2 Haftalık Yavru Kedim Çok Zayıf

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Onlar nasıl kuyruk öyle @@,) Fare ya da daha doğrusu daha büyük fare(sıçan) kuyruğu gibi. ^^o

yavruların yüzlerinden birer  ve Annesinin fotosundan da birer foto atsana bakalım nasıl şeyler böyle. gece gece iyice meraklandım. ?.^, )

Birde bu gözlerdeki çapaklanmanın sebebi nedir acaba? gözyaşı hızlı mi kuruyor nedir, yada fazla yağ mı salıyor yağbezleri , nedir?

RitmFarbRacourci tarafından 01/May/19 00:30 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

Bir şey daha soracağım,

gözleri açıldı zayıf olan hariç fakat birinin gözünde bir çapak vardı açamıyordu bugün temizledim yavaş yavaş çapağı açtı oda gözünü çok şükür :)

3 tanesinin 2 gözü açık zayıf olan hala kapalı

bu gözleri açık olanların gözleri çapaklanıyor temizlemeye devam edeyim mi ?

elleme.abi annesi onlara isesin sicsin diye diliyle masaj yapip pisliklerini yiyor pislik degil.zaten su andada. mudahele etme.sen yavru onlar siliyorum.dersin goz cevresine vs zarar verirsin hayvanlar kor bile olabilir cok hassaslar cunku.

sokakta cok zor durumda mudahale ederler.

sen disardan elleme damla surde.elleme.temizleme.abi ha sunu soyleyim.sen damla.damlatirsin goz.damlasini yutmayiniz der annesi yalar orayi sute karisir yavrular cok hassas baska bir duruma sebebp olabilir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı

Bir şey daha soracağım,

gözleri açıldı zayıf olan hariç fakat birinin gözünde bir çapak vardı açamıyordu bugün temizledim yavaş yavaş çapağı açtı oda gözünü çok şükür :)

elleme.abi annesi onlara isesin sicsin diye diliyle masaj yapip pisliklerini yiyor pislik degil.zaten su andada. mudahele etme.sen yavru onlar siliyorum.dersin goz cevresine vs zarar verirsin hayvanlar kor bile olabilir cok hassaslar cunku.

sen disardan elleme damla surde.elleme.temizleme.abi ha sunu soyleyim.sen damla.damlatirsin goz.damlasini yutmayiniz der annesi yalar orayi sute karisir yavrular cok hassas baska bir duruma sebebp olabilir

ben ellemiyorum o zaman bundan sonra sadece anasını besliyorum 

birde kaç saatte bir vereyim anasına mama sabah 1-2 balık veriyorum sonra mama

No way out
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Hocam Bursa, Eskişehir yada Kütahyadaysan birine talip olabilirim.

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bisson
    bisson's avatar
    Erkek

Şimdi bende besledim kardeş bak şunu söyleyeyim benim kedimin 4 yavrusu vardı yavrulardan 1 tanesi diğerlerinin süt emmesini engelliyordu bazen, yani diğer kardeşleri süt emmeye yaklaşınca yada annesinin memesini emmeye başladıktan bir süre sonra onları itmeye başlıyordu bende bunu çok sonra fark ettim hatta yavrulardan biri öldü beslenemediği için.

I know me you know you.......
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı

Bir şey daha soracağım,

okurken beynim yandı 

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Onlar nasıl kuyruk öyle @@,) Fare ya da daha doğrusu daha büyük fare(sıçan) kuyruğu gibi. ^^o

@SaviorAngel : Flaş'ı kapatıp ,Yavruların yüzlerinden birer  ve Annesinin fotosundan da birer foto atsana bakalım nasıl şeyler böyle. gece gece iyice meraklandım. ?.^, )

Bir de genele yada varsa veterinere(sağlık çalışanına) sorum olsun;      bu gözlerdeki çapaklanmanın sebebi nedir acaba? gözyaşı hızlı mi kuruyor nedir, yada fazla yağ mı salıyor yağbezleri , nedir?

Atmadın Foto'ları @SaviorAngel?

-0-

ilteris bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı

Bir şey daha soracağım,

Gözleri açıldı zayıf olan hariç, fakat birinin gözünde bir çapak vardı, açamıyordu. Bugün temizledim yavaş yavaş çapağı, açtı o da gözünü çok şükür :) .

3 tanesinin 2 gözü açık, zayıf olan hala kapalı.

Bu gözleri açık olanların gözleri çapaklanıyor, temizlemeye devam edeyim mi ?

Elleme abi ,annesi onlara işesin sıçsın  diye, diliyle masaj yapip pisliklerini yiyor. pislik degil zaten su an'da da mudahele etme sen. yavru onlar, siliyorum dersin, göz ve cevresine vs zarar verirsin. hayvanlar kör bile olabilir, cok hassaslar çünkü.

Sokakta cok zor durumlarda mudahale ederler.

sen disardan elleme. damla sür de elleme temizleme abi. ha sunu söyleyim,sen damla damlatirsin., goz damlasini yutmayiniz der annesi yalar orayi sute karisir.  yavrular cok hassas, baska bir duruma sebeb olabilir.

Okurken beynim yandı.

Düzelttim, gibi. ^^D`

RitmFarbRacourci tarafından 01/May/19 11:23 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

@SaviorAngel : Flaş'ı kapatıp ,Yavruların yüzlerinden birer  ve Annesinin fotosundan da birer foto atsana bakalım nasıl şeyler böyle. gece gece iyice meraklandım. ?.^, )

Bir de genele yada varsa veterinere(sağlık çalışanına) sorum olsun;      bu gözlerdeki çapaklanmanın sebebi nedir acaba? gözyaşı hızlı mi kuruyor nedir, yada fazla yağ mı salıyor yağbezleri , nedir?

Atmadın Foto'ları @SaviorAngel?

atıcam anası gitsin bi

No way out
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

arkadaşlar gözleri hepsi açık şuanda çok şükür çapaktan kurtuldu kedi 

tek sıkıntım yavrunun teki çok zayıf işte oda emiyor inşallah düzelecek durumu

No way out
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Tebrik ediyorum. On numara hareket yapmışsın.

Öncelikle yavruları fazla (aslında hiç) temizlememeni tavsiye ederim. Anneleri; kokularından tanıyor, yavrudan aldığı insan kokusu yavrusuna bakmamasına neden olabilir.

Gözlerindeki çapakları anneleri yalayarak temizler. Senin ekstra bir şey yapmana gerek yok. Eğer anne temizlememekte ısrar ediyorsa nemli bezle canını acıtmayacak şekilde, daha kötü halde ise antibiyotikli göz damlası ile temizleyebilirsin. Önce annelerinin yapmasına izin ver.

Anne emziriyorsa ekstra bir şeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Takipte olmak gerek çünkü vahşi hayvanlar, sıkıntılı yavrulara harcayacakları enerjiyi sağlıklı yavrulara harcamayı daha uygun buluyorlar. Yavruda sıkıntı varsa anne emzirmemeye çalışır diye tahmin ediyorum. Tam tersi de olabilir, kedi bu sonuçta. Kısaca anne emziriyorsa anneye iyi bakmalı, emzirmiyorsa kedi sütü ile (veterinerlerde bulabilirsin) şırınga ya da emzikle beslemeli. Her şekilde anneye sıcak korunaklı bir yuva ve yemek garantisi verirsen, o da yavruları ile ilgilenebilir.

Tekrar yaptığın hareket için teşekkür ediyorum.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 5183 Toplam Mesaj: 40
yavru kedi hasta yavru kedi zayıf kedi