Xiaomi Redmi Note 7 - Huawei Lite Killer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    adamhakli bunu yazdı

Meizu Türkiye'nin başındaki kim bilmiyorum ama işi iyi biliyor. Şu an Türkiye'de telefonlarda ciddi bir farklılık olsun arayışı olduğunu düşünüyorum. Bu tasarım olarak değil sadece logo farklılığı bile olabilir. Bu Türkiye pazarına yeni giriş yapan xiaomi den beklendi. Ama fiyat politikaları ile kendisine ciddi zararlar veriyor. Kaldı ki artı olarak pazarlama için anlaştığı firma hakkında araştırmalarım olumsuz.

Sözün özü Meizu TR'in pazarlama departmanın da şu an kim varsa kafası çalışan birisi. 1 yıldan daha kısa sürede eminim Huawei'nin Türkiye'de ki uygun telefon payını kendisine alacaktır.

Meizu'nun şuan en saçma tarafı güncelleme verirken Android sürümünü yükseltmemesi. Arayüz güncelleme alıyor ama Android temelde aynı kalıyor. 

Xiaomi'de öyle değil mesala. Xiaomi global anlamda paraya doydu. Şımardılar. Çok değil 2 sene önce Mi 6'yı 2.000 liraya alabiliyorduk. Şuan bırak amiral gemisini Redmi serisi bile zor alınıyor o rakama.

Xiaomi ve Huawei o kadar büyük rakamları hak etmiyor. Hele Oppo tam facia fiyatlandırma konusunda.

Şahsen bir telefona o kadar para verecek olsam iPhone veya Samsung alır geçerim. 

hocam senin dediğin android sürüm yükseltmeme olayını xiaomi de yapıyor. mi max var bende 2 güncelleme aldı hala android 7 var üzerinde 7.1 bile değil.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Note 7 artık 1 yıl boyunca ekran kırılma garantili. Ekranı kırarsanız ücretsiz olarak değişiyorlar. Güzel hizmet.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu Çinlilerden korkulur. 

https://youtu.be/0WCucjWVGSY

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

15 gün önce aldım. çok güzel cihaz :D

tabi videolardakine çok da güvenemedim kılıf ve camla kullanıyorum :D

donanım olarak memnunum ama arayüz olarak samsungdan geçince baya bi eksiklik hissediyorum ek yazılımla şimdilik iyi :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

donanım olarak memnunum ama arayüz olarak samsungdan geçince baya bi eksiklik hissediyorum ek yazılımla şimdilik iyi :)

Aradigim adam pm atiyorim hemen

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

donanım olarak memnunum ama Arayüz olarak samsung'dan geçince baya bi eksiklik hissediyorum. Ek yazılımla şimdilik iyi :)

Clipboard için bir Ek Uygulama kullanıyor musun? var bir-iki tane ama Tek tıkla copy-paste yapamıyorum. @@.)

RitmFarbRacourci tarafından 20/Haz/19 01:11 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Samsung kadar kötü olamaz arayüz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Miui arayüz olarak iyi ancak reklam muhabbeti kötü. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu reklam muhabbeti sanırım ülke olarak bazı ülkeleri seçince olmuyormuş doğru mu?

Şafak 1152!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Bu reklam muhabbeti sanırım ülke olarak bazı ülkeleri seçince olmuyormuş doğru mu?

Genel olarak çıkıyor. Bazı taktiktler ile iptal edilebiliyor ama para verdiğim bir cihazda neden reklam göreyim ? Xiaomi ilk piyasaya girdiği dönemler tüm cihazlarımızda kar payımız %5 olacak. Müşterilerimize uygun fiyatlı cihaz satmak bizim amacımız o yüzden reklam gösteriyoruz dediler eyvallah adamlar haklılar demiştim.

Xiaomi Mi 6 Türkiye'de 1.800 liradan satılıyordu. Şuan ki muadili Mi 9 ise şuan 4.600 lira. İki katındanda fazla fiyat artmış. Dolar kuru, vergiler demeyin. İki katı zam mı olur ? Üstüne üstlük hala reklam gösteriyorlarsa sikerler öyle firmayı. 

Xiaomi'nin ucuz cihazları alınır ancak amiral gemisi cihazları para tuzağı. O kadar para verdikten sonra gider Samsung alırım. Hem markası sağlam hemde yarın öbür gün satmak istersem ilk elimi öpene satarım.

Toplam Hit: 7463 Toplam Mesaj: 71
xiaomi