2. El Arac Alimi Ile Ilgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    real_agabey bunu yazdı

Dizel de partikül sorunu yaşamadım. Sıfır lpg li alacağım fiyata 5 aylık 5000 km de dizel aldım. Torku yüksek motor şanzıman uyumu çok iyi ve ekonomik bir araç olmuş.

Saçma olarak yaşadığım tek sorun arabada servisten 0 alınırken takılan ön panjur kiti yağmurlu havalarda ön park sensörünü uyarı verdiriyor.

En büyük sıkıntısıysa kısa ve pahallı servis bakımı (10.000 km)

hocam dizel oldugu için 10 bin de bir bakımı

benzinlilerin çoğu 15 bin

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Facebook'tan Honda Civic mağdurları grubundan alıntı :

11.01.2019 Tarihinde 0 Kilometre Araç Aldım Bende Aldıktan 3 Gün Sonra Şüphe Edip Exper Yaptırdım Araca Ön Kaput Boyalı Çıktı Exper Raporu İle Servise Gittim Onlarda Baktı Boyalı Olduğunu Tespit Etti Yapa Bilecekleri Bişe Olmadığını Gidip Mahkemeye Verebileceğimi Ama 3 Yıl Ama 5 Yıl Sürer Bizi İlgilendirmez Dediler Teklif Olarak Sadece Ön Kaput Değişimi Sunarız Oda Servis Kaydında Ön Kaput Değişti Diye Çıkar Dediler Ne Diyim Kabul Etmedim Kaput Değişimini Honda Türkiye'yi Aradım İlgilenmediler Bile

Aradan 3 4 Hafta Geçti 1000 Bakımına Gittim O 1000 Kilometre İçinde Gözüme Çarpan Sorunları İlettim Frenlerim Çok Sert ti Öncelikli Olarak Bakılmasını İstedim 30 dk Sonra Aracım Geldi Frenlere Baktınızmı Dedim Bizim Eleman Yıkamaya Gidip Gelirken Baktı Sağlam Bişe Yok Denildi Ama Servis Kaydında Fren Kontrolü Diye Bişe Yazmıyordu Bizde Akşamına Otobana Çıkıp Motorunu Açalım Dedik Bu Arabanın Basalım Biraz 180 Kilometre Hıza Geldik Frene Basmamız Gerekti Frene Bastığımız Gibi Araç Kafasını Eğdi Ama Arka Taraf Savurdu Ufaktan Kendini Honda Türkiye ile İletişime Geçtim Neden 180 Kilometre Hıza Çıkıyorsun Dediler Bana Madem Hız Yapamıycam Neden Bu Araçlarda 230 Kadran Var Diyince Ölmemişsin Kaza Yapmamışsın Denildi

Başka Bir Servise Randevu Aldım Şubat Ayı İdi Frenlere Usta Test Sürüşüne Çıkınca Hava Yapıp Kitlemiş Frenlerin Nasıl Sürüyon Sen Bu Arabayı Dedi Bende Durumu Anlattım Bana İyi Dediler Dedim Servise Geri Döndük Hemen Fren Havaları Alındı Çıktım Servisden Aynı Serviste 3 Kere Daha Fren Havaları Alındı 4 Yada 5 Gün Arayla Ama 1 Tanesinin Servis Kaydı Mevcut Diğerleri Kayıt Açılmadan Yapılan İşlemler En Son Bir Kere Daha Servise Gittim Frenlerimden Dolayı Bana Müşterilerin İçinde Ağza Alınmayacak Sözler Söylediler Arabada Sıkıntı Yok Sıkıntı Sende Piskolağa Git Falan Dediler Servisten Ses Etmeden Çıktım

Mart Ayında Sonra Düm Düz Yolda Frenlerimden Sıkıntı Yaşadım Aracı Durduramayıp Bariyerlere Girdim 17.115 TL Hasar Kaydı Mevcut Aracımda

Aracı Yetkili Servis'e Onarım İçin Verdim Yan Sanayi Aks Başı Önerdiler Orjinal Parçası Bulunamıyor Muş 2019 Model Aracın Kavga Gürültü Orjinal Taktık Dediler Ne Kadar Doğruysa Aracımın Rengini Tutturamadılar Boyanınca Çamurluk Lacivert e Kaçıyor Tampon Açık Mavi ye Kaçıyor Araç Düz Mavi Aracımı Servisden Aldım İstanbul Dışına Çıktım Servisden Çıktığı Günden Beri Lastik Basınç Uyarısı Veriyordu Araç 2 Ay Öyle Hava Basa Basa Gezdim Çünkü Kaskom 0 Lastik Yollamıştı Kazada Lastiğim Patladığı İçin En Son Lastik Sağlam Bi İndi Yolun Ortasında İstanbul da Bu Araçlarda Stepne Yok Lastikçi Aradım Geldi Kriko VS vs Lastik çiye Yürüttük Aracı Lastiği Bi Açtı Adam Abi Yama Patlamış Dedi Bende Onun Olması İmkansız Dedim O Lastik Sıfır Takıldı Dedim Kaza Yaptım Diye Lastik Tarihlerine Baktı Yok Abi 4 Lastik Tarihide Tutuyor Değişen Lastik Yok Deyince Ben Servisi Aradım Geliyorum Oraya Diye Gittim Hırsızsınız Diye Bağırdım Müdür Geldi İftira Atıyorsun Atma Dedi Biz Öyle Bişe Yapmayız Falan Deyince Araç Servis Otopark ından İçeri Alınırken ( Servis Personeli Aracı Sürüyordu Aracımın Sol Marşpiyerini Kaldırıma Vurdu Çatur Çutur Kıra Kıra Girdi Servise Marşpiyerle Lifte Alındı Araç İftira Atıyorsun Diyen Müdür Ve Usta Başı Araca Baktı Aşşağı İndiler 5 dk Sonra Ellerinde 0 Lastikle Gelip Takmayı Unutmuşuz Özür Dileriz Deyip Geçiştirdiler Kırılan Marşpiyer imi de Çekomastik Sıkıp Bantlayıp Bandı 2 Gün Sonra Sök Deyip Yolladılar Beni Kaskomu Ve Exper i Arayıp Hırsızlık Var Ortada Deyince Lastiğin Takılmış Daha Ne İstiyon Demişti Bana Exper Gene Sesimi Çıkarmadım Çıktım Gittim Servisten 1 Gün Sonra Aklıma Geldiki 0 Araca Çekomastik Sıktılar Gittim Düzelttirdim Tekrar Kavga Gürültü

Aracımla Kırmızı Işıkta Dururken Arkadan Vurdular Sadece Tampon Hasarı Oluştu Servise Girdi Araç 15 Gün Onarım Sürdü Tamponun Araca Takıldı Yetkili Servis te Aradan Biraz Zaman Geçti Araca Pasta Cila Attırdım Farların Arasına Girdi Diye Farı Söktüm Temizlemek İçin Aracımın Tamponu nu Vida Atıp Tutturmuşlar Araca ( Not : Vida Olayına Karşı 20.000 Bakımı Hediye Edildi )

Ardından Sıkıntılar Peş Peşe Gelmeye Başladı Sol Arka Amortisör Patladı Servis Sağlam Dedi Patlamış Amortisör e Honda Türkiye'yi Aradım Falan Filan Derken Usta Amortisör ün Patlak Olduğunu Söyledi Değişti

Aracın Ön Takımından Ses Geliyordu Servise Götürdüm Rot Kolu Değişecek Dedi Garantili Araca 1000 TL Ücret Çıkardı Vermek İstemiyorsan Aracın Onarımını Yaptırdığın Yere Git Dedi Gittim 1 Hafta Sonra Rot Başı Değişti
    2 Hafta Sonra Rot Kolu Değişti

Şuan Araç Aşırı Sol'a Çekiyor Dreksiyon Sağ'a Zor Dönüyor Alt Takımdan da Sesler Geliyor

Honda Türkiye'yi 3 Gündür Arıyorum Dönüş Yapılacak Deniliyor 3 Gündür

Bunları Niye Anlattım Servislerin Umurunda Değilsiniz Honda nın Hiç Değilsiniz Parasını Honda ya Yatıranın Aklını Karışlıyım Hemi

Aşaığıda Dümdüz Yoldaki Kazamın Ve Tamponun Vida'lı Resimleri

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    real_agabey bunu yazdı

Dizel de partikül sorunu yaşamadım. Sıfır lpg li alacağım fiyata 5 aylık 5000 km de dizel aldım. Torku yüksek motor şanzıman uyumu çok iyi ve ekonomik bir araç olmuş.

Saçma olarak yaşadığım tek sorun arabada servisten 0 alınırken takılan ön panjur kiti yağmurlu havalarda ön park sensörünü uyarı verdiriyor.

En büyük sıkıntısıysa kısa ve pahallı servis bakımı (10.000 km)

hocam dizel oldugu için 10 bin de bir bakımı

benzinlilerin çoğu 15 bin

Yıllık 2 aracım ile 30000 km geçiyorum madem öyle aracın biri dizel olsun dedik arkadaş dizel ile benzinin matematiği kalmadı servis demişsin hop 10 bin km bakımı birde ekstraya geçiyorlar yok silecekler değişecek yok sıvıların detaylı pakette böyle şu paket bilmem ne olur tamam dersen 1000 lira 1500 liralık bütçe şişiyor neyse adamlarla kanka oluyoruz öğle yemeğine bekliyorum diyor satış müdürü varıyoruz yarım günün servise gidiyor zor iş.honda olayı honda gibi bir markanın konusu ülkemizin kalitesizliği benimsemesi ile gelişen durum aslında global dünyanın günümüzdeki resmi ama ülkemizde maalesef bu hale gelmiş ne diyelim hayırlısı olsun .

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

okudugum kadariyla baya bir sikintilar var özellikle servis tarafi. zaten türkiye'de hicbir isin dogru yapildigina inanmiyorum.. Sifir araba ayri bir dert, ikinci eli ayri bir dert.. Arabayi iyi bir exerte göstermek gerek almadan önce.. 

@sunyy2003 söyleyeyim hocam arkadasa bakalim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

valla serviste iyi araç yok

vw de neler neler geldi başıma ve arkadaşımın allahtan doğuş oto var genel merkezi arayınca hallediyorlar yetkili satıcı ve servisler çöp 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

arkadas yorumlardan ötürü honda'dan biraz korktu.. su arabayi soruyor

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2017-cikisli-talisman-1.6-dci-icon-30.000-km-4control-emsalsiz-769161656/detay

alinir mi bu arac? local boyalidir gibi bir ifade var ama anlayamadim nedir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2017-cikisli-talisman-1.6-dci-icon-30.000-km-4control-emsalsiz-769161656/detay

Bu fiyata megan alıosun ya fiyat sıkıntı ya baska bise var

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Tramer kayıtlı demiş açıklamalar sida. Hasar kaydı ne çıkıyor baktınız mı?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@qoqo @Mx0TBT arkadasa söyledim.. Bence bir parca lokal boya dedigi kazali.. O da sanirim vazgecti. Bilmiyorum artik bakacak mi kaydina kuyduna.. Diyor ki araba almak ne zor ismis :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

Arkadaşlar burada kimse X,Y,Z markaya çamur atmasına gerek yok. Civic sayfasından çık Passat sayfasına gir neler neler okuyacaksın. Arkadaşımda C200 D vardı camlardan ses alıyordu ki normalde o serilerde böyle bir sorun yoktu. 

Acayip uğraştı sorunu çözdürene kadar kullanıcı hatası dediler, bilmem ne dediler.

Bende de Civic Eco Elegance 2017 var orj tüplü. Aracımdan çok memnunum servis ücretleri oldukça arttı ondan şikayetçiyim onun dısında yakıtı, şanzumanı harika. o paraya sıfır olarak alınabilecek otomtik en donanımlı araç bu 0 km olarak bakıldıgında.

bu araçta tek sıkıntı belli serilerde göcük sıkıntısı var C sütününda. o da araba 2 ye bölüncek gibi bişey değil. nokta nokta göcükler. burada honda türkiye bunu kabul etmemesi en büyük hatası zaten. bu sorun baska ülkede olsa anasını aglatırlar adamın.

bizim ülkemizde 0 araçla uğraşmak cok zor. satarken o kadar garanti bu kadar garanti sattıktan sonra kullanıcı hatası. her marka için hemen hemen böyle. o yüzden bazen düşünüyorum satıp soyle 40-50 k bandında çarpsamda üzülmeyecegim bir araca binsem mi diyorum :)

Toplam Hit: 4813 Toplam Mesaj: 36
vergi ikinci el araba honda civic