Yurtdışından Araba Getirmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek

oh bebek.

http://www.sauto.cz/osobni/detail/volkswagen/ostatni/9389524?goFrom=list

bedavaymış bu da.

http://www.sauto.cz/uzitkova/detail/volkswagen/transporter/11269048?goFrom=list

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hacım 3 sene nceki bilgim bu;

aracı alıyosun hiç vergi vermeden gümrükten geçiyosun, 6 ay içinde sınır kapısından çık git bi çay iç geri gel 6 ay daha kazan.

bi arkadaşım bu şekilde yapıyodu. şu an durum ne bilemicem ama çok bişey de değişmemiştir.

edit: plakası yabancı kalıyo, trafikte falan almancı lan bu diye bi kitleme söz konusu olabilir, çorba parası niyetine ;)

joe_black tarafından 13/Oca/13 02:13 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

hacım 3 sene nceki bilgim bu;

aracı alıyosun hiç vergi vermeden gümrükten geçiyosun, 6 ay içinde sınır kapısından çık git bi çay iç geri gel 6 ay daha kazan.

bi arkadaşım bu şekilde yapıyodu. şu an durum ne bilemicem ama çok bişey de değişmemiştir.

edit: plakası yabancı kalıyo, trafikte falan almancı lan bu diye bi kitleme söz konusu olabilir, çorba parası niyetine ;)

ben de o tarz şeyleri duydum da hocam bilgilerim net değil. gümrükten geçtikten sonra belirli bi süre içinde sigorta yaptırıyormuşsun kalacağın süre kadar. ama işte fikrim yok. belki tanıdığı olan bu işleri bilen biri vardır diye düşündüm de çıkmadı kesin bilgi verecek biri..

plaka yabancı olsun önemli değil :) polis kitleyecekse ben de türkçe bilmiyor taklidi yaparım :) çek de çok başıma geldi, bi ara tramvaya bilet

basmamıştım kontrolcü geldi söylediklerini anlıyorum ama çekçe bilmiyorum diyorum ingilizce pasaport falan diyo türkçe konuşuyorum en sonunda

bıraktılar beni :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam daha ucuzları var.. 1500 liraya fordlar falan var :) her üniversite öğrencisinin bi arabası vardır kesin orada :) çok ucuz arabalar. ilk

gittiğimizde şoklara uğruyorduk ama şimdi alıştım.. 500 liraya bir arkadaş arabasını bırakıyordu bizim arkadaşlara :) türkiyede 8 bin tl o araba

skoda lar çeklerin arabası orada nedense biraz dha pahalı ama yine de yarısı skoda kullanıyor milletin.. türkiyede çok gördüm son modellerini ama

orada var güzelleri :)

unbalanced tarafından 13/Oca/13 02:24 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hocam daha ucuzları var.. 1500 liraya fordlar falan var :) her üniversite öğrencisinin bi arabası vardır kesin orada :) çok ucuz arabalar. ilk

gittiğimizde şoklara uğruyorduk ama şimdi alıştım.. 500 liraya bir arkadaş arabasını bırakıyordu bizim arkadaşlara :) türkiyede 8 bin tl o araba

skoda lar çeklerin arabası orada nedense biraz dha pahalı ama yine de yarısı skoda kullanıyor milletin.. türkiyede çok gördüm son modellerini ama

bizi iyi mikiyolar hacı :/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Hocam skoda alman arabası Wolkswagen gruba ait. Eskiden çeklerindi.

Edit : Bu bebek TL ile ne kadar ediyor acaba. http://www.sauto.cz/osobni/detail/aston-martin/v8-vantage/10478467?goFrom=list

CAgAtAy tarafından 13/Oca/13 02:47 tarihinde düzenlenmiştir

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

evet eskiden çeklerindi almanların aldığını biliyorum.. skodanın çok ürünü var tramvay, otobüs troleybus falan da üretiyorlar. gerçi yenilerinde var

mı bilmiyorum eskiden yapıyorlardı ama çünkü bindğimiz şeyler öyleydi..

gösterdğin araç 140 bin lira falan ediyor.. aslında direk çek tl dönüşümü yok.. gerçek parayı hesaplamak için

kron/25 (euroya çevirdik)

çıkan sonuç * 2.37  (tl ye çevirdik..)

not: bu adamlarda pazarlık olayı pek yok :) indirim yapar mısınız diyince neden yapayım derler :) yani fiyatı neyse genelde o şekilde alırsınız.

pazarlık yapmaktan utanırlar, şaşırırlar falan :) maaş için bile patronla pazarlık yapayım dedim, adam bana senin davranışların hiç hoş değil dedi :)

açıklamaya çalıştım yaa.. anladı gerçi

unbalanced tarafından 13/Oca/13 03:05 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

evet eskiden çeklerindi almanların aldığını biliyorum.. skodanın çok ürünü var tramvay, otobüs troleybus falan da üretiyorlar. gerçi yenilerinde var

mı bilmiyorum eskiden yapıyorlardı ama çünkü bindğimiz şeyler öyleydi..

gösterdğin araç 140 bin lira falan ediyor.. aslında direk çek tl dönüşümü yok.. gerçek parayı hesaplamak için

kron/25 (euroya çevirdik)

çıkan sonuç * 2.37  (tl ye çevirdik..)

not: bu adamlarda pazarlık olayı pek yok :) indirim yapar mısınız diyince neden yapayım derler :) yani fiyatı neyse genelde o şekilde alırsınız.

pazarlık yapmaktan utanırlar, şaşırırlar falan :) maaş için bile patronla pazarlık yapayım dedim, adam bana senin davranışların hiç hoş değil dedi :)

açıklamaya çalıştım yaa.. anladı gerçi

Evet hocam o pazarlık konusunda öyleymişler benim peder de prag a gitmişti skodanın toplatısı için töbe pazarlık yapmıyorlarmış neyse o.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

gümrük bakanımıyız biz hoca :)

http://www.gumrukticaret.gov.tr/altsayfa/icerik/391/355/yolcu-beraberi-tasitlar.html

hadi amerikadan kendi bi araban olur bir son model s500 fln olur yazın gelirken gemiyle getirirsinde, senin dediğin araba 3 kuruşluk araba...öyle 365 gün yabancı plakaylada beleşe gezdirmezler adamı, illaki bir vergisi vardır, han kapısı değil burası...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Araba degilde , yurt dısından ucuza arabaları alip orada parcalayip :D turkiyeye parcasını getırıp satsak fena olur :D:D 

bu arabanın fıyatı ne sımdı turk parasıyla ?

http://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/m3/11059514?goFrom=list

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
Toplam Hit: 21721 Toplam Mesaj: 41