folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yeni TC Kimlik Kartları Çıktı

Yeni TC Kimlik Kartları Çıktı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı

Din hanesi bence insan haklarına aykırı. He ölüm durumunda yapılacak muameleyi aileden sorgulayıp yapabilirler diye düşünüyorum.

Tr geneli dağıtılmaya başlamış mı ? ben bir iki pilot bölgede dağıtılacak diye duydum. Senelerdir yılan hikayesine dönmüştü artık tamamlasınlarda şu kalaslardan kurtulalım.

ailesi yoksa çukura atar kireç dökeriz üzerine :)

ailesi olmayan adamı müslüman kabul edip ona göre işlem yapılması mı mantıklı?

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

Bence sistem acilmadi, test yapiyolar

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Demin haberlerde okudum, mart ayında kırıkkale'den dağıtıma başlayacaklarmış sonra diğer illere geçilecek deniyor.

burada teknik açıklamalar mevcut: http://www.ekds.gov.tr/tckk

bu da kimliklerin son hali.. (kadın ve erkek için aynı renk) 

unbalanced tarafından 14/Şub/16 12:32 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Bir şey dikkatimi çekti. Kartın arkasındaki yapı Aksaray mı? Değil ise hangi yapı merak ettim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Bir şey dikkatimi çekti. Kartın arkasındaki yapı Aksaray mı? Değil ise hangi yapı merak ettim.

1. tbmm http://www.delinetciler.org/attachments/16170d1316092375-tbmm.jpg

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Resimdeki ilk meclis.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

Altaki kodlar pasaportlardaki kodlardan mı? Birde neden ingilizce yazıyor, yurt dışında da kullanalım diye mi?

insan görünüşünü daha havalı bir şey yapar amk bu ne

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    maserati bunu yazdı

Altaki kodlar pasaportlardaki kodlardan mı? Birde neden ingilizce yazıyor, yurt dışında da kullanalım diye mi?

insan görünüşünü daha havalı bir şey yapar amk bu ne

kimlik standardı denilen bir şey var hocam. Bu kimlikler de o standartlara bağlı kalınarak üretilmiş ve ekstra özellikler verilmiş.

Arkadaki sayı ve harfler pasaporttaki gibi id numarası, kimlik numarasını içeriyor. Arkaplandaki resimdeki en son diziye bakarsan kimlik numarasının yazılı olduğunu ve sonunda da 4 diye bir rakamın olduğunu görürsün. Bunun anlamı da o şehirde yaşayan ve aynı isime sahip olan toplam kişi sayısını gösteriyor diye biliyorum. Benim yurtdışındaki kimliğimde de böyle. Yani anlayacağın bunların prosedürleri böyle. İngilizce yazılmasının sebebi de yurtdışında da geçerli olmasını sağlamak. Avrupadaki tüm kimlikler buna benzer ve geçerliliği 10 yıldır.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Güvenlik sorusunu cevaplamadız dedi, ve 3 kere denediğim için hakkım bitmiş, oysa ne güvenlik sorusungeldi ne de başka bir şey,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

mesela çipli olarak 

çipsiz olarak

bizim kimliğin tasarımı iyidir kötüdür bilemem :) koca kimlikten daha iyidir

Toplam Hit: 13792 Toplam Mesaj: 88
çipli kimlik tc kimlik kartı yeni kimlik kartı