folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder 1600 Sene Evvel -Peygamberimiz (Sav)-İn Yaptığı Bilimin Daha Yakın Tarihte Farkettiği Gercekler

1600 Sene Evvel -Peygamberimiz (Sav)-İn Yaptığı Bilimin Daha Yakın Tarihte Farkettiği Gercekler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

DarkSkull bunu yazdı:
    -----------------------------

Bin tane tepki de gelmedi çok ağır bir tepki de vermedim. Arkadaşın kaynağı neresi bilmiyorum ama ben kendi söylediklerimi yıllar önceden biliyorum gidip 10 sene öncesinde öğrendiğim şeyin kaynağını aramaya kalkarsam işimiz zor. En iyi kaynak Kur'an onun haricindekilerin hepsine maalesef şüpheyle yaklaşıp bize mantıklı geliyorsa inanmamız gerek. Birçok din kitabı birbirlerini eleştiriyor hangisine inanacağımıza nasıl karar vereceğiz. Kaynağım A kitabı, B kitabı dese ne farkedecek. Bu bilgileri herhangi bir din kitabında da bulabilirsin. Aynı kitapta bunlardan başka saçma hurafeler de yazıyor olabilir. Kur'an haricindeki her kitaba şüpheyle bakarım ben.

arkadaşlar ben kaynak sorduğumda kur'an ın şu ayetidir şu suresidir diye cevap vermediğine göre benim bu bilgilere şüpheyle yaklaşmam ve gerçekten peygamber tarafından önerilip önerilmediğini sormam gayet doğaldır kendi yazdıklarında diyorsun kur'an dışındaki kitaplara şüphe ile bakılmalı diye kuranda varsa burada yazanlar banada tam olarak nerede yazdığını söyle arkadaşım bende hepsine inanayım sorgulamaktan vazgeçeyim. eğer yok ise bana şüphe ile bakabileceğin kaynakların savunmasını yapma.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

çoğunu duydum. fakat nedense yapmam.  ayrıca 1600 yıl kafamı karıştırdı...

1400 küsür sene önce olması gerekirdi başlık...600 lü yıllarda yaşamış peygamberimiz...

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

biri islamla dalga geçmek için yazmış bunları bizimkilerde.. gerçek sanıp almış işte..  

Bakara / 177. İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı tarafına çevirmeniz değildir. Asıl iyilik, o kimsenin yaptığıdır ki, (Allah'ın rızasını gözeterek) yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara, dilenenlere ve kölelere sevdiği maldan harcar, namaz kılar, zekât verir. Antlaşma yaptığı zaman sözlerini yerine getirir. Sıkıntı, hastalık ve savaş zamanlarında sabreder. İşte doğru olanlar, bu vasıfları taşıyanlardır. Müttakîler ancak onlardır! 

Ayrıca çok şekersin :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

alibaba bunu yazdı:

arkadaşlar ben kaynak sorduğumda kur'an ın şu ayetidir şu suresidir diye cevap vermediğine göre benim bu bilgilere şüpheyle yaklaşmam ve gerçekten peygamber tarafından önerilip önerilmediğini sormam gayet doğaldır kendi yazdıklarında diyorsun kur'an dışındaki kitaplara şüphe ile bakılmalı diye kuranda varsa burada yazanlar banada tam olarak nerede yazdığını söyle arkadaşım bende hepsine inanayım sorgulamaktan vazgeçeyim. eğer yok ise bana şüphe ile bakabileceğin kaynakların savunmasını yapma.

Bunların hepsi (ya da birçoğu) bilimle örtüştüğü için şüphelenecek birşey yok. Hem dinen hem de bilimsel olarak ayakta işemek sakıncalı iken sen hala şüpheyle bakıp ayakta işersen prostat olduğunda da sonucuna katlanırsın. Ama dediğim gibi akşam tırnak kesmemek vb şeyler mantıksız geliyor bana. Her ayrıntıyı Kur'an yazsaydı okumaya ömrün yetmezdi. Herşey hazır olsun istiyoruz hatta okumadan beynimize yüklensin istiyoruz ama öyle olmuyor maalesef. Çok şüpheleniyorsan ve önemli bir konuysa araştıracaksın 50 kitaptan 45'inde aynı bilgi varsa doğru olma ihtimali yüksektir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

DarkSkull bunu yazdı:

Bunların hepsi (ya da birçoğu) bilimle örtüştüğü için şüphelenecek birşey yok. Hem dinen hem de bilimsel olarak ayakta işemek sakıncalı iken sen hala şüpheyle bakıp ayakta işersen prostat olduğunda da sonucuna katlanırsın. Ama dediğim gibi akşam tırnak kesmemek vb şeyler mantıksız geliyor bana. Her ayrıntıyı Kur'an yazsaydı okumaya ömrün yetmezdi. Herşey hazır olsun istiyoruz hatta okumadan beynimize yüklensin istiyoruz ama öyle olmuyor maalesef. Çok şüpheleniyorsan ve önemli bir konuysa araştıracaksın 50 kitaptan 45'inde aynı bilgi varsa doğru olma ihtimali yüksektir.

burada verilenlerin doğruluğundan değil bunların gerçekten peygamber tarafından yapılıp yapılmadığından şüphelendim arkadaş buna dikkat ederek yorum yazmalıydın yoksa ben demedim sana ayakta işemek sakıncalımı nerden cıkardınız vs. gibi birşey. her ayrıntıyı kuran yazsın hiç mi hiç demedik ama kuran dışında bize verilen herşeyden şüphe etmekte sahip olduğumuz aklın gereği yoksa cihad için canlı bomba olup masumları öldürenlerden bir farkımız kalmaz. 50 kitap mevzusuna gelince o kitapları nereden aldığına bağlı ve her zaman çoğunluğun söylediği şeyin doğru olma ihtimali yüksek diye bir yargıda yoktur.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    bunlar daha lelesi daha neler var neler.....

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Adamlar marsa gidiyo siz sağ ayakla tuvalete girmemeyi bilim sayıyosunuz:D

Ki okudugum kadrıyla (kusura bakmayın tumune vaktim yok zira gayet boş içerikli mesajlar) kaynak falan da yok:)

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek
    gkhn759 bunu yazdı:

Ki okudugum kadrıyla (kusura bakmayın tumune vaktim yok zira gayet boş içerikli mesajlar) kaynak falan da yok:)

Hocam sana benden tam destek =)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

yagiztektas bunu yazdı:
    gkhn759 bunu yazdı:

Hocam sana benden tam destek =)

konu başından beri bunları söylemeye çalışıyorduk zaten..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ymert
    ymert's avatar
    Erkek
    Peygamber efendimizin hayatı bizim için tam bir rehber ama biz ona layıkmıyız
Toplam Hit: 12169 Toplam Mesaj: 85