2013 Ygs-Lys Moduna Girmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

hocam bende 11.sınıfım yıllardır ders calisirken hep aynı şeyi uyguladım ve kısmen basılı oldum ( sbs den 465 ve 480 yaptim) ygs ve lys den inş. daha iyi yaparım onlar ayrı konu ben neler yaptigimi analtayım 

bu aralar minecraft oynuyorum oynuyorum derken okul 3.05 te bitiyor max. 3.30 eve geldim yemek yemis ve ev ortamına uyum sağlamış olurum. ondan sorna oturur saat 5.30 6 y kadar oyunumu oynarım film izliceksem izlerim yani kendim için yaptigim yerşey biter bıu aralr spo yapıyorum dersem oda 1 saat etti saat 19.00 ondan sonra basliyorum derse calismama klasiktir sayılsalim sözlele göre kısmen iyidir ( mat. den ygs de 1-2 yanlıs cialrken türkçeden 13-14 çıkıyor) onuniçin 40 osru türkçe ve 16-17 felsefe çözerim sonra belki biraz tarih sorna baslarim sayısala allah ne verdi ise fizik kimya biyoloji matematik düz giderim saat 11 gibi canım sıkılır bırakırım tekrar baslarim oyun oynamaya 1 gbidi de yatarım sbs de bu sistem kısmen işe yarıyordu burdada yarar calisma zmanım cok değil ama 11.sınıfın basindan itibaren matemtik ygs fiizk ygs ve kimya ygs konularını hallettim 1-2 hafta sonra biyolojiye başlarım tatilde coğrafya ve tarih 12 sınıfta hepsinden kısa bir tekrar ve türkçe sonrada lys geliyor zaten ben böyle çalışırım belki bir fikir verir sana ne yapacağın ne yapmayacagın konusunda

I am Jack's inflamed sense of rejection
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

hocam ilk once kaba bı ozet gecmissin ben sune 2 kez gırıyom 360 aldım ygs dusuk geldı lys 1 ayım kaldı konular yetismio gerci ben meslektim sen anadolu lisesinin simdi sen lisede hic oss icin hazırlık yaptınmı calıstınmı gelecege donuk yoksa okuldakı sınavdan gecmek ıcınmı calıstın ben sana bu ısın ıcınde olan sekilde tavsiyelerimi sıralayım

Ygs icin

1. Matematik ygs mat bitmistir coktan eger bitmediyse 1 ay ıcınde cok rahat bitirirsin bitmezse zorlama kalsın ama konular bi goz ucuyla bak daha sonra deneme cozmeye bak zaten konuları deneme coze coze ogrenıyorsun ne kdr calısırsan calıs soru cozmeden deneme cozmeden yapamazsın bu işi bence birde bu yazdan 1 ay kendıne ayır sonra başla calısmaya

2.Fen bilgisi fende 30 netın ustune cıkmak deneme ve cok soru cozumunden geliyor normal olarak sunu diceksin o kdr deneme cozuyom yine 30 35 arası normal cunku denemeler sınava hazırlama amacı ıcın oldugu ıcın farklı sorulara senı alastırmak ıcın yapılıyo bu yuzden kolay kolay cıkılmaz 35 ustune ama ygs fen den korkma benim arkadas 34 gecemedı ygs 2012 40 da 40 yaptı nasıl? 1. neden sozelciler fen cozmedigi icin fen kasmanın bi anlami yok oss bu mantıkdan yola cıkarak fen 3 yıldır kolay soruyo bak sorulara gorursun Not ben 30 yaptım 36 yapıcagım sınavdan :D her neyse ygs fenden korkma formullerı kısa kısa yaparsın kimya zaten cok kısa unıtesı var 4 konumu ne fizik ile biyolejı asılsan yaparsın inş

3.Türkçe abi sana sunu soyleyim eger okudugunu anlıyamıyosan bitmistir turkce :d devamlı paragraf coz osym kitap okumayan adami artık ygs de isini bitiriyo hizli okuyup hızlı anlaman lazım bu sene 4 5 tane dıl bilgisi cıktı hıc calısmadım desem yalan olmaz dil bilgisi  3 tane yaptım ucude dogru hocanı dınlesen dersanediki yeter sana ama paragraflarda anlamak ve hizli okumak cok onemli

4.TARİH sayılcaı oldugun ıcın buraya suren yetismeyebilir eger yetismiyosa mat hızlanman lazım Tarih genelde kolay oluyo calısmana gerek yok diye dusunuyorum

12 tane yetıstırebılıdım 9 dogru 3 yanlıs hıc bır kere kitabı acıp bakmadım denemelerde mutlaka tarihi coz suren yetissin yetismesin bu işin sırrı denemede saklı sakın son 3 ay cozerım hatası yapma son 7 ay kala 1 hafta arayla cozmeye basla son 3 ayda sıklastır ılla soyle bi yere oturuyum dikkatim dagilmasın zaman tutayım dıye cozme anlatmak ıstedıgım soru turlerını gorup konuların ana fıktırını kapman

LYS burası ıcın fazla dıyebılcek bir seyim yok tek dicek seyim son 2 ay lys calısırım deme hayatta konuları bıtırmezsın ygs kadar mat 2 bıtır kabacada olsa bitir birde fizik yada kimya bitirmen lazim mf4 oldugu ıcın hedefın bence biyo calısma derim hocayı dinle sistemlerde yaparsın yuzeysel soruyolar ama fizik yadakimya kesin birini bitir ygs bitmeden yoksa tum konuların sıkısır benım gibi :) suan gunde bi konu bıtırmeye calısıyom ama olmuyo o yuzden konu elemeye basladım coktan ins bizlerden aldıgın taktıklerle ıstedıgın yerı kazanırsın kardesim hayırlısı dıyorum başarılar bide strese dikkat et :))

Freedoom is not free.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

ben daha farklı bi soru sorucam ya :D ygs midir nedir ona girdim geçen ay şimdi herhangi bi okula yazılmam için ne zaman tercih yapmam gerekiyo, şu ikinci sıanva girmicem .daçıköğretim vs hiç farketmez yeşil pasaportumu geri alaım öğrenci olup bana yeter :D

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:
    -----------------------------

sana yegane tavsiyem itü deme amk, bölüm alıyor 30 kişi istiyor 600.000 kişi, realist ol

sakin ol be olm :) bekliyorum ben seni.. :D

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

MaviGozluDev bunu yazdı:

ben daha farklı bi soru sorucam ya :D ygs midir nedir ona girdim geçen ay şimdi herhangi bi okula yazılmam için ne zaman tercih yapmam gerekiyo, şu ikinci sıanva girmicem .daçıköğretim vs hiç farketmez yeşil pasaportumu geri alaım öğrenci olup bana yeter :D

galbia uluslar arası ilişkiler galiba ygs ile alıyor ama bi bakmanda yarar var

I am Jack's inflamed sense of rejection
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

mustaphachan bunu yazdı:

VBDream bunu yazdı:

sana yegane tavsiyem itü deme amk, bölüm alıyor 30 kişi istiyor 600.000 kişi, realist ol

sakin ol be olm :) bekliyorum ben seni.. :D

bu sene yandı ya, ben gelene kadar sen evlenip çoluk çocuğa karışırsın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

çalışmak insanın genlerinde yoksa  o adam bin türlü program hazırlasa, yoga meditasyon yapsa, rehber öğretmenlerle ahbab olsa da çalışmıyor. denendi alışıyor arkadaşlar :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

trigonometri türev ve integrale kas. gerisi kolay oluyo zaten

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı:

Realist mi idealist mi olmali (:

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Sayisalci bi arkadasa yazdgm mail: fakat bilgisayarın başına geçme fırsatını henüz yakaladım Şimdi sınava hazırlanırken iki aşama vardır: 1- Sosyal 2- Dersler Sayısalcı olduğun için sana tavsiyem herşeyden önce geometri ve türkçe(yani dil ve anlatım) bitirmiş olman Geometriyi bol soru çözerek halledebilirsin. Açıkçası ben de %100 Geometriyi bol soru çözerek halledebilirsin. Açıkçası ben de %100 bitirmemiştim fakat bol soru çözerek hepsini yapamasan da lys'de benim yaptığım gibi 30 soruda 28 rahat yaparsın. Dil ve anlatım a ise sözel bir ders olarak asla bakma. Daha analitik düşün yani koşullarla çalış eğer bu böyleyse bu konulmalı bu şöyleyse şöyle yazılmalı tarzında ve ösym'nin en çok yaptığı kurnazlık istisnaları kullanmak. Anlatım bozuklukları ve yazım hataları çalışmaktan çok kitap okumaya bakar. Biraz da soru çözümü diyelim hadi yazım hataları için. Fizik ise son sınıfta olduğun için zamanla gelişecek ama 1. bölüm fiziği iyi halletmen gerek. Yani temel fizik, çünkü 12. sınıfta göreceğin fizik öncekilerden çok daha farklı. Modern fizik adı altında daha teorik, pratiğe dayanmayan dayansa da günlük hayatta pek farkedemediğimiz şeyler olduğu için somutlaştırmak için lise 1-2-3 müfredatlarından örnek vererek bu konular anlatılır. Fizik 1 yani ygs fizik için konu anlatımlı bir kitap almanı tavsiye ederim. Fem'in bu kitabı öğrenciyi daha çok teste yönelik çözümü gösterir. Yani fiziği baştan sona olimpiyatçı gibi halletmeye gerek yok sadece pratik, yani seni çözüme götüren şekilde öğrenmen yeterli. Ancak bu seneki konuları da sakın kaçırma ipin ucu kaçtığında gider, ve sakın gözün korkmasın son konular ilklerinden daha kolay ve soru olanağı kısıtlı o yüzden bu konulardan gelecek sorular yaklaşık 3 tane olur ve hep aynı türden olur dolayısıyla yetiştiremesen bile az çok son 3 konunun anlatımına ve geçen yılki sorularına çözümleriyle beraber bak. Kimya için söylenecek tek söz keklik bir ders açıkçası. 1. bölüm konuları çok kolay. 2.bölüm konuları ise çok daha kolay yani tamamen ezber diyelim hepsi birbiriyle bağlantılı organik kimyada. Kimya'nın birinci bölümünü aralık'ın sonuna doğru bitirirsin. Organik kimya'ya ise çalışmaya bugünden başla ve hergün gittiğin konuların üstünden geç. Fizik 1'i ise ocak a doğru bitirirsin. Biyoloji de benim gözümde tamamen sözeldir hocam. Ama okuyup yapmanı tavsiye etmem. Dersanedeki biyoloji derslerini kaçırma okumana gerek kalmaz ardından test çöz hiç bir sorun kalmayacaktır. Biyoloji bir-iki diye bir ayrım yok pek olarak sadece sistemler lys diye geçer ayrıca ygs konuları da lys'de sorulur geçen seneki sorulara bak zaten göreceksin çok kolaylar aslında zor olanlar ise hususi kıllığına bazen hiç hayatta görmediğin yerlerden sorarlar. Ve matematik 1. bölümü çoktan bitirmiş olsan rahat ederdin. Eğer bitirmemişsen diye yazıyorum çok acı yüklen bu derse, birinci bölüm denilen konuların altından gir üstünden çık hatta şov yap, çünkü matematik ne kadar rahat geçerse sen o kadar mutlu olacaksın ygs denemelerinde ve umudunu yitirmeyeceksin fen kötü olsa da düzeltirim diye ama matematik kötü olursa hep için içini yiyen bir şey olacak. Yok bitirdiysen tekrar 2 ve 3. sefer olarak tekrar bitir yani detaylarına in ve lys için 12. sınıf konularını sakın kaçırma matematikte önemlidir bu abicim türev özellikle çok sayıda soru sorabilirler ama integralde pek kasmazlar o kadar. Kısa olarak sana yazdıklarımı aşağıya özetliyorum: Sosyal Bilgiler ---> Sadece oku tarih için tarihi kitaplar oku ve test çöz bunun testini çözmek sana ilaç gibi gelir matematik ve fizik testlerinden sonra. Ve uyumadan önce çöz bunları aklında kalacaktır. Coğrafya için ise denemeler çöz coğrafya ile alakalı o kadar da kasma ama çünkü 1 soru yaklaşık 1 puan sosyalde ama en azından bir 30-35 çıkarmalısın sosyalden. Felsefeye hiç girmiyorm çünkü ben de ne bi halt biliyorum ne de öğrenmek istiyorum. Bu dersi ygsye kadar yay ara ara çöz anlatabildim mi bitirdim diye bir olay yok ama en azından ygsye bir ay kalmadan bırak ders çalışmayı ve bir ay kaldıktan sonra denemelere yoğunlaş. Türkçe(Dil ve anlatım) ---> Yukarıda da anlattığım gibi daha analitik düşünmen seni başarılı kılar bu ders için. Ve bunu da sınavdan yaklaşık 1-1,5 ay kala bitirmen seni çok rahatlatır. En azından bütün konulardan yaklaşık 150-200 soru çözmüş ol o süreye kadar. Matematik(YGS) ---> Bunu bitirmek gibi bir olay yok bitirdikçe başa dön ama en azından 2 ay içinde bir kere bitirmiş ol hocam. Matematik(LYS) ---> Şu anda bununla uğraşma Aralık veya sonu gibi başlarsın bunlara bakmaya zaten polinomlardan başlıyor yavaş yavaş gidersin fakat sonlara doğru özellikle ygsden sonra tempoyu baya bir arttırman senin yararına. Türev-İntegral unutma senin için çok önemli. Geometri --->Geometri için ygs lys diye bir ayrım yapılmaz aslında. Çünkü bir bütün bu ve bunu ilk bitirmen senin yararına bu senenin konuları hariç. Bu senenin geometrisi zaten çok kolay. Geçen sene gördüğün konuları yukarıda da dediğimgibi bir an önce bitirip sınava kadar hemen hemen her türlü soruyu çözmeye çalış. Bu da farklı kaynaklar sayesinde olur sana kitap al demiyorum arkadaşlarının farklı dersanelerine gidenlerinden al yaprak testleri bir sıkıntı olmaz. Devamını sonra yazayım şimdilik benden bu kadar çalışmalarına ara verme. Bu yazdıklarım derslerle alakalı olanlar, sosyal ortam ve geri kalan derslere bir sonraki mailimde yer veririm. Tekrar seni beklettiğim için özür dilerim. Seni seneye odtü de görmek isterim bölümdaşım olarak, sevinirim yani ayrıca arada bana böyle mail atarsan bir sıkıntını fln nasıl aşman gerektiği konusunda anında yardımcı olurum. Hangi dersaneye gidiyorsun, ve okula? Şimdilik bu kadar. İyi çalışmalar, Allah yardımcın olsun (:""""

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
Toplam Hit: 5995 Toplam Mesaj: 28