folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yedek Subay Mı ? Kısa Dönem Er Mi ?

Yedek Subay Mı ? Kısa Dönem Er Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Selam müridler sonunda tecili bozdum ve Nisan da askere gidiyorum. Ama bir sıkıntım var kısamı yapayım uzunmu ? Biliyorum isteğimize göre değil ama hangisini tercih edeyim. Yada hangisi olsa benim açımdan daha iyi olur. Yalnız bir ricam var sadece askerliğini yapanlar fikrini belirtsin ki daha net bilgilere ulaşabileyim.

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

amelelik yapayım ama hemen bitsin istiyosan kısa dönem , rahat edeyim istiyosan yedek subay ol.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Yedek subay daha iyi olur 15 ay askerlik yaparsın her ayda 2,500 TL maaş alırsın ama yine de karar senin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

senin ne istediğin değil onların ne istediği önemli

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yedek subay dedikleri astekmi oluyor?

Astek olursa direk 30 yıllık astsubayın bile üstü oluyosunki astsubaylar sevmez astekleri:D

lojmanda kalırsın aylık maaşını alırsın ama 3 ay  XL MOKOKO eğitimine dayanabilirim diyosan.

Yedek subay ol(:

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Yedek subay daha iyi olur 15 ay askerlik yaparsın her ayda 2,500 TL maaş alırsın ama yine de karar senin.

bende subay olarak gitmeyi düşünüyorum. 6 ay heba olacağına 12 en azından maaşı alırım. askerden çıktığımda para işime yarar.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

kısa dönem.

Living Death
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

İyide bunu sen seçemiyorsun ki :D

Göstermelik sınava felan sokarlar ama adamlara lazımsa uzun alırlar. Değilse kısa alırlar :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Doğru bizseçemiyoruz ama nisan da az başvuru olduğu için çok yedek subay yani as teğmen alıyorlarmış. Asteğmen olarak yapan yokmu anlatsın biraz nasıldır eğitimi şartları falan ?

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

hocam öncelikle ne mezunusun bu önemli çünkü meslek gruplarına göre ihtiyaca göre alıyorlar yedek subaylığa .bende nisanda gidiyorum bilgisayar mühendisiyim bizim meslekte ara vermek çok iyi bişey değil o yüzden kısa dönem istiyorum ama nisanda başvuru sayısı az diye yedek subay yapabilirler nisanda belli olcak artık herşey .

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek
    kajmerpac bunu yazdı

hocam öncelikle ne mezunusun bu önemli çünkü meslek gruplarına göre ihtiyaca göre alıyorlar yedek subaylığa .bende nisanda gidiyorum bilgisayar mühendisiyim bizim meslekte ara vermek çok iyi bişey değil o yüzden kısa dönem istiyorum ama nisanda başvuru sayısı az diye yedek subay yapabilirler nisanda belli olcak artık herşey .

Hocam ben istatistik ve bilgisayar bilimleri mezunuyum ama askerlik kağıdında sadece istatistik yazmışlar uzun dönem gitmek maddi  açıdan daha iyigörünüyor ama yinede sizlerinde fikrini almak istedim.

Toplam Hit: 9760 Toplam Mesaj: 59