folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yahudiler İslam"A Göre Lanetli Midir?

Yahudiler İslam"A Göre Lanetli Midir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Mümkünse "islama saldırmak için açtın","şöyle böyle" gibi mesajlar olmazsa sevinirim.Gerçekten merak ediyorum bunu,bu böyle midir?
    Böyle olduğunu savunan arkadaşlarım da oldu çünkü ve bana göre o kitaba inanmasam da bir kutsal kitap ırkçılık yapamaz.Evet görüşleriniz?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek
    Genel islam felsefesine göre öle bişey olması mümkün değil fakat yıllar geçtikçe kuran da değişti sanmıyorum orjinal kitapta öle bişe olucak tabi bi bilene sormak lazım

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpY-EaFw
    SpY-EaFw's avatar
    Erkek
    kuranda hangi ayet bilmiyorum ama çok net hatırlıyorum ilköğretimdeki din kültürü öğretmenim, yahudiler işte bu bildiğimiz kurtuluş olayından sonra o buzağıyı yapıp Allahı yine yok saydıkları lanetlenmişler, sadece kendileri değil çocuklarının da lanetlenmesinin nedeni de allaha söz vermiş olmalarıymış, kuranda bu şekidle geçiyor ama tevratda o olaydan sonra iyilerle kötüler arasıdna savaş çıkıyor musa ve yandaşları kazanıyor musa Allahdan af diliyor allah da kabul ediyor. eed böle

ilk oyu bu sefer ben kullanamadım :Y abi ben kullanmadan oy vermeyin aq
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    SpY-EaFw bunu yazdı:
    -----------------------------
    kuranda hangi ayet bilmiyorum ama çok net hatırlıyorum ilköğretimdeki din kültürü öğretmenim, yahudiler işte bu bildiğimiz kurtuluş olayından sonra o buzağıyı yapıp Allahı yine yok saydıkları lanetlenmişler, sadece kendileri değil çocuklarının da lanetlenmesinin nedeni de allaha söz vermiş olmalarıymış, kuranda bu şekidle geçiyor ama tevratda o olaydan sonra iyilerle kötüler arasıdna savaş çıkıyor musa ve yandaşları kazanıyor musa Allahdan af diliyor allah da kabul ediyor. eed böle
    saçma o zaman.Yeni doğmuş bir günahsızı doğduğu anda lanetlemek.
    Ki eğer insanlık olarak bakarsak olaya acma duygularıyla falan filistinde operasyon yapmayı reddeden israilli komandolar ve pilotlar var,bunlar islam alemine göre lanetli adamlar mı?
    *Not eğer durum spy-eafwnin dediği gibiyse bu yorumum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek

Çok küçük çaplı bir araştırmada sorunun cevabını bulurdun. Madem konu açmışsın, buyur al cevabı;

Allahu Teala Bakara Suresi 88. ve 89. Ayetlerinde şöyle buyurmaktadır;

88. Yahudiler (peygamberlerle alay ederek) ”Kalplerimiz perdelidir” dediler. Hayır; küfür ve isyanları sebebiyle Allah onlara lanet etmiştir. O yüzden çok az inanırlar.

89. Daha önce kafirlere karşı zafer isterlerken kendilerine Allah katından ellerindeki (Tevrat'ı) doğrulayan bir kitap gelip de (Tevrat'tan) bilip öğrendikleri gerçekler karşılarına dikilince onu inkar ettiler. İşte Allah'ın laneti böyle inkarcılaradır.

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Maide Suresi 51.  Ayet Gayet Açık Ve Nettir.

Ancak İslam Alimleri Arasında Yorum Farkları Bulunmaktadır.

1) Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları dostlar (veliler) edinmeyin; onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden onları kim dost edinirse, kuşkusuz onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna hidayet vermez.

“Ayetteki ‘...Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin..’ ifadesindeki “dost” kelimesi aslında “veli” anlamındadır. Yani bir öğrencinin okulda kendisine veli tayin edilmesi gibi... Bu kelime Türkçe’ye “dost edinmeyin”  diye tercüme edildiği için yanlış anlamalara neden olabilmektedir.

“Veli edinmeyin”den kasıt, “Yahudi ve Hristiyanlardan İdareci-Yönetici edinmeyin”demektir. Onların yönetimi altına girmeyin demektir.

Bu yüzden elbette, Yahudi ile komşu, Hristiyanla arkadaş olunabilir.  Ticaret yapılabilir.  Hatta biliyorsunuz İslam’a göre, Müslüman bir erkeğin Yahudi ve Hristiyan bir kadınla evlenmesinde bir sakınca yoktur.

Buradaki; Veli; İdareci- Yönetici anlamındadır. Ve bu çok önemlidir. Bu ayeti herkes çok dikkatli okumalı ve anlamalıdır. Özellikle de; Avrupa Birliği’ne girme adına, onların anayasasını, kanunlarını kabul edenler, talimatlarını rehber edinenler, Avrupa Birliği yöneticilerini kendilerine yönetici olarak görenler, Onların himayesine girmek için çaba sarfedenler çok daha iyi okumalı ve anlamalıdır”

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opter
    Opter's avatar
    Erkek
    Lanetli olmalarının sebebi,en çok peygamber onlara gönderilmiştir ama onlar her seferinde isyan etmiş bi şekilde yoldan çıkmışlar ve peygamberleri katletmişlerdir.Bu yüsden Allah c.c kenilerini lanetlemiştir.

Adalet dolu dünya, merhamet dolu dünyadan daha büyüktür. | Kuşandık sarı laciyi, Saraçoğlu yokuşlarında...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek

Sende çok güzel söylemişsin Kutsal kitap da ırkçılık olamaz...Kur'an da zamanla değişti tabii ve kıyamet alametlerinde geçen büyük Müslüman-Yahudi savaşı da, Yahudiler hakkında geçen bazı ayetler de insanları onların lanetli olduğuna inandırdı,Kur'anda bu doğrultuda değiştirildi...İslam inancına göre doğan herkes eşittir.

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    ByALeX bunu yazdı:

Çok küçük çaplı bir araştırmada sorunun cevabını bulurdun. Madem konu açmışsın, buyur al cevabı;

Allahu Teala Bakara Suresi 88. ve 89. Ayetlerinde şöyle buyurmaktadır;

88. Yahudiler (peygamberlerle alay ederek) ”Kalplerimiz perdelidir” dediler. Hayır; küfür ve isyanları sebebiyle Allah onlara lanet etmiştir. O yüzden çok az inanırlar.

89. Daha önce kafirlere karşı zafer isterlerken kendilerine Allah katından ellerindeki (Tevrat'ı) doğrulayan bir kitap gelip de (Tevrat'tan) bilip öğrendikleri gerçekler karşılarına dikilince onu inkar ettiler. İşte Allah'ın laneti böyle inkarcılaradır.

hoca araştırdım merak etme.
    ama dedim ya bazıları hepsinin lanetlendiğini söylüyorlar,hem saçma değil mi bu?
    Arabın içinde,Türkün içinde,yunanı içinde allahı inkar eden yok mudur?neden mevzu yahudilerdir sadece?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bilmem, İslam'ı yaşayan çoğu az veya orta zekalıda öyle bir görüş var ki Yahudilik etc, Hristiyanlık etc, Budist,deist bilmemne

hepsi dinsizdir,köpektir.Bende yaşamaya çalışıyorum İslam'ı ama ben ilgilenmem böyle konularla.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    SpY-EaFw bunu yazdı:
    saçma o zaman.Yeni doğmuş bir günahsızı doğduğu anda lanetlemek.
    Ki eğer insanlık olarak bakarsak olaya acma duygularıyla falan filistinde operasyon yapmayı reddeden israilli komandolar ve pilotlar var,bunlar islam alemine göre lanetli adamlar mı?
    *Not eğer durum spy-eafwnin dediği gibiyse bu yorumum.
    Hemen öyle bilip bilmeden konuşmayın. Son hak din islam olduğundan dolayı her doğan bebek müslüman olarak doğar. İster yahudi bir ailenin bebeği olsun, ister hristiyan bir ailenin bebeği olarak dünyaya gelsin; O bebek müslüman olarak doğar. Ne oluyorsa daha sonra oluyor. Yani 6-7 yaşlarından sonra. Buyrun araştırın.

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
Toplam Hit: 13893 Toplam Mesaj: 103