folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yolda Para Buldum

Yolda Para Buldum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    EcHoLL bunu yazdı

hangi emekli 3000 lira maaş alıyor ayrıca parayı buldum yer öyle fakir fukara yeri değil zengin kokanalardan birinindir nişantaşında hiç fakir gördünüzmü

Belki o zengin tayfaya para bırakmaya giden bir fukaranındır ???

Abicim millete bakıp yuh hayvanlar, bunlar nasıl insan, insanlık öldü diyorsunuzda bu nasıl bencillik alamadım. HErif sabancının torunu osun, günlük parası olsun isterse o 3 bin tl.

Yaptığın iş normal mi ? Bir adamın, delikanlının yapacağı iş mi ? Görüşün, inançların neyse ne ; Atatürk'ün, Osmanlı zamanında yaşayan bir Türk'ün, Peygamberlerin yada inandığın değerler neyse onların yapacağı şey mi ?

Saçmalama bence

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Zarfta Adama Dair Bir Bilgi Yoksa Helaldir, Ama Sahibini Bulabileceğine Dair Bir İpucu Var İse, Senin Vicdanına Kalmış.. Ben Olsam Götürürdüm. Belkide Kızının Oğlunun Ameliyat Parasıdır... Bir Yetimin Hakkıda Olabilir...

adama dair bilgi varsa bir şekilde ulaşmalı adama haa bilgi yoksa ve ulaşamayacaksa yani tamamen bilinmiyorsa

evvela bu para sana lazımsa alırsın kullanırsın ileride ekonomik gücün olursa kaybeden kişinin hayrına verebiliyorsan hepsini haa yok

veremiyorsan verebildiğin kadarını sadaka olarak herhangi bir ihtiyaç sahibine verirsin

@shockman hocam emeksiz kazanılan bütün kazançlar haramdır işin içinde emek olacak

kimi bilgisini kullanır kimisi bileğini ama emek olacak işin içinde

ama bu emeğide kokain veya karı satmadan kazanmayacak :|

Doğrusun Hocam... İhtiyaç Sahibine O Para Yinede Diyorum Helaldir... Kısmettir.. 

Esas Sahibine Ulaşmasına Dair Bir İz Yok İse Ve Bulan Kişininde Durumu İyi Değilse İyi Amaçlar İçin Kullanırsa Helal Konumda Değerlendirmiş Faydalı İşlerde Değerlendirmiş Olur.. Diye Düşünüyorum. Başka Alternatif Yok Çünkü..

Bu Arada Uyuşturucudan Hüküm Giymişliğimi Kokain Yada Eroincilikle Karıştırmasın Kimse.. Alkolden Daha Zararsız Ama Yasa Düzenleyicilerimizin Yasak Kıldığı Bir Maddenin Sevkiyatını Yaparken Yakalanmışlığım Vardır.. Ne Olabilir Esrar. Dahada Uğraşmıyorum. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Başlıktan çok, yazılan mesajlardan bazıları var ki tam derslik. Hurafelere körü körüne inanıp savunan mı dersin, savunduğu dinin kurallarını bilmeden dini vaaz verenler mi dersin. Hakikaten bir çoğunun savunduğu temel değerlerden haberi yok. Sırf o şekilde eğitildi diye düşünmeden, altının dolu olup olmadığını kontrol etmeden savunanlar var. Hatta gerçek düşüncesinin ne olduğunu şu an bilmesem bile bazı kalıp cümleleri yazanlar var ki gerçekte ben onların o yazdığı şekilde düşünmediklerini iddia ediyorum. Vahim bir durum var ortada.

Parayla ne yapıp ne yapmayacağın senin inanç ve mantığına kalmış. Şimdi harca desem, dindar kesim beni burda ipe götürür, cehennem biletini kesip elime verirler. Harcama git bağışla veya bir yere teslim et desem inançsızlar aptal mısın diye yüklenir. En temizi sen kimseye bakmadan vicdanının el verdiği şekilde davran. Forumdan doğru yanıtı alamazsın. Baskın düşünce hangisiyse onu yapmaya zorlanırsın, tersini söylediğinde hor görülürsün.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

Mesela bana yardımda bulunabilirsin ufak bir miktar :O :)

Gel bili bili gates
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Paranın düştüğü yerde kamera varsa?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

hocam 83 lirasını bana yolla kredi kartının bu ayki borcunu kapatıyım dua eder günahını üstlenirim ben hem öğrenciye yardım etmi olursun

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Şu konuya bak kanım dondu. Birde biz ateistlere dinsiz derler. Şurada yazan adamların %90'ı birşeylere inanıyordur. Birde yaptıklarına, verdikleri fikirlere bak.

Fakirin 3binlirası önemli, zenginin değil ? Öyle mi ? Fakirin parasını bulunca ayıp ama zenginin parasıysa koy götüne. Nasılsa haram şekilde kazanmıştır ???

---

Türk milletine derinden güvenmek istiyorum. Sürekli, yakında düzelir inanmak gerek, bu tarz işler 10 senede dğeil 30 senede olur ve düzelecek diyorum. Babayı düzelecek. Mentaliteye bak.

Nişantaşına fakir sokmuyorlar ya hiç, o yüzden hepsi zenginlerin parasıdır. Zenginlerde zaten orospu çocuğu yavşak piç hepsi. HEpsini sikip sonra öldürmek lazım ?? Kafa yapınızı sikeyim sizin.

Ameliyat parası mıdır yoksa tefecinn aldığı paramıdır orası belli olmaz. "ADAM" olanın, delikanlı olanın, erkek olanın yapması gereken götürüp o paranın sahibini bulmaktır.

İyilik karşındaki kişiye, bulunduğun mahalleye, zamana göre değişmez. Yardımsever olmak, iyi olmak başkadır. Yoksa zengin piç zaten çalmıştır diyenden hiçbir farkın kalmıyor. Tek fark senin "Zengin piç zaten çalmıştır, hırsız göt" cümlesinde zengin kelimesi kaldırılıyor.

Bu nasıl bir zihniyettir ya.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

ne yaparsan yap karsılıgını alırsın

o yuzden ne yaparsan yap

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Hocam sakın harcayım deme emin ol o para çıkar senden. Hesap numaramı yollayım sana gönder bana ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Şu konuya bak kanım dondu. Birde biz ateistlere dinsiz derler. Şurada yazan adamların %90'ı birşeylere inanıyordur. Birde yaptıklarına, verdikleri fikirlere bak.

Fakirin 3binlirası önemli, zenginin değil ? Öyle mi ? Fakirin parasını bulunca ayıp ama zenginin parasıysa koy götüne. Nasılsa haram şekilde kazanmıştır ???

---

Türk milletine derinden güvenmek istiyorum. Sürekli, yakında düzelir inanmak gerek, bu tarz işler 10 senede dğeil 30 senede olur ve düzelecek diyorum. Babayı düzelecek. Mentaliteye bak.

Nişantaşına fakir sokmuyorlar ya hiç, o yüzden hepsi zenginlerin parasıdır. Zenginlerde zaten orospu çocuğu yavşak piç hepsi. HEpsini sikip sonra öldürmek lazım ?? Kafa yapınızı sikeyim sizin.

Ameliyat parası mıdır yoksa tefecinn aldığı paramıdır orası belli olmaz. "ADAM" olanın, delikanlı olanın, erkek olanın yapması gereken götürüp o paranın sahibini bulmaktır.

İyilik karşındaki kişiye, bulunduğun mahalleye, zamana göre değişmez. Yardımsever olmak, iyi olmak başkadır. Yoksa zengin piç zaten çalmıştır diyenden hiçbir farkın kalmıyor. Tek fark senin "Zengin piç zaten çalmıştır, hırsız göt" cümlesinde zengin kelimesi kaldırılıyor.

Bu nasıl bir zihniyettir ya.

Tamamda Hocam Görüşlerine Bişey Demiyorumda Nasıl Bulacak Bari Onuda Deseydin, Vallahi Sahibini Bulsa Vermesinden Yanayım Yahu.

DipNot: Helaldir Demem Neden Bu Kadar Göze Battı Orasını Anlıyamadım.? Alla Alla.

ShockMan tarafından 13/Kas/12 13:01 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 11593 Toplam Mesaj: 131