Yurtdışından Araba Getirmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar, türkiyedeki araç fiyatları malum.. Bu kadar çok vermenin anlamı yok diye düşünüyorum ki ilk düşünen ben değilmdir.

Sağolsun büyük devletimiz vergi üstüne vergi bindirmiş, 2 sene içinde nefes aldığın için de vergi alırsa şaşmayacak bir hale sokmuştur

insanlarımızı. Devlet üretim yapmazsa ancak böyle her şeyden vergiyi alır.. neyse

şimdi sormak istediğim olay şu

almak istediğim arabalardan biri mesela bu

BMW Řada 1 118D 54 bin km yapmış 2008 model. neyse önemli değil özellikleri

fiyatı 11 bin tl civarına geliyor.

şimdi benim cz de oturumum var. bu arabayı türkiyeye getirsem kullanmak için neler yapmalıyım. duyduğum kadarıyla sigorta gibi bir şey

yapılaması lazımmış turistler için ama ben türkiyede yaşıyorum ve bu arabayı uzun süre kullanmak istiyorum. eskiden 6 ayda bir

gümrükten giriş çıkış yapmak yetiyor diye bir şeyler vardı onu 2 yıla uzatmışlar diyorlar da pek ilgim yok bu işlerden..

kısacası arabayı oradan alacağım ve türkiyede kullancağım XX süre sonra tekrar gümrüğe giriş çıkış yaptıktan sonra XX süre yine

kullanabileceğim. 

arabayı %100 olarak yurtdışından satın alıp da türkiye plakasıyla falan kullanmak gibi bir derdim yok. gerekirse XX süre sonra arabayı

götürür satarım yeni alırım ordan bi tane.. ama bu XX süresi uzun olmalı. 

konuyu gizlemek istiyorum belki yasadışı yol teklifi falan bulunabilir diye :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

cz neresi

yıkılma sakın !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mont-blanc bunu yazdı

cz neresi

cek cumhuriyeti.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

çek cumh.

araba fiyatlarını merak edenler  http://www.sauto.cz bu siteyi kullanabilirler..

dil seçeneği yok ama google translate kullanabilrsiniz.. bu arabalar ikinci el hepsi sahipleri satıyor.

para birimi çevrimi de bizim 1 liramız orada 11 kron ediyor. isterseniz 10 a da yuvarlayın.. messela 12 bin kronluk araç 11 bin tl civarına geliyor..

unbalanced tarafından 13/Oca/13 01:16 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarıyla yurtdışından araba getirebilmen için kesin dönüş yapman gerekiyor veya engelli vatandaşlarımız vergisiz getirebiliyor.

Birde tam emin değilim Havacı Astsubayların 1 tane araba getirme hakkın oluyor diye okumuştum ne kadar doğru araştırmadım.

Bunların dışında vergi vermen gerekiyor. Arabayı 6 ayda bir yurtdışına çıkarabilirsin ama 6 ayda çıktığın ülkede kalman lazım.

Yanlışım varsa düzeltir arkadaşlar.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

Konuyu baltalamak gibim olmasın da Suriye'den alsana otorite boşluğu var, istediğin evrağı düzenler Türkiye'de tepe tepe kullanırsın Suriye plakalı araçlar mülteci ayağına kimse iplemiyor.

Bu işi yapan bi teşekkül var deli para kırıyorlar bir kısmı hatta haberlere çıktı.

düzenle : lüks araç ve jipler

mont-blanc tarafından 13/Oca/13 01:19 tarihinde düzenlenmiştir

yıkılma sakın !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı

Bildiğim kadarıyla yurtdışından araba getirebilmen için kesin dönüş yapman gerekiyor veya engelli vatandaşlarımız vergisiz getirebiliyor.

Birde tam emin değilim Havacı Astsubayların 1 tane araba getirme hakkın oluyor diye okumuştum ne kadar doğru araştırmadım.

Bunların dışında vergi vermen gerekiyor. Arabayı 6 ayda bir yurtdışına çıkarabilirsin ama 6 ayda çıktığın ülkede kalman lazım.

Yanlışım varsa düzeltir arkadaşlar.

arababyı getittirmekten kastım sadece turist gibi burada kullanmak. 6 ayda bir giriş çıkış yapsam bile yeterli ne diyim :) ama 6 ay yurtdışında

kalmam lazımsa sıkıntı..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    mont-blanc bunu yazdı

Konuyu baltalamak gibim olmasın da Suriye'den alsana otorite boşluğu var, istediğin evrağı düzenler Türkiye'de tepe tepe kullanırsın Suriye plakalı araçlar mülteci ayağına kimse iplemiyor.

Bu işi yapan bi teşekkül var deli para kırıyorlar bir kısmı hatta haberlere çıktı.

orada düzenlerler de hoca suriye plakalı arabayla ne kadar dolaşabilirsin. benim evrak düzenlemede problemim olmaz yurtdışında, sıkıntı türkiyede

çıkmasın. mesela bu 6 ayda bir giriş çıkış olayı (2 yıla çekildi diye bilyiordum) orada da geçerli. o zaman pek bir fark olmayacak.. ha ordan ha

burdan almam arasında. ama dersen suriyeden vergisiz araba alabilrisin o ayrı :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

ben de boyle birsey yapmayi dusunuyorum ama arastirdigima gore, araba birinci el olmak zorunda ve vergisini de odemelisin.

kesin donus olayini duydum ama cok mantiksiz geliyor, cunku ben arabayla geldim ornegin turkiyeye, ne yani bir daha o ulkeye gidemeyecek miyim?

All I need is a possibility.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    mont-blanc bunu yazdı

orada düzenlerler de hoca suriye plakalı arabayla ne kadar dolaşabilirsin. benim evrak düzenlemede problemim olmaz yurtdışında, sıkıntı türkiyede

çıkmasın. mesela bu 6 ayda bir giriş çıkış olayı (2 yıla çekildi diye bilyiordum) orada da geçerli. o zaman pek bir fark olmayacak.. ha ordan ha

burdan almam arasında. ama dersen suriyeden vergisiz araba alabilrisin o ayrı :)

Onu diyorum işte anlasana hoca, işin teknik kısmının nasıl işlediğini bilmiyorum ama burada o araçlar konsolos aracı gibi mübarek he yapan adam işin ticaretinde, başıboş arabaları alıyor veya cüzi miktardan satın alıyor geliyor burada piyasa fiyatına satıyor

yıkılma sakın !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@mizahi, aynen dediğin gibi.. ben mesela iş adamıyım 1 yıl türkiyede kalıyorum işlerim böyle ya da özel bi projeyle geldim. oradan arabamı nasıl getirmemem buraya... kesin dönüş olayı yoktur bence... ilk kez duydum onu da olacağını sanmıyorum

@mont-blanc, hcam o kadar kolay değil. karışıklık suriyede var türkiyede yok :) benim arabayı burada üstüme geçirmem gerek.  prince giderken evdeki  bulgurdan olmayalım :) pek güvenmiyorum oranın insanlarına

unbalanced tarafından 13/Oca/13 01:30 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 21713 Toplam Mesaj: 41