2013 Ygs-Lys Moduna Girmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek
    Herkese merhaba,suan 11. Sinifta anadolu lisesinde egitim goruyorum.Okulun tatile girmesine 15 gun kala kendimi cok kasmadan devam ettirdigim ders temposunu sinav temposuna cevirmenin zamani diye dusunuyorum.Ancak aklimda henuz nasil calismam nasil bir program yapmam ne kadar soru cozmem gerektigini netlestiremedim.Muridlerden daha once bu yollardan gecmis arkadaslar tecrubelerini paylasip tavsiyeler verirse memnun kalirim. Hedefim: ITU Deniz isletme ulastirma muhendisligi. Saygilar...

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

1-) Sakın YGS'ye 8 ay kasıp LYS'ye 2 ay bırakma.

2-) YGS'ye şimdiden başla, başla dediğimse konuların çoğunu biliyorsun zaten taze olan, aklında olanlardan soru çöz yerleşsin.

3-) "YGS berbat seneye çalışırım" deme. Böyle diyen kişi sayısı çok olduğu için senin şansın artıyor...

İmza...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

ilk olarak kendine bi program hazırla

he deme ki günlük şu kadar ders çalışıcam falan kendini kasma fazla

tabi sosyal hayatınıda boşlama

ders çalışırken bütün işlerini bitir sonra ders çalışmaya başla.

Biraz ders çalışayım dersten sonra şunu yaparım deme sakın

Sakin kafayla ders çalışmaya özen göster

ha bide telefonunu kapatmayı unutma.

İlk önce konuya çalış.Mesela konunun başında kırmızı başlıkla belirtilir formüller falan onlar genelde herkes boşlar.Konuyu öğrendim sanıp soru çözmeye geçerler.

Bolca zamanın var kendini fazla kasma 1 Yıl Çalış Hayatın Boyunca Rahat Et..

Hee dersen sen yaptın mı diye sınava  2 ay kala çalıştım sonradan donk etti kafam :)

2 ay çalışmayla 290 puan yaptım.

www.korfezvideo.com'u önerebilirim sana her ders çalıştıktan sonra orayıda didikleyebilirsin.

Mesela bi konuyu seçiyosun ve o  konudan soru oluşturuyor

Oluşturduğu soruların tek tek hepsinde videolu çözümü var.

Bi gir bak derim 

YGS ve LYS %60 FEM'in soru tiplerinden çıkıyor.

Şimdiden Bol  Şanslar Hocam Snaa

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Hocam moda giren bir sürü arkadaşım var sonunda panik oldu tökezledi. Sen rahat rahat, sakin sakin çalışmana bak. Önceliğin kitap konularından daha çok hakim olamadığın konular olsun. Onları en azından kabataslak bir öğren daha sonra başla küçük küçük sorular, örnekler çözmeye. Sınava 1 ay kala da denemelere abanırsın. Sakın facebook kapatma falan olaylarına girme aklın orada kalır, "acaba açık olsa neler yapardım" diye, çoğu kişi bu tarz hareketler yüzünden çuvallıyor haberin olsun. Yapman gereken tek şey sakin ve kazanacağından emin olman.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeadSoul
    DeadSoul's avatar
    Erkek

Bende 11.sınıf anadolu öğrencisiyim.Senenin başında biraz sıktık planı programı rayına oturttum.1 Haziran dan itibarende şöyle bir program hazırladım onu uygulayacağım.

- 2/3 günde 1 deneme sınavı çözümü

- Hergün 30 dk kitap okuma(Hızlı okuma ve anlama teknikleri diye bir kitap aldım ondaki teknikler işe yarıyor o kitaptan faydalanıcam türkçe paragraf sorularında işime yarar)

- Matematikte trigonometri ve parabolde eksik var onları halledicem.

- Biyoloji lys(12.sınıf konuları dahil sistemler ayrıntılı vs) bitiricem.

- Hafta için hergün en fazla 90dk bilgisayar.

- Konuları biran önce anlayıp bitirip sırf soru çözümüne odaklanmalıyız çünkü ne kadar farklı tarzda soru çözersek ve alışırsak karşımıza çıkan soruları çözme metodunu düşünmemiş o kadar azalıyor ve zaman kazandırıyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

YGS'ye hiç çalışma bence.. Tecrübe konuşuyor LYS'ye asıl.. :)

Kendine İyi Bak ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

sana yegane tavsiyem itü deme amk, bölüm alıyor 30 kişi istiyor 600.000 kişi, realist ol

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

hocam iki sene tecrübeyle sabittir sakın boyle bişey yapma donem ortasında çok sıkılıyosun
    bak benim dereceye giren bütün arkadaşlarım zamanında başladılar zamanında bitirdiler
    tek yaptıkları düzenli çalışmak dakik olmak
    etüt saatinde etüt mola saatinde mola ne etütü kaçırırlardı ne molayı
    ama biz bi kaç sap arkadaş abaza gibi 5 saat çalışır 10 saat yatardık
    sakın oyle yapma program hazırla ona dakikası dakikasına tam 9 ay uy ygsden bi gün öncede bırak 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

iqsuz bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam iki sene tecrübeyle sabittir sakın boyle bişey yapma donem ortasında çok sıkılıyosun
    bak benim dereceye giren bütün arkadaşlarım zamanında başladılar zamanında bitirdiler
    sakın oyle yapma program hazırla ona dakikası dakikasına tam 9 ay uy ygsden bi gün öncede bırak 

nick-post uyumsuzluğu :D :D sen mi sölüyon bunları :D

ya yine iyi güldüm hee :D

şaka bi yana dediklerine aynen katılıyorum. kendine plan yap. 3 ay sonraki pazar günü ne yapacağını bile kararlaştır

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

ajan1111 bunu yazdı:

iqsuz bunu yazdı:

nick-post uyumsuzluğu :D :D sen mi sölüyon bunları :D

ya yine iyi güldüm hee :D

şaka bi yana dediklerine aynen katılıyorum. kendine plan yap. 3 ay sonraki pazar günü ne yapacağını bile kararlaştır

koyu yazılan yerlerde acanın donuna kadar haklı oldugu yerler:))

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek
    hizli baslama agirdan al sinava dogru gittikce arttir programini, zaten herseyi son 2 ay belirliyor naparsan yap biraz hedefin varsa zaten o son 2 ay göte biseyler kaciyor, hazirliyorsun kendini.
Toplam Hit: 5994 Toplam Mesaj: 28