Yeni Başlayanlar İçin Programlama E-Kitabı Yazıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

benim istediğim konu yok beyenmedim sana puanım sıfır kanqa :D

Hocam valla sen yazmayıp, adam gibi makaleleri bile çevirsen bence 10 numara olur. Şimdiden başarılar diliyorum.

Bir de, kitap yazarken Github 'u kullanmayı düşünebilirsin belki. Github üzerinde yazılmış bir çok kitap/döküman var. 

Editi büdütü falan kolay olur.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

istediğin konular varsa belirtebilirsin hocam.

latex de beni zorlayacak tek şey türkçe karakterler olacak, onların özel kodları var çünkü ama belki bir paket ile yüklenebilir bilmiyorum bu kısmı bakmam lazım ama onda da gayet kolay yapılabiliyor.

unbalanced tarafından 06/Haz/15 22:27 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

takipte olalım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

istediğin konular varsa belirtebilirsin hocam.

Oyun programlama :P

Mesela oyunlardaki AI olabilir. Basit koşul kontrollerinden daha fazlası var sanırım(Hatta oyun firmaları özel olarak ai programcıları arıyorlar).

Tabi bu çok uğraştıran bir konu olabilir. Yazdığın diğer makaleleri de zevkle okuruz hocam. Kolay gelsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam yazılıma yeni başlayanlarla ilgili bir şey olacak bu ..

ama oyun için http://tahribat.com/Forum/Yapmis_Oldugumuz_Interaktif_Oyun_White_Hat_S-207267

buradaki konuda 2. mesajda bir eğitim setinin linkini paylaştım. tavsiye ederim ;)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Latex kullanmak için kitap mı yazılır hocam ya:)

Githubtan falan ilerlesen daha güzel olur gibi. Versiyonlama yaparsın vs. Örnek: https://github.com/dypsilon/frontend-dev-bookmarks/blob/master/README.md Bu arkadaş da yine kitabı githuba ekliyor, bitirince satacak (ömürboyu güncellemelerle birlikte): https://github.com/manuelkiessling/nodebeginner.org ...ya da mediawiki. Şahsen mediawiki benim çok hoşuma gidiyor.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

latex i seviyorum hocam :) son raporda latex kullandık o yüzden tekrar ısındım :) daha önce biraz itici geliyordu ama güzel yaa.. güncelleme olayında haklısın bu kısmı düşünmedim.. bu mediawiki iyiymiş.. ama ben pdf hazırlayıp tahribat watermark ı koymak istemiştim :) bu mediawiki de başkaları yazıyı editleyebiliyor mu? editleyemiyorsa buraya konulabilir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Anonimlerin yetkilerini kaldırabilirsin mediawikide. Kullanmayalı 3-4 yıl oldu. Yanılmıyorumdur umarım.

Olaylara karışmayın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Anonimlerin yetkilerini kaldırabilirsin mediawikide. Kullanmayalı 3-4 yıl oldu. Yanılmıyorumdur umarım.

tamam hocam bakarım buna da önce kafamda bir toplayayım neler yazılacak.. varsa tavsiyen söyleyebilirsin, sen de çok uğraştın yenilerle :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paparozzi
    paparozzi's avatar
    Erkek

hocam, çok güzel bir fikir. açıkçası ülke olarak ihtiyacımız olan şeyler bunlar. şayet bu şekilde paylaşımların olacaksa ben takipçin olacağım. saygılar.

Toplam Hit: 4903 Toplam Mesaj: 52
e-kitap yeni başlayanlar için programlama