folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder 1600 Sene Evvel -Peygamberimiz (Sav)-İn Yaptığı Bilimin Daha Yakın Tarihte Farkettiği Gercekler

1600 Sene Evvel -Peygamberimiz (Sav)-İn Yaptığı Bilimin Daha Yakın Tarihte Farkettiği Gercekler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BilimAdami
    BilimAdami's avatar
    Erkek

Spacheata bunu yazdı:
    -----------------------------

vaybe eğer bu yy da yaşasaymış marankinin tahtına aday olabilirmiş. :D 

muayehanesinin tabelasınıda görüyo gibiyim.. [bioenerji & akapuntur uzmanı prof. dr. Muhammed bin Abdullah]

arkadaşlar hepsini geçtim kelin ilacı olsa kendi başına sürer.. adam genç denecek bi yaşta ölmüş... o kadar ilim sahibi iseymiş kendine şifa verseymiş..

kimse bana o devirde 60 yaş normal fln demesin.. çünkü o tarihte te hadis silsilelerinden, ashabında 100 yaşını aşanlar olduğu gözüküyo... 

ilim ilim bilmektir. ilim kendin bilmektir. sen kendini bilmezsen, bu nice okumaktır?.. 

sen bunları ciddi ciddi buraya yazdın dime =) komiksiniz ya valla =)  sen şu dünyada ölüme çare bulan bi kimseyi biliyormusun? ki hz. muhammed ayı elleriyle ikiye bölmüştür ölüyü konuşturmuştur mucizeleri vardır ama inanmayan için bu mucizeler onun için sadece bi kuru laftır anlatılacak çok şey varda burda feyz alacak adam yok.

bu arada yazdığın şiirin devamıda çok etkileyici 

okumanın manası kişi hakkı bilmektir çün okudun bilmezsin ha bir kuru emektir

okudum bildim deme , çok taat kıldım deme eer hakkı bilmezsen bu kuru laf demektir

yunus emre der hoca istersen bin var hacca hepisinden iyi ce bir gönüle girmekti.

daha yazdığın şiirin sonu allaha çıkıyo sen kulunu resmen inkar ediyorsun kesitlere takılma bütününe bak sen daha yazdığın kelimelerin arasında boğulacak kadar bilgisizsin bilmeden eleştireceğine bil öğren sonra eleştir rahat ol kafana takma.

ben seni ölesiye sevmiştim, sen beni öldürüpte terkettin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Spacheata 

dikkat cektgini mi sanıyorsun. ergenlikten daha kurtulamadın mı. hiç mi mantık yok sende.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    ch40t1c bunu yazdı:

Savsata bunlar valla. Bunu yazan kimse o olanlara kılıf bukabildiklerini yazmış. Ki bu kılıfkar bile salak saçam.

Bu ne bee sıçmaya giderken yok sola düşecekmişsin yok sağa düşebilirmişsin saçmalıııııııkkkk bunların hepsi

Herkesin inancına saygı duyuyorum ama biraz kafanızı çalıştırın be arkadalar bunlar kılıf ve tesadüften ibaret şeyler

Benim çep telefonu ile konuşmayı allahın işi gören arkadaşlarım bile vardı  Bu din olayı sakt sakat, valla sakat :))

İnsanları düşünmemeye sevk ediyor. Düşünün arkadaşlar doğru yolu bulacaksınız hepiniz.  

insan ol
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek
    Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil..

Ayrıca çok şekersin :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek

alibaba bunu yazdı:

yazdıklarımın hepsiyle alakalı hadis var  bi yerlerden element uydurmuyoz dosstum ama haklısın kaynak belirtmek lazım

bediüzzamanın dediği gibi 'Medenilere galebe ikna iledir icbar ile değil'  bi kaç tanesine örnek verelim yeterli bulmazsan devam ederiz

sıcak su ile banyo yapıp, banyodan çıkarken ayaklara, hatta bacaklarına soğuk su dökmek baş ağrısına iyi gelir. Bu konudaki hadis-i şerif şöyledir: “Hamamdan çıkarken ayakları soğuk su ile yıkamak baş ağrısını giderir.” (Ebu Nuaym)
    Özellikle sıcak su ile banyo yapıldığında ve uzun müddet banyoda kalındığında kanın ayaklarda, bacaklarda çoğalması ve beyne giden kanın azalması söz konusu olabilir. Böyle bir durumda ayaklara soğuk su dökmek kanın beyne daha fazla gitmesine neden olacaktır. Bu da kişinin rahatlamasına ve eğer baş ağrısı oluşmuşsa onunda yok olmasına neden olabilecektir...

Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor: "Suyu çocuğun memeyi emmesi gibi için.   Depodan doldurur gibi içmeyin. Ondan ciğer hastalıkları zuhur eder

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek

Spacheata bunu yazdı:

susma kardeşim bildiklerini soylemeye devam et içinde kalmasından iidir ama insanların kutsallarına dil uzatmadan soylersen kırıcı olmazsın 

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek
    Spacheata bunu yazdı:
    daha  söyleyemedin mi anana ateist olduğunu ?

doğru yolu bulmuşun ananada göster ..Merak ettim söledin mi..

aslında bu aralar moda olmuş  bende ateist olcam.Bira içiom, karı s.kiom, cumadan cumaya camiye gidiyom  müslüman diye geziyom ya :) ateist ol koy götüne gitsin .Analar benim için kutsaldır bu arada :)

....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı:
    Madem inanıyorsunuz bunları neden garip buluyorsunuz/buluyorlar anlamam.
    Peygamberimizin eski tarıhite yaptığı şeyler olup bilimin yakın tarihte farkettiği gerçekler olduğu için.

Ben bu insanları anlamıyorum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

madde5

• Tuvalete girerken sol ayakla ilk adım atıldığında kaygan olan zeminde ayağın kayması durumunda sola göre daha güçlü olan sağ ayağın düşmeyi engelleyerek vücudu dengelediğini..

---------

o zamanda fayans daha icat olunmadığına ve insanların çöl kumuna yaptığını düşünürsek... gerçekten 1600 sene evvelden bu sektörü görmüş demek :D

ilm-el fayans (fayans İLMİ)

Ayrıca çok şekersin :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek
    Senin gibilerle hiç uraşmaya değmez. Üstünde yürümeyi bilmediğin bi yola girmişsin zaten. (Spacheata).
Toplam Hit: 12188 Toplam Mesaj: 85