folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 10 Parmak Klavye Kullanıyorum. Nasıl Paraya Çevirebilirim?

10 Parmak Klavye Kullanıyorum. Nasıl Paraya Çevirebilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Belirli süredir bilgisayar kullanan hele bir de az biraz kod yazmış herkes öyle böyle hızlı yazabilir. 10fastfingers bu işin kesin belirteci değil. Katiplerin sitesinden test yapın. İmla ve noktalamalarla hızınız neymiş orada ortaya çıkar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

@Andrei 

Words per minute (WPM) 124
    Keystrokes 631
    (622 | 9)
    Correct words 109
    Wrong words 1
    You are better than 100% of all users (position 1 of 3398 - last 24 hours)

şu şekilde hocam. 

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı

@Andrei 

Keystrokes 631
    (622 | 9)
    Correct words 109
    Wrong words 1

şu şekilde hocam. 

hocam ben 10 parmak yazmıyorum, 132'yi görmüslügüm var 10fastfingers'ta ki genelde 120 altına düsmüyordum yaptıgım testlerde.

yani 150 + yazanların da oldugunu düsününce, 10 parmak icin yeterince hızlı degilmissin gibi geldi. yani söyle, 120 + cogu isi yapabilecek seviyede yeterli bir hız evet, kendime göre söyledim.

edit : 125 degil 120.

Andrei tarafından 05/Kas/14 17:52 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı
    Mylitta bunu yazdı

@Andrei 

Keystrokes 631
    (622 | 9)
    Correct words 109
    Wrong words 1

şu şekilde hocam. 

hocam ben 10 parmak yazmıyorum, 132'yi görmüslügüm var 10fastfingers'ta ki genelde 125 altına düsmüyordum yaptıgım testlerde.

yani 150 + yazanların da oldugunu düsününce, 10 parmak icin yeterince hızlı degilmissin gibi geldi. yani söyle, 120 + cogu isi yapabilecek seviyede yeterli bir hız evet, kendime göre söyledim.

Doğrudur hocam. Sağ el yüzük parmağımda bir kırık ve yanlış kaynama var. Bundan dolayı sıra ona geldiğinde biraz delay oluyor. :)) 

Fakat yine de dediğin gibi ortalamanın üzerinde bir sonuç. Şu an birinin kağıda yazdığı ödevini worde geçiriyorum. Acaba bunun gibi başka işi olanlar var mıdır diye aklıma geldi. :)

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Açılın ben katibim!

hocam ben dakkada 40-50 kelime yazabiliyorum.

geçenlerde bi tanidik vasitasiyla ses kaydini yaziya dökme işine girdim. 1 saatlik kaydı 20 tl den yazıyordum. Ortalama 10-15 word sayfası tutuyor.

miktar aslında düşük ama ufaktan ufaktan bu şekilde başlayabilirsin. fazlaca kayıt bulursan bana da haber et ;)

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben de şöyle bir fikir verebilrim.. divxplanet, turkcealtyazi gibi sitelerdeki yöneticilerle iletişime geçin ya da çevirmenlerle hatta daha büyük oynayayım diyorsan opensubtitles.org ile iletişime geçin, onlara istedikleri türk filmlerinin metinlerini hazırlayabileceğini söyle. Çok değerli filmlerimiz, dizilerimiz var ve doğru dürüst ingilizce alt yazıları yok.

Mesela kemal sunal'ın, yılmaz güney'in bir çok filmi çevrilebilir.. Hem sinemaya katkı sağlamak hem de bu işten para kazanmak için böyle bir şeye yeltenilebilir. Hatta iyi derecede ingilizce ya da yabancı diller biliyorsanız kendiniz çevirip satabilirsiniz de.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Anca bu kadar :D ama kelimeler düzenli cümleler olarak  gelse daha seri olunur

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

f klavye kullanmıyorsan boşa aranıyorsun buralarda.

Q klavye ile zaten istediğin hızda yazamazsın.

Yapabileceğin 2 meslekte tanıtılmış aslında kpps ile katiplik yada dizgicilik.

PanxeR tarafından 06/Kas/14 02:12 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    unbalanced bunu yazdı

ben de şöyle bir fikir verebilrim.. divxplanet, turkcealtyazi gibi sitelerdeki yöneticilerle iletişime geçin ya da çevirmenlerle hatta daha büyük oynayayım diyorsan opensubtitles.org ile iletişime geçin, onlara istedikleri türk filmlerinin metinlerini hazırlayabileceğini söyle. Çok değerli filmlerimiz, dizilerimiz var ve doğru dürüst ingilizce alt yazıları yok.

Mesela kemal sunal'ın, yılmaz güney'in bir çok filmi çevrilebilir.. Hem sinemaya katkı sağlamak hem de bu işten para kazanmak için böyle bir şeye yeltenilebilir. Hatta iyi derecede ingilizce ya da yabancı diller biliyorsanız kendiniz çevirip satabilirsiniz de.. 

altyazı siteleri çevirmenlere para vermiyor ki?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Açılın ben katibim!

hocam ben dakkada 40-50 kelime yazabiliyorum.

geçenlerde bi tanidik vasitasiyla ses kaydini yaziya dökme işine girdim. 1 saatlik kaydı 20 tl den yazıyordum. Ortalama 10-15 word sayfası tutuyor.

miktar aslında düşük ama ufaktan ufaktan bu şekilde başlayabilirsin. fazlaca kayıt bulursan bana da haber et ;)

Bu tür işleri nerden buluyorsunuz yahu :)

Bana da ses kaydı verseler bende çeviririm aslında, zamanım çok fazla boşa geçiyor çünkü :)

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
Toplam Hit: 4228 Toplam Mesaj: 33