folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Youtubeda Naturalist Doğum Ve Birtakım Etik Sorular

Youtubeda Naturalist Doğum Ve Birtakım Etik Sorular

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    literatur bunu yazdı

Yazarım bir şeyler de gene partici ilan edersin diye yazmıyorum. Kısaca şunu söylemek istiyorum: Etik meselesine takılma fazla. İnsanoğlu hoş gördüğünü savunmak için hiç olmasa bile "çünkü bence doğru olan bu, ben böyle seviyorum" dahi diyerek mevzuyu kapatabilir. Kimse de itiraz edemez. Bu konuların bir nihayeti yok.

Nihayeti yokmus diye fikrimizi soylemeyecek miyiz yahu yaz sen yaz.

sigara değil, balık olan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

En son değil, ondan önce bir kız arkadaşım vardı. Ailesi epeyce zengindi ama sonradan zengin olmaları ve anadoludan gelmeleri nedeniyle devam eden gelenekçiliklerini kızdan hissedebiliyordum. Herneyse 2 abisinden peydah olmuş 2 gelin de aynı anda hamile kalmıştı ve tanışma evremize inatla dahil olan güncel konu, gelinlerin doğum hazırlıklarıydı. Bir erkek olarak, doğum konusunda aklıma gelen çok asgari fikirler olduğu için (baba olmanın heyecanı, stresli bekleyiş vs.) dedikodu kıvamından öteye geçmeyen sohbetimize ek sorular sormadım elbette. Gün geldi ve gelinler Acıbadem hastanesinde efsanevi bir doğum yaptılar. Efsanevi demem şundan, doğum öncesi ipek kıyafetler, doğum sonrası ipek kıyafetler, oda süslemeleri, odaya mini soğuk açık büfe, özel beşik, özel fotoğrafçı vs. Ben sadece fotoğraflardan takip eden bir hiçkimse olarak, doğumdaki stres konusunu sadece baba olmak için değil, masrafları düşünürken de çekeceğimi anlamanın yanı sıra içten içe de sürekli, ne gerek var hocam ya ? dedim durdum.

Daha sonra bana, ya baksana çok tatlı değil mi ? diye sorulduğunda kendimi tutamayıp, kızım siz görgüsüz müsünüz ? dediğimde bu cümle pek hoşuna gitmedi tabii. Evlenme ihtimalim olduğu için bilmesi gerekir diye düşünüp bu organizasyonların mide bulandırıcı olduğunu söyleyince de çok uzun sürmedi ve terk edildim. :D

Demem o ki, videoyu izleyince aklıma maziden bu anlattığım kesit geldi ve hangisi daha yapay ? sorusunu iki olay arasında ikame ederek cevaplamaya çalıştım. Bence ikisi de tamamen zorlama ve şov amaçlı hareketler. En doğrusunun ve doğalının, zamanın şartlarına teslim olmak olduğunu düşünüyorum. Bu şartları da tabiki körü körüne değil, akıl ve fikir sahibi insanlar olarak süreci titizlikle takip ederek, baba ve anne olmaya yoğunlaşılmasının yeterliliğini savunuyorum. 

Çoğunuzun hatırlayacağı gibi The Village da aynı zihnin yansıması olan bir filmdir. Eskiden insan mı vardı, dersen, elma yer durursun. Abartmanın luzumu yok.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

En son değil, ondan önce bir kız arkadaşım vardı. Ailesi epeyce zengindi ama sonradan zengin olmaları ve anadoludan gelmeleri nedeniyle devam eden gelenekçiliklerini kızdan hissedebiliyordum. Herneyse 2 abisinden peydah olmuş 2 gelin de aynı anda hamile kalmıştı ve tanışma evremize inatla dahil olan güncel konu, gelinlerin doğum hazırlıklarıydı. Bir erkek olarak, doğum konusunda aklıma gelen çok asgari fikirler olduğu için (baba olmanın heyecanı, stresli bekleyiş vs.) dedikodu kıvamından öteye geçmeyen sohbetimize ek sorular sormadım elbette. Gün geldi ve gelinler Acıbadem hastanesinde efsanevi bir doğum yaptılar. Efsanevi demem şundan, doğum öncesi ipek kıyafetler, doğum sonrası ipek kıyafetler, oda süslemeleri, odaya mini soğuk açık büfe, özel beşik, özel fotoğrafçı vs. Ben sadece fotoğraflardan takip eden bir hiçkimse olarak, doğumdaki stres konusunu sadece baba olmak için değil, masrafları düşünürken de çekeceğimi anlamanın yanı sıra içten içe de sürekli, ne gerek var hocam ya ? dedim durdum.

Daha sonra bana, ya baksana çok tatlı değil mi ? diye sorulduğunda kendimi tutamayıp, kızım siz görgüsüz müsünüz ? dediğimde bu cümle pek hoşuna gitmedi tabii. Evlenme ihtimalim olduğu için bilmesi gerekir diye düşünüp bu organizasyonların mide bulandırıcı olduğunu söyleyince de çok uzun sürmedi ve terk edildim. :D

Demem o ki, videoyu izleyince aklıma maziden bu anlattığım kesit geldi ve hangisi daha yapay ? sorusunu iki olay arasında ikame ederek cevaplamaya çalıştım. Bence ikisi de tamamen zorlama ve şov amaçlı hareketler. En doğrusunun ve doğalının, zamanın şartlarına teslim olmak olduğunu düşünüyorum. Bu şartları da tabiki körü körüne değil, akıl ve fikir sahibi insanlar olarak süreci titizlikle takip ederek, baba ve anne olmaya yoğunlaşılmasının yeterliliğini savunuyorum. 

Çoğunuzun hatırlayacağı gibi The Village da aynı zihnin yansıması olan bir filmdir. Eskiden insan mı vardı, dersen, elma yer durursun. Abartmanın luzumu yok.

Hocam aynen ikiside zorlama , ikincisini gözlerimle gördüğüm için gayet yakından tattım aynı hastane ve aynı ortam yaratıldı.  

Doğum dediğiniz olay evet tek başına da doğum yapabileceği gibi  3 cerrahlı ve ölümlü biten doğumlarda olabilmekte. Tanrı size akıl vermiş bu akıl yaşayacağınız her problem için önlem almayı gerektirir.

Tarlada değilseniz tarlada doğum yapmaya kendinizi zorlamanız. 

Veya nazinin dediği gibi doğumu farklı bir boyuta taşıyıp oyuncak haline getirmekte.

Yine sırf düğünde israf olacak binlerce lira çöpe gittiğini biliyorum ki malesef millet olarak elimize biraz para geçse görgüsüz ve israfçı olacak milletiz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Birşey yaparım, yanlış tutarım diye ben küçücük bebeklere bile dokunamıyorum. Videoda çocuk yere düştüğünde tüm vücudumla beraber irkildim ve "ne yaptın sen şerefsiz" dedim.

Diğer noktalardan bakmak istersek videoya "belgesel tadındadır" diye bir bakış açım oldu. Çocuklar konusunda da herşeyi görmelerinin iyi olmayacağını şiddet ile düşünüyorum.

Sadece bi imza..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Pek çok mürit afallamış mesajlardan anlaşılan, ben hiç almıyım modundayım. :) 

Ama her konuda bir şeyler belirtmesini seven bir filozof yanım daima vardır.. Yayını izlemedim ama hemen yapıştırayım bu tür yayınların etik değerlere aykırı olduğunu düşünüyorum, insan psikolojisini olumsuz etkilediği izleyenlerin zor anlar yaşadıklarını ifade eden türlü mesajlarından anlamak mümkün, kişinin kendi annesinin böyle bir çılgınlık yapması ayrı psikolojik eziklik doğurur, kişinin hanımının böyle bir şey yapması ayrı, ve izleyenlerdeki psikolojik etkisi olumsuz olmak kaydıyla ayrı olur.. Özgürlüğün sınırı teşhirdir, teşhir olmayan çıplaklık daima uygundur, erkek olsun, kadın olsun teşhir sergileme olmayacak düzeyde giyinimlerinde özgür olmalıdırlar, ve bu bayan kendisine ait olan çok özel anlarını, ve doğan çoğuna ait olan özel anları ondan (doğan çocuktan izinsiz, yarın bir gün bu çocuk büyüyünce olumsuz tepki sergileyebilir, psikolojisi bozulabilir.) izinsiz bir şekilde her kese gösterme özgürlüğüne sahip olamaz.. Bu teşhirle alakalı değildir, ama kendi en özelini başkaları ile paylaşmaktır, ki derler adama bana ne senin en özelinden konu kapanır. Kısacası REZİLLİK.

Kadın deli galiba.. yok yok bu kadın normal olamaz, ayrıca ar damarıda çatlak.  Yobazlar izlese gelsin kıyamet senaryoları.. :)

ShockMan tarafından 24/Tem/18 06:17 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Doğum elbette normal bir olay da, küçücük çocukların o yaşta analarının şeyini görmesi ne kadar doğru?

Belki çocuklar vajinayı ilk kez o sırada gördü ve en kötüsü doğururken gördü. Belki İlk kez gördüğü vajina yıllarca aklında bu şekilde kalacak.

Tabii daha steril ortam ve uzman personelin gözetiminde yapılması gereken birşey de dağda taşta bebeği kafa üstü düşürerek yapilmamali. Buna gerek yoktu. Hayvanlar ile kıyaslama çok yanlis, çünkü bir hayvan doğmadan önce buna dayanıklı yaratılıyor ve doğduğunda da hemen ayağa kalkıp yemek yeme yürüme gibi şeyleri rahatça yapabiliyor. Ama bir insanın bunları yapabilmesi için 1-2 yıl bakıma muhtaç yaşaması lazim.

Bir de kadın ayakta doğuracağına diz çöküp dogursa belki bebeğe daha az zarar verebilir. Tabii hiç doğurmadığım için işe yarayacağından da emin olmam zor.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Fazla lsd kullanmaktan delirmişler artık , çocuğu lap diye kafa üstü atıyor yere... İyi ölmedi çocuk.

Tamam insan düşünen hayvandır da , sağa sola da sıçmıyoruz sonuçta.

Bak düşünen diyoruz , düşünen biri bu hareketi göze alamaz yahu , resmen yaşarsa yaşar demiş yere atmış bebeyi.

Anarsistherif...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Yazarım bir şeyler de gene partici ilan edersin diye yazmıyorum. Kısaca şunu söylemek istiyorum: Etik meselesine takılma fazla. İnsanoğlu hoş gördüğünü savunmak için hiç olmasa bile "çünkü bence doğru olan bu, ben böyle seviyorum" dahi diyerek mevzuyu kapatabilir. Kimse de itiraz edemez. Bu konuların bir nihayeti yok.

How and what to write so that i could be labelled as a government sucker? Is there a prescript that makes me get rid of the burden of writing too long?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    literatur bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

How and what to write so that i could be labelled as a government sucker? Is there a prescript that makes me get rid of the burden of writing too long?

I honestly have no idea how your thoughts on this particular matter can actually be associated with your political stance but fine, i apologize for my earlier remark and i will interpret your comment with no regard to cheap politics. You have my word, hadi konus. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Bu arada cok guzel cevaplar var vakit ayirip fikrinizi soylediginiz icin hepinize tesekkur ederim ^^

@Nazi_ iyi ki hamilelige denk gelmissin de erkenden ayilmissin (((: cekilecek bir kafa yapisi degil o gercekten.

izzmarit tarafından 27/Tem/18 08:55 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 6378 Toplam Mesaj: 49
youtube youtube dogum