2015 Film Tavsiyeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu sene izlediğim güzel fimler.

The Revenant (2015)

Alt yazısı çıktıktan 3 dakika sonra izlemeye başladığım film. Leonardo Dicaprio oynuyor. İnanılmaz hayatta kalma mücadelesi. Merakla sonuna kadar izletiriyor. Mutlaka izlenmeli.

Hitman: Agent 47 (2015)

Bildiğimiz video oyununun film versiyonu. Birde 2007'de çekilmiş. Ben ona hiç bakmadım. Torrent'ten bu denk geldi indirdim çok beğendim. İmdb'den 5,8 almış. Bence daha yüksek olmalı.

Sicario (2015)

Başrolde edge of tomorrow'da oynayan kız (Emily Blunt) oynuyor. Onu gördüm bi bağam bakim dedim güzel çıktı film. Türünde aksiyon demiş ama aksiyon ha başladı ha başlayacak diye sonuna vardım filimin. Biraz aksiyon daha çok dram yani. İmdb'den 7.9 almış.

San Andreas (2015)

Bir klasik felekat filimi. Hızlı ve öfkelideki dev adam oynuyor. Onu görüp izledim. Kafa yormadan izlenecek güzel bir film. İmdb'den 6,1 almış.

Ant Man (2015)

Yine bir marvel filmi. Zaten adamlardaki azime hayranım. Hulk'u alıp evcilleştiriyor, Kaptan Amarika'yı, İran Man'i, Thor'u hepsini alıp bir film yapıyor. Bir de hepsiyle ayrı ayrı filmler yapıyor amk. Hepsine güzel oluyor. Bu Ant Man'de bir sonraki sahte Amarikan kahramanı olacak. Filmde bunun sinyallerini bazı sahnelerle vermış. Yenilmezler 3'te görürüz artık. Bu arada film izlettiriyor kendini, yani güzel. 

Creed (2015)

İndirdim ama daha izlemedim. Tavsiye ederim çünkü konusunu duyan herkes bi bakacaktır. Raki filmlerinin devamı sayılabilir. Zaten Sylvester Stallone baş rolde ve bir boks filmi. Konuda rahmetli Apollo Creed'ten bahsettiğine göre Raki'nin devamı'dır. İmdb 8.5

Terminatör genisys (2015)

Torrent'ten basıp şöyle bir ileri aldığımda şaşırdığım film. Daha izlemedim. Arnold came back yapmış gibi gözüküyor. Bilim kurgu hatrına izleyecem. İmdb 6.6

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

the hateful eighti unutmamak lazım 2016 filmi ama malum ortamlara screener versiyonu düşmüş indirdim bi yarım saat kadarını izledim sonra işim çıktı yarım bırakmak zorunda kaldım yarın devam edeceğim izlediğim noktaya kadar gayet güzeldi.

om mani padme hum
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

MARSLI filmi de izlenmeye değer 8 li bişi almışdı 

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Naruto bunu yazdı

MARSLI filmi de izlenmeye değer 8 li bişi almışdı 

Bak onu yazmayı unutmuşum. The Martian filimi. Sinema çekim izlemiştim ben şimdi Web DL indiriyordum listede. Bilim kurgu sevenler mutlaka izlemeli.

CyberAngel tarafından 26/Ara/15 00:09 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Martian 'ı ekledim (derken benden önce davranılmış, olsun, bi film daha ekleyelim: the lobster)

RockZs tarafından 26/Ara/15 00:10 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek

Deadpool'u bekliyoruz!

Şeyh uçmaz, mürit ot çekmiştir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

The Man from U.N.C.L.E. (Imdb - 7.4)

Yönetmen koltuğunda benim hastası olduğum isim, Guy Ritchie' nin bulunduğu filmde bir CIA ve KGB ajanının öyküsünü anlatıyor.

Tüm filmlerinde olduğu gibi, yine filmin sonunda kimin iyi, kimin kötü olduğunu tahmin edemiyorsunuz.

Ek olarak;

- Snatch (Imdb - 8.3 / 2000 yapımı)

- Revolver (Imdb - 6.5 / 2005 yapımı)

- Rocknrolla (Imdb - 7.3 / 2008 yapımı)

- Sherlock Holmes (Imdb - 7.6 / 2009 yapımı)

- Sherlock Holmes : A Game of Shadows (Imdb - 7.5 / 2011 yapımı) 

Filmlerini de mutlaka izlemelisiniz, eğer sizde filmin sonunda şok olmak istiyorsanız :D

The Kingsman Secret Service (Imdb - 7.8) 

Yine benim sevdiğim tarzda her an herşeyin olabildiği harika bir film. İzlemediyseniz kesin izleyin.

Mad Max Fury Road (Imdb - 8.2)

Olağanüstü yapımlardan biri daha. 

Chappie (Imdb - 6.9)

Geleceğimizi gözler önüne seren bilim-kurgu. 

ozgunlu tarafından 26/Ara/15 11:46 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

-Hitman Agent 47

Oyunla tek alakası kel (yarı kel) bir adam ve takım elbise. Gerisi tıraş. İlk Hitman adlı rezil film bu filmden daha çok Hitman'e benziyordu. Ötesini varın siz hesaplayın.

- Ant Man

Çok süper olmasa da başarılı bir Marvel yapımıydı. Avengers'tan daha çok beğendim. Ama fazlasıyla yüzeyseldi.

- Avengers Age of Ultron

Seriyi bozmadı ama ekstra bir şey de kazandırmadı.  Hikaye bütünlüğü için izlenir. Ben çok beğenmedim.

- Youth

Jenerasyonlar arası eleştirileri çok iyiydi. Biraz sakin ve durgun bir film. Diyaloglara özen gösterip alıcı gözle izlerseniz keyif alırsınız. Ama fazlasıyla derin ve iz bırakan bir film değildi.

- American Ultra

İzlemeyin. Oyuncuları için dahi izlemeyin. İzlediğim en salakça filmlerden birisiydi. Kristen Stewart hatırına dahi izlenmez.

- Frankenstein

Yılın diğer hayal kırıklığı. Trilyon tane çekilen Frankenstein filmlerinden belki de en rezili, en anlamsızı. Sinemaya verdiğim paraya mı yoksa oturup izlediğim saate mi yanayım bilemedim.

- The Martian

İyi filmdi. Ama kitabı daha güzel diyorlar. Zaten sanırım LOTR dışında hiçbir kitap filmi kitaptaki ambiyansı güzelce aktaramadı. Interstellar ile kıyaslamayın. Klasmanları ve altyapısı oldukça farklı iki film. Interstellar daha felsefik temelleri olan bir filmken bunda daha pratik yanlara yer verilmiş. 3d izlemek lazımdı.

- Dark Places

Başarılı bir drama filmiydi. İşlenişi beğendim. Ama gırla da klişe yok değil.

- Insurgent

Seriye uygun bir filmdi. Ama ekstrası yok. Vakit geçirmelik bir film.

- Strangerland

Vasat bir drama. Ama işleniş ve oyunculuklar fena değil.

- Jurassic World

Jurassic Park devam filmi diye izlerseniz üzer. Ama kendi başına vasat bir filmdi. Keyifli vakit geçirtir.

- Survivor

Hayal kırıklığı. Bourne hikayesinin yandan yemişi. Milla Jovovich ve Pierce Brosnan'ı çıkartın üçüncü sınıf aksiyon filmi olarak kalır.

- Fifty Shades of Grey

Popüler kültür ürünü bir zırva. İzlemeyin.

- Ex Machina

Felsefi yapısını çok beğendiğim başarılı bir film. Benzer alanlarda geçse de esas önemli olan diyalogları. Yılın en başarılı bulduğum filmlerinden.

Austen tarafından 26/Ara/15 12:55 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

Martian 'ı ekledim (derken benden önce davranılmış, olsun, bi film daha ekleyelim: the lobster)

The Lobster: Hocam o nasıl film ya izlemez olaydım. Tamam yalnızlıkla ilgili sanatsal bir çalışma yapılmaya çalışılmış ama bir film bu kadar mı kötü çekilir. Türünde komedi geçiyor alakası yok. Colin Farrell iyi oynamış ta oynasa ne olur. Under the skin'e benziyor. Onuda scarlett hatrına izlemiştim zaten. Tercih meselesi tabi ama bence zaman kaybı. Ne yalan söyleyim çok az kamıştı sonunu getiremedim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Austen bunu yazdı

- Fifty Shades of Grey

Popüler kültür ürünü bir zırva. İzlemeyin.

Populer kultur derken?

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

@ozgunlu

https://tr.wikipedia.org/wiki/Pop%C3%BCler_k%C3%BClt%C3%BCr

Biraz daha açmak gerekirse film, edebi olarak hiçbir değeri olmayan kısa sürede tüketilecek bir kitap akımının vizyon hali. Tıpkı Alacakaranlık serisi gibi. 

Tamamen romantik tumblr gençliğine yönelik hazırlanmış vasatın altı bir film ve kitap serisi. Tabi bunlar benim kişisel yorumlarım. Bu konuda bir otorite olmadığımdan genelleme yaptığım yargısına varılmasın, lütfen.

IMDB'de 200 bin oy alıp 4.1 ortalamaya sahip olması da bana katılan pek çok insan olduğunu destekliyor gibi görünüyor. Aynı oylama bölümünde yaşlara göre yapılan istatistiklerde de sanırım açıkça ortada.

Males  86689  3.6
    Females  65952  5.1
    Aged under 18  4616  4.6
    Males under 18  1981  3.5
    Females under 18  2607  5.7
    Aged 18-29  92803  4.1
    Males Aged 18-29  49403  3.6
    Females Aged 18-29  42481  5.1
    Aged 30-44  38053  4.1
    Males Aged 30-44  24144  3.7
    Females Aged 30-44  13346  5.1
    Aged 45+  7150  4.0