mecburi istiyor. İmzalı ve kaşeli fatura şart. 

Toplam Hit: 7005 Toplam Mesaj: 58
xiaomi