folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Yazılımcılar İçin Ülkeden Gitme Rehberi

Yazılımcılar İçin Ülkeden Gitme Rehberi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

8 Haziranda yazılım sektörüne ambargo falan mı geliyor anlamadım.

Austen tarafından 21/Nis/15 17:23 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Aynisi aklimdan geciyordu :D  tayyo basa gelirse yine yazilimcilarimi bitiricek ilk nedir olay :D

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Avrupa ile ilgili işe yarar bilgiler var, eyv hocam.

Test sonuçları:

http://testyourvocab.com

11,200 word (yoh amuha)

You said yes to 43% of the existing words.

You said yes to 3% of the nonwords.(bi kelime)

This gives you a corrected score of 43% - 3% = 40%.

This is fairly high level for a native speaker.

Bu ikinci testte bazı kelimeler vardı bitişik yazılan, onlara nonword zannedip no demiştim, ben düştüm iyi kötü kurtuldum.

Edit: Nereye gitsen yazılımcıların yarısı hintli, networkçüler de Pakistanlı amk. Pakistanlıyı alıyorlar da, Türkü mü almayacaklar hocular yapmayın.

pcdoktor636 tarafından 22/Nis/15 01:37 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

iş yerinin kapısından çıkınca sosyal hayata ambargo geliyor, bu ekonomiyle kapıdan içeriye de gelir zamanla anlarsın. Kapının zaten içinde bu arada, sektörün içindeki arkadaşlar vergilerin nasıl işçiye iyi imkan sağlamayı imkansızlaştırdığını biliyor.

kvasir tarafından 21/Nis/15 19:38 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    kvasir bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

iş yerinin kapısından çıkınca sosyal hayata ambargo geliyor, bu ekonomiyle kapıdan içeriye de gelir zamanla anlarsın. Kapının zaten içinde bu arada, sektörün içindeki arkadaşlar vergilerin nasıl işçiye iyi imkan sağlamayı imkansızlaştırdığını biliyor.

Her sektörde bu böyle ki. Hatta bahsettiğin vergiden ben vatandaş olarak rahatsızım. Ne yapacağız, çalışan, çalışmayan milyonlarca kişi mevcut politikalar sıkıntılı diye ülkeyi terk mi edeceğiz? Ayrıca yazılım sektörünün ekstrası nedir ki de böyle bir rehbere ihtiyaç duyulmuş?

Şu yazının ilk paragrafı rezil bir paragraf. Sosyal kategorizasyon yapması ayrı, kendi siyasi görüşleri üzerinden ortalığı velveleye vermesi apayrı saçma bir mevzu. Yazan da muhtemelen sonradan Avrupa görüp kendini kaptırıp aydınlanmış vatandaşlardan birisi.

Yazıya kaba taslak baktım. İçerik belirli seviyede eğitimli adama hitap ediyor. Bahsettiği orta düzey Türkiye orta düzeyi olmasa gerek. Zaten o seviyedeki adam bunları bilir, araştırmıştır. Sana bana çok  yararı olmaz.

Austen tarafından 21/Nis/15 21:58 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    kvasir bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Her sektörde bu böyle ki. Hatta bahsettiğin vergiden ben vatandaş olarak rahatsızım. Ne yapacağız, çalışan, çalışmayan milyonlarca kişi mevcut politikalar sıkıntılı diye ülkeyi terk mi edeceğiz? Ayrıca yazılım sektörünün ekstrası nedir ki de böyle bir rehbere ihtiyaç duyulmuş?

Şu yazının ilk paragrafı rezil bir paragraf. Sosyal kategorizasyon yapması ayrı, kendi siyasi görüşleri üzerinden ortalığı velveleye vermesi apayrı saçma bir mevzu. Yazan da muhtemelen sonradan Avrupa görüp kendini kaptırıp aydınlanmış vatandaşlardan birisi.

Yazıya kaba taslak baktım. İçerik belirli seviyede eğitimli adama hitap ediyor. Bahsettiği orta düzey Türkiye orta düzeyi olmasa gerek. Zaten o seviyedeki adam bunları bilir, araştırmıştır. Sana bana çok  yararı olmaz.

yazıyı yazanın yazılım sektöründe olması sebebiyle böyle bir odaklanma gerçekleşmiş, diğer sektörde çalışan ve aynı problemlerle karşı karşıya olanlar da var Türkiye'de. kaldı ki bu sorunların çok küçük kısmı maddiyatla ilgili. 20. yydan kalma milliyetçilik anlayışınız bazı sorunları görmezden gelmenize sebep olabilir ama türkiyedeki okumuş kesimin büyük kısmı sadece politik çevreden değil aynı zamanda mevcut sosyal atmosferden de rahatsız. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

he yabancılarda kapıda bekliyordu zaten

türkler gelsede alsak diye

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    Lovenocturnal bunu yazdı

Kolay kolay hic bir firma Turk yazilimci muhendis almaz.

Bosuna hayal kurmayin. 

Gitmek ve calismak istiyorsaniz.

Berberlik, firincilik, tesisatcilik ogrenin. Cok ciddiyim.

Diploma mi ?    (Imzanda guzelmis.) Canfeza

Yasin 20 gozukuyor, hangi tecrubeyle bunu yazdin merak ettim?

Universiteni bitirdin, dilini hallettin basvurdunda almadilarmi?

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yine sacmasapan yorumlar.

yazılım sektöründe milliyetcilik yapıldıgını nerede gördünüz de olayı türklüge indirgediniz ? türkiye'den yurtdısında gitmek isteyip de giden arkadaslarım var, cek cumhuriyeti'ne giden var, londra'ya giden var, amerika'ya giden var, almanya'ya giden var.

almanya'daki de lise mezunu he, 3300 euro net maas + evin elektrik gideri sirkete ait + sirketin arabasını kullanıyor.

kafasını kullanan, dil olayını halletmis, kendi alanında kendisini kanıtlamıs her yazılımcı bana göre avrupa'da herhangi bir yerde is bulabilir, bu kadar atla deve yapmayın olayı.

yazıyı okumadım bu arada.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lovenocturnal
    Lovenocturnal's avatar
    Erkek

Anlasilmayacagimi biliyordum. Kisa yaziyorum genelde

@Metanet Universiteyi biraktim.

Amerikada tanidiklarim halicilik, gas station, tesisatcilik  yapiyor. bi tanesi avukat biri muhendis.

Neyse sen dediklerini yap, git ozaman anlarsin.

@andrei Alakasi yok. mesele diploma denkligi. bide dil sorunu.o arkadaslarin hangi firmlarda calisiyor?

Mesele gitmek degil orada ise girmek.

Lovenocturnal tarafından 22/Nis/15 01:52 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 5417 Toplam Mesaj: 26