folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yazıcının Geç Yazdırması

Yazıcının Geç Yazdırması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

bilkur da driver önerdi yükledim tırt çıktı. ana post a ekledim çıktı boyutunu da gayet küçük bir çıktı.

istanbul avrupa yakasında oturuyorsan, Bizzat gelip o yazıcının Ayarlarını Manuel Kayıtlarını yapmak istiyorum.

Maalesef istanbulda değilim hocam :) yazıcı değil bence windows7 nin Ayarlarını Manuel Kayıt etmek lazım :D çünkü win10 da hiç problem yok hatta vmware kurdum win10 da içine 7 kurdum 512 mb ramli sanal makina bile hemen pompaladı yazdırdı :D 

Yazıcının kurulu olduğu makinaya bağlanabilirmiyim.

Ek olarak yazıcı marka modelinide yazarmısın. 

Severim böyle cins işleri :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

bilkur da driver önerdi yükledim tırt çıktı. ana post a ekledim çıktı boyutunu da gayet küçük bir çıktı.

istanbul avrupa yakasında oturuyorsan, Bizzat gelip o yazıcının Ayarlarını Manuel Kayıtlarını yapmak istiyorum.

Maalesef istanbulda değilim hocam :) yazıcı değil bence windows7 nin Ayarlarını Manuel Kayıt etmek lazım :D çünkü win10 da hiç problem yok hatta vmware kurdum win10 da içine 7 kurdum 512 mb ramli sanal makina bile hemen pompaladı yazdırdı :D 

Yazıcının kurulu olduğu makinaya bağlanabilirmiyim.

Ek olarak yazıcı marka modelinide yazarmısın. 

Severim böyle cins işleri :)

aktif çalışıyor hocam bilgisyarlar ben bile aralık bulup 2-3 ayar deniyorum. Cihaz Argox X1000VL.  Microsoft un bitane tool unu buldum geç yazdıran yazıcılarla ilgili bugun onu da deneyecem bakam

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

hacı  bende  aynı sorun ile  karşılaştım   güncelleme ile alakalı bişeydi  tam   hatırlamıyorum ama   güncelledim  düzelmişti denesene  bi alakasız  gibi  duruyor ama denemekde  fayda var 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    NighT_JudGe bunu yazdı

hacı  bende  aynı sorun ile  karşılaştım   güncelleme ile alakalı bişeydi  tam   hatırlamıyorum ama   güncelledim  düzelmişti denesene  bi alakasız  gibi  duruyor ama denemekde  fayda var 

valla direk argox un siteden indirdiğimi kurdum bikaç ay önce yayımlanmış ama yönet den yapmadım onu da deneyem. Nette de yabancılarda konusu çok çözdüm aha bunu yapın diyen yok :D :D 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    NighT_JudGe bunu yazdı

valla direk argox un siteden indirdiğimi kurdum bikaç ay önce yayımlanmış ama yönet den yapmadım onu da deneyem. Nette de yabancılarda konusu çok çözdüm aha bunu yapın diyen yok :D :D 

Hocam merhaba sorun çözüldü mü acaba?  Genelde driver ya da kablo kaynaklı sorunlar olabiliyor. Eğer çözülmediyse bir kaç öneride bulunayım.. (Başka kablo ile denediğinizi varsayıyorum)

1- Önceki driver ı felan kaldır. Şunu indirip kurun denemediyseniz boşverin diğerlerini http://www.bilkur.com/download/Argox/Program/Seagull_Driver.exe

2- Herhangi bir USB Port RESET  programı indirip portları resetleyip yazdırmayı deneyin. 

3- Bilgisayarınızda yazıcının tüm driverını kaldırın. Hiç bir kurulum yapmadan yazdırmayı deneyin. Yazdırmaz ise aygıt yöneticisinden windows a buldurmaya çalışın driver ı, cd den kesinlikle kurmayın.

4- Düzelmezse son çare usb yerine LPT kablo ile bağlayın büyük ihtimalle çözülür.

Come On Cj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeLeVoLe
    TeLeVoLe's avatar
    Erkek

merhaba güzel insan. aynı problemi ben kaç kere yaşadım bilmiyorum.

Cafemde 22 bilgisayara otomatik olarak paylaşım vermiştim.

1 sayfa yazdırdıktan sonra  2. sayfa için bekletiyordu.
    3.sayfayı yazdırsa 4. sayfa için bekletiyordu bu sefer. Küçük boyutlu dosyalar birde.

Driverleri Güncelledim olmadı, USB kablo değiştirdim Olmadı,

sorun USB'lerde çıktı. 

bilgisayar değiştirip  farklı bir bilgisayara tanıtınca problem kalmadı. çok seri bir şekilde  yazdırmaya başladı.

Mahallenin Tavuk Hırsizı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    stockholm8 bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    NighT_JudGe bunu yazdı

Hocam merhaba sorun çözüldü mü acaba?  Genelde driver ya da kablo kaynaklı sorunlar olabiliyor. Eğer çözülmediyse bir kaç öneride bulunayım.. (Başka kablo ile denediğinizi varsayıyorum)

1- Önceki driver ı felan kaldır. Şunu indirip kurun denemediyseniz boşverin diğerlerini http://www.bilkur.com/download/Argox/Program/Seagull_Driver.exe

2- Herhangi bir USB Port RESET  programı indirip portları resetleyip yazdırmayı deneyin. 

3- Bilgisayarınızda yazıcının tüm driverını kaldırın. Hiç bir kurulum yapmadan yazdırmayı deneyin. Yazdırmaz ise aygıt yöneticisinden windows a buldurmaya çalışın driver ı, cd den kesinlikle kurmayın.

4- Düzelmezse son çare usb yerine LPT kablo ile bağlayın büyük ihtimalle çözülür.

Devam ediyor sorun hocam deneyeyim o driver ı da. Bilkur a mail attığımda onlar da bi driver link verdi onu da denemiştim olmamıştı.  Usb Port reset olayını da deneyeyim. 

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    TeLeVoLe bunu yazdı

merhaba güzel insan. aynı problemi ben kaç kere yaşadım bilmiyorum.

Cafemde 22 bilgisayara otomatik olarak paylaşım vermiştim.

1 sayfa yazdırdıktan sonra  2. sayfa için bekletiyordu.
    3.sayfayı yazdırsa 4. sayfa için bekletiyordu bu sefer. Küçük boyutlu dosyalar birde.

Driverleri Güncelledim olmadı, USB kablo değiştirdim Olmadı,

sorun USB'lerde çıktı. 

bilgisayar değiştirip  farklı bir bilgisayara tanıtınca problem kalmadı. çok seri bir şekilde  yazdırmaya başladı.

pc değişme imkanı yok hocam :)  

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

Hocam merhaba;

Windows tuşu + R    açılan kutucuğa  services.msc açılan ekranda en aşağılarda yazdırma biriktiricisi buna da sağ tıklayıp yeniden başlat.

Şu işlemi yapar mısın ?

Bir de ribon kullanıyor musunuz?

Şayet kullanmıyorsanız şunu dener misin?

http://destek.bilkur.com/index.php?topic=46.0

Biocyte tarafından 20/Tem/18 10:07 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Biocyte bunu yazdı

Hocam merhaba;

Windows tuşu + R    açılan kutucuğa  services.msc açılan ekranda en aşağılarda yazdırma biriktiricisi buna da sağ tıklayıp yeniden başlat.

Şu işlemi yapar mısın ?

Bir de ribon kullanıyor musunuz?

Şayet kullanmıyorsanız şunu dener misin?

http://destek.bilkur.com/index.php?topic=46.0

Hem doğrudan termal hem de termal aktarma şeklinde kullanıyorum hocam. services den onu yeniden başlattım falan denedim. Hatta %WINDIR%\system32\spool\printers bu dizin içini de komple sildim falan ama banamısın demiyor.

next next next install
Toplam Hit: 5110 Toplam Mesaj: 60
yazıcı print geç algıama geç yazdırma