folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2020 Sonrası Çıkacak Android Telefonlarda Google Servisleri Olmayabilir

2020 Sonrası Çıkacak Android Telefonlarda Google Servisleri Olmayabilir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

İnşallah devlet geri adım atmaz.

Google çekilse ne mi olur?

hiç bi skim olmaz. android kullanan atıyorum 40 milyon kişi mi var 39 milyonunu hiç etkilemeyecek bir olay.

neden derseniz şu an TRde hala youtube engelli sanan binlerce kişi var. biz çabuk adapte olabilen bir toplumuz.

whatsapp çalışmasın wechati duysun millet 1 ayda wechat müptelası oluruz.

asıl etkilenecek olan diğer yaklaşık 1 milyon kişi ise bi şekilde vpn cart curt bi yolunu bulur gene işini görür.

kısaca google çekilirse en fazla 6 7 aya sanki google TRye hiç gelmemiş gibi olur ortam.

oyyarlamam bu kadar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

İnşallah devlet geri adım atmaz.

Google çekilse ne mi olur?

hiç bi skim olmaz. android kullanan atıyorum 40 milyon kişi mi var 39 milyonunu hiç etkilemeyecek bir olay.

neden derseniz şu an TRde hala youtube engelli sanan binlerce kişi var. biz çabuk adapte olabilen bir toplumuz.

whatsapp çalışmasın wechati duysun millet 1 ayda wechat müptelası oluruz.

asıl etkilenecek olan diğer yaklaşık 1 milyon kişi ise bi şekilde vpn cart curt bi yolunu bulur gene işini görür.

kısaca google çekilirse en fazla 6 7 aya sanki google TRye hiç gelmemiş gibi olur ortam.

oyyarlamam bu kadar.

sen google servislerinden ne anlıyorsun? google servisleri diyince aklına sadece youtube, gmail, google haritalar, gdrive, google documents mı geliyor?

sen google servislerinden ne anlıyorsun ki olmasa da olur diyorsun? bir açıkla bakalım... ben işin programlama yönünden bakıyorum bakalım ne kadar bir şey biliyorsun...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

Aynı şeyi x avrupa ülkesi yapsa. helal x ülkesi, google haddini bilsin derlerdi. 

konu Türkiye olunca maalesef kendi vatandaşlarımız google fanboy oluyor.  amk Ab ceza kesince ödüyor biz ceza kesince keserim servisler. .iktirsin gitsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

yerli gugulımızı yazarız bizde

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kahramann bunu yazdı

Aynı şeyi x avrupa ülkesi yapsa. helal x ülkesi, google haddini bilsin derlerdi. 

konu Türkiye olunca maalesef kendi vatandaşlarımız google fanboy oluyor.  amk Ab ceza kesince ödüyor biz ceza kesince keserim servisler. .iktirsin gitsin.

Hiçte öyle bir şey diyen yok. Bu konuda Google kim ya diyenler sıfır teknolojik bilgiyle "ver mehteri" modunda takılıyor.

Bakıyorsun adam hangi tarayıcıyı kullanıyor : Google Chrome.

Bizimkiler Google nasıl olsa Avrupa'da tazminat verdi fırsat bu fırsat bizde iteleyelim dediler. Ancak atlanan nokta Avrupa'da yasalar var. Bizdeki gibi kafana göre değil. 

Ek olarak yurtdışında iPhone ile amiral gemisi Androidler hemen hemen aynı fiyat. Satışı durdurulursa Google tüm Avrupa ülkelerini rakibine kaptıracak. Türkiye nasıl olsa fakir Google onu bildiğinden rahat. 

Bir fıkra var :

Bir gun kargayla tilki ucağa binmişler. First class bilet almışlar.
    Neyse ucak havalanmış, yarım saat geçmiş karga hostes cağırma butonuna
    basmış.

Hostes: Buyrun karga bey ne istersiniz
    Karga : Hiiiiccc
    Hostes: O zaman niye bastınız cagırma butonuna
    Karga : İbnelik olsun diye
    Hostes kızmış geri dönmüş gitmiş

Karga tekrar hostes cağırma butonuna
    basmış.

Hostes: Buyrun karga bey ne istersiniz!
    Karga : Hiiiiccc (pis bir gülmeyle)
    Karga : İbnelik olsun diye
    Hostes iyice kızmış geri dönmüş gitmiş

Tilki olayı görmüş lan demiş benim kargadan ne eksiğim var bi de ben
    yapayım demiş.

Tilki hostes cağırma butonuna basmış.

Hostes: Buyrun tilki bey ne istersiniz
    Tilki : Hiiiiccc
    Tilki : İbnelik olsun diye
    Hostes iyiden iyiye kızmış kaptan pilotun yanına gitmiş

Durumu anlatmış

Kaptan pilot: Atın ibneleri aşşağı demiş.

Kargayla tilkiyi karga tulumba kapıya getirmişler.

Tilki bi kargaya bakmış bi kendine

Tilki : Ama ama ben uçmayı bilmem ki

Karga: (Yine aynı pis ülümsemeyle) MADEM UÇMAYI BİLMİYOSUN NEDEN İBNELİK YAPIYOSUN? 

mkyb tarafından 18/Ara/19 08:56 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    RETRET bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

sen google servislerinden ne anlıyorsun ki olmasa da olur diyorsun? bir açıkla bakalım... ben işin programlama yönünden bakıyorum bakalım ne kadar bir şey biliyorsun...

Suç sizde.

Biriniz diyor; Nokia 3310 olur, Diğeriniz diyor; Programla yönünden bakıyorum.

Rus uygulamalarının tamamı Google Servislerinden bağımsız çalışıyor.

Yandex uygulamaları, Kaspersky, 

Microsoft uygulamalarının tamamı yine Google servislerinden bağımsız çalışıyor.

Office uygulamaları, Edge (Edge de Chrome gibi Sayfanın dilini çevirebiliyor.)

Üstelik orijinal romların hiç birinde Trust yok. Gizlilik konusuna önem verenler, Trust ı tanımalı bence. Altta resim de gösteriyim;

Programlama yönünden bakınca ne oluyor da. Bu kadar google a destek çıkıyorsunuz. Anlayabileceğimiz dil de anlatırsanız inanın anlarız.

Böyle kelime oyunları yapmak yakışıyor mu tahribat ailesine?

Trust bu resimde görünen özelliktir. Oradaki "ses odağı" dediği şey bazı kelimeleri yakalayan şey mesela "Okey google" deyince Asistan açılıyor ya. "Ceket" veya Krampon" dediğiniz zaman da bunlarla ilgili reklamları çıkıyor karşınıza. Herhangi bi uygulamanın; SMS okumasını, kişileri okumasını, disk i okumasını vs oradan engelleyebiliyorsunuz. Orijinal romlar da bu özellik yok. Ama Android özgürdür, ve olması mümkündür. Google servisleri olan telefonlar da muhtemelen Google bu özelliğin olmasını yasaklamış.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

yerli gugulımızı yazarız bizde

Var zaten amk.

hatta, yerli otomobilimiz ve yerli uçan tankımız bile var.

bknz ;
     https://www.youtube.com/watch?v=jGT2fNvtdic

Biz bunlarla övünelim. 

İnsanlar google hizmetiniz sadece 3 5 uygulama ve hizmet den ibaret olduğunu bilsin yeter :)

HoLyCat tarafından 18/Ara/19 09:42 tarihinde düzenlenmiştir

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

rekabet kurulu günlük 1,500,000 TL ceza kesiyor muş 

doğrumu  ?

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

huawei türkiye çalışanları haldır haldır tüm yerli uygulamaları appgallery e eklemeye çalışıyor

appgallery de çalışan uygulamalar

harita api

gps api

browser api gibi gereklilikleri huawei nin servislerinden çekecekler bu sayede çok büyük sıkıntı olmayacak.

google giderse ne olur , en büyük sıkıntı youtube olur diğer herşeyin alternatifi var gibi.

an itibari ile türkiye de en çok indirilen ve googlesız çalışacak uygulamalar

blutv

hepsiburada

tiktok

aliexpress

trt tv uygulamaları

sahibinden

gittigidiyor

bip

modacruz

morhipo

dijital operatör(turkcell)

getir

akbank

MHRS Mobil randevi (hastane)

edevlet

deezer

turktelekom mobil

e-nabız

mackolik

beinsports

zibizu

office suite

puhutv

ebebek

hopi

bein connect

muud

iş cep

arabam.com

fizy

gnc

güvenli depo(vodafone)

imo

dergilik

döviz.com

bkm express

wordmobil

inin al

odeabnk

bigpara

flo

carrefour

vatanbilgisayar

amazon shopping

cimri

teknosa

cepteteb

yani öyle google gitse yok olmayız merak etmeyin herşeyin alternatifi var.

youtube uygulaması çalışmasa bile ki apk olarak çalışır browserdan gene girersiniz

bankacılık uygulamaları neredeyse hepsi gelmeye başlamış

çok geçmez bu google abd baskısına dayanamayan her millet alternatif yaratıyor

huawei oppo xiaomi realme meizu  böyle bir olaydan sonra muhtemelen ortak app market yani appgalerry ve harmony os kullanırlar olan samsung a olur.

PanxeR tarafından 18/Ara/19 11:08 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Google yanlış bir şey yapıyor ve hatasını kabul etmiyor. Bununla birlikte çekilirim yine ceza ödemem diyor. Arkadaşlar her şeyin alternatifi vardır. Şu an olmasa da çok kısa sürede benzeri var olacaktır. Sonuçta yüz milyona yakın bir nüfus var Google bu ülkeden kazandığını 5 tane ortalama  Avrupa ülkesinden kazanmıyordur. Hemen bu pay için harekete geçecek (tahminim Çin menşeili) bir çok firma olacaktır. Telefonumu tekrar kontrol ettiğimde alternatifi olmayan bir uygulama göremedim. 

İndia İndia !