2 Haftalık Yavru Kedim Çok Zayıf

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Kategori bulamadım.

Merhaba arkadaşlar. Gece eve gelirken evimin etrafında yaşayan bir hamile kedi yağmurun altında doğurmaya çalışıyordu. Hemen karton bir kutuya havlu serip onu oradan aldım ve eve koydum.

Ben bulduğumda 2 tane doğurmuştu, sabah 2 tane daha doğurmuş 4 adet yavru kedim var. Bugün 14 günlükler.

3 yavru aynı fakat 1 adet yavru çok zayıf. Dün anneleri yokken alıp onları biraz temizledim. Zayıf olanın burnu tıkalıymış, burnunda nefes alamıyordu galiba. Burnunu yavaş yavaş peçeteyle temizleyip burnunu açtım.

Açtıktan sonra rahatladı sesi kesildi uyumaya başladı. Artık çok sesi çıkmıyor.

Fakat çok zayıf kardeşlerine göre. Bunun sebebi ne olabilir ? 
    Hastalığı mı vardır yoksa 2 haftadır rahat nefes alamadığı için mi büyüyemedi.

Yardımcı olabilirmisiniz ?

Teşekkürler.

Resimleri:

SaviorAngel tarafından 30/Nis/19 20:24 tarihinde düzenlenmiştir

No way out
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

elleme yavrulari cok anneyi iyice besle o doyurur onlari smdi takviye anne sutu verirsen toz halde anneyi emmeyebilir. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

elleme yavrulari cok anneyi iyice besle o doyurur onlari smdi takviye anne sutu verirsen toz halde anneyi emmeyebilir. 

Aynen anasini besle yeterli.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Yirin o kuyrukları!..  :D

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

çift gitmiş..

ltcelik tarafından 30/Nis/19 21:48 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Yavrular yeni doğduğunda anneden sütü kesilene kadar yavrulara dokunmamalısın hocam.. Sen anasını besle gerisine karışma :) Diğer türlü yavrusunu anneden alıp durursan bu seferde anne yavruyu reddedebilir. Annesi yavruyu reddederse sen şırınga ile sütle besleyeceksin kediyi.. Benim biraderde de 3 tane yavru doğurdu veterinerde aynı şekilde uyarmış biraderi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

hocam çok ellemiyorum sadece temizliğine yardım ediyorum burunları tıkalıysa peçeyi ıslatım yavaş yavaş burunlarını temizliyorum. gözlerin çapak varsa onları temizleyip damla sıkıyorum gözlerine

damla sıkmaya bugün başladım eczaneye gittim durumu anlattım bir tane göz damlası verdi bebekler içinmiş kediler içinde kullanabilirsin dedi 1 tane damlat yeter dedi tamam dedim 

gerek yok mu peki bunlara annesi ilgilenir mi ?

No way out
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

Aynen anasini besle yeterli.

peder bey sabahları balığa çıkıyor her sabah küçük balıkları kediye veriyorum 1-2 tane oluyor küçük balık zaten birde marketten mama alıyorum

No way out
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Yirin o kuyrukları!..  :D

çok tatlılar ya

hiç kedi beslememiştim bu ilk oldu belki doğurduğunu görmesem yine kedilerim olmayacaktı :D

No way out
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

Yavrular yeni doğduğunda anneden sütü kesilene kadar yavrulara dokunmamalısın hocam.. Sen anasını besle gerisine karışma :) Diğer türlü yavrusunu anneden alıp durursan bu seferde anne yavruyu reddedebilir. Annesi yavruyu reddederse sen şırınga ile sütle besleyeceksin kediyi.. Benim biraderde de 3 tane yavru doğurdu veterinerde aynı şekilde uyarmış biraderi.

hocam anne reddetmiyor emzirmeye devam ediyor fakat sıkıntı olacaksa sevmeyi bırakırım sıkıntı yok zaten balkonda boş oda var onun içindeler

No way out
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Bir şey daha soracağım,

gözleri açıldı zayıf olan hariç fakat birinin gözünde bir çapak vardı açamıyordu bugün temizledim yavaş yavaş çapağı açtı oda gözünü çok şükür :)

3 tanesinin 2 gözü açık zayıf olan hala kapalı

bu gözleri açık olanların gözleri çapaklanıyor temizlemeye devam edeyim mi ?

No way out
Toplam Hit: 5138 Toplam Mesaj: 40
yavru kedi hasta yavru kedi zayıf kedi