folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 20‘Lik Dişi Çektirdim.

20‘Lik Dişi Çektirdim.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek
    saftiriksincap bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı

Ağzımda 6 diş sorunlu. Bunların 3 ü acil bakılmalı. Diğerleri çok fazla acil değil. Normalde cesurumdur ama o küçücük iğneden tırsıyorum. Sırf bu yüzden uzun süredir dişçiye gitmiyorum. Bakalım cesaretimi ne zaman toplucam....

Yaa şu diş çekimi veya kanal tedavi olayında iğne yerine sprey tarzı bir uyuşturma tekniği çıkmadımı daha ? 

Bazı diş hekimleri, genelde özel diş hekimleri tabi ilk önce sprey sıkıp bölgeyi dışardan uyuşturup iğneyi öyle yapıyor. Bundan diş hekiminize bahsederseniz sprey kullanırlar.

Bende korkuyordum 20 lik dişlerden, 2 sene önce bayram öncesi bi sızlama oldu lan dedim bayramda yemekler tatlılar sonrası beni öttürmesin bu 20 lik diş diip gittim dişçiye ki, herkes 20 lik diş hakkında atıp tuttuğu için tırsardım ama nasıl bi hekime denk geldiysem 30 saniyede acısız sızısız verdi dişi elime. hem sonuçta korkunun ecele faydası yok, bugün gitmezsen bile eninde sonunda gideceksin yani en azından durum kötüleşmeden gitmek lazım. Valla Allah kimsenin başına diş ağrısı vermesin.

doktorla pek alakası yok aslında, burda da bikaç kişi basit bi işlem falan demiş ama dişin ağızdaki konumu çok önemli. ilk önce doktor yokluyor eğer tek hamlede çekebilecekse çekiyor ve uğurluyor. eğer yamuksa tek hamlede çıkaramayacağından 3 4 hamlede çıkartıyor. bende 3 parça çıkardı mesela bastıra bastıra kırmak zorunda kaldı. 

. . .. . ... .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saftiriksincap
    saftiriksincap's avatar
    Erkek
    Buremba bunu yazdı
    saftiriksincap bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı

Ağzımda 6 diş sorunlu. Bunların 3 ü acil bakılmalı. Diğerleri çok fazla acil değil. Normalde cesurumdur ama o küçücük iğneden tırsıyorum. Sırf bu yüzden uzun süredir dişçiye gitmiyorum. Bakalım cesaretimi ne zaman toplucam....

Yaa şu diş çekimi veya kanal tedavi olayında iğne yerine sprey tarzı bir uyuşturma tekniği çıkmadımı daha ? 

Bazı diş hekimleri, genelde özel diş hekimleri tabi ilk önce sprey sıkıp bölgeyi dışardan uyuşturup iğneyi öyle yapıyor. Bundan diş hekiminize bahsederseniz sprey kullanırlar.

Bende korkuyordum 20 lik dişlerden, 2 sene önce bayram öncesi bi sızlama oldu lan dedim bayramda yemekler tatlılar sonrası beni öttürmesin bu 20 lik diş diip gittim dişçiye ki, herkes 20 lik diş hakkında atıp tuttuğu için tırsardım ama nasıl bi hekime denk geldiysem 30 saniyede acısız sızısız verdi dişi elime. hem sonuçta korkunun ecele faydası yok, bugün gitmezsen bile eninde sonunda gideceksin yani en azından durum kötüleşmeden gitmek lazım. Valla Allah kimsenin başına diş ağrısı vermesin.

doktorla pek alakası yok aslında, burda da bikaç kişi basit bi işlem falan demiş ama dişin ağızdaki konumu çok önemli. ilk önce doktor yokluyor eğer tek hamlede çekebilecekse çekiyor ve uğurluyor. eğer yamuksa tek hamlede çıkaramayacağından 3 4 hamlede çıkartıyor. bende 3 parça çıkardı mesela bastıra bastıra kırmak zorunda kaldı. 

Valla hocam, benim çektirdiğim 20 lik dişin sadece 2 milim ucu görünüyordu, üstelik düz değil eğriydi, devlet hastanesinde çizerek alınması gerek dedi kabul etmedim, gittim özele ki hekimde bayandı, tavsiye üzerine gittim, dişin sağını solonu açtı damak kısmından hafifce yardı soktu diş pensesini bi sağ bi sol bi düz çıkardı, ne bi kök kaldı ne bişey, dikiş atmdığı için normalden fazla kanama oldu ve bu 15 gün kadar azalarak devam etti ama bu süreçte ne ağrım ne sızım olmadı.

saftiriksincap tarafından 02/Şub/13 20:54 tarihinde düzenlenmiştir

Hayat Murat Boz un memesi gibi, Rasim Ozan Kütahyalı çenesi gibi, Vahdettin in son senesi gibi, Bakir kızın Coşkun a veresi gibi, İran la İsrail arası gibi,Durum değişir kerhane numarası gibi, Çömelene birisinin vurası gibi,Yazı diyince bozukluğun turası gibi,Koç ya da Sabancı parası gibi, Oy verdiklerin niye yarasa gibi?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kenankonak
    kenankonak's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Buremba bunu yazdı
    kenankonak bunu yazdı

dün akşam aldırdım 3 dikiş etıldı yüzüm iyice şişmiş durumda 1 haftada bu şiş inmez ihmalim çok ihmal 

aynen 3 dikiş de bende vardı. eve gider gitmez saatte 20dk olmak üzere 4 5 saat soğuk kompres uyguladım şişmedi çok şükür. ama düne kadar ağrı devam etti, dikişler hala var çürüyüp çıkmasını beklemeliymişim. en az 10 gün yediğinden birşey anlamayacaksın zaten, fazla çiğneme gereksinimi olan gıdaları tüketme bence o bölgeye biraz bastırsan ağrı başlıyor çünkü, doktor söylemiştir gerçi ama ağrı devam ederse antibiyotik al ağrı kesici etki gösterenleri de var rahatlatıyo baya.

bi de sigara nargile vs. içiyorsan aman diyeyim ilk 3 gün içme. ağrı kapanmadan dikkat etmek lazım iltihap kaparsa çok sıkıntı çekersin.

doktor dedi eğer buz koyarsan şişme olmaz fakat ağrı olur buz koymazsan şişme olur fakat ağrı olmaz ben koymadım şişti bayağı ama ağrı yok

misafirdir ne kafirdir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

şu 20 lik dişler kadar salak bi diş yok. bi sikede yaradıkları yok anca ızdırap.

bendede çıktı 1 tane diğerleri piyasada yok. o da çürük çıktı amk üstü hep nokta nokta siyah.

arada uzuyor heralde damağım ağrıyor kan tadı geliyor paso. ne salak bi diştir amk.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

bende şu sınavlardan sonra çektireyim diyorum iyi pek ağrı sızı yok diyorsun. bir taraftakiler çıktı yanağım aralarına sıkışıyor ağzımı tam kapatınca. Tekrar geçmiş olsun

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sensiz_aglamam
    sensiz_aglamam's avatar
    Dişi

Millet amma dertliymiş bu konudan. şuan bendede var bu durum. çok ağrı yapmasada arada bi kendini çok iyi gösteriyor. dişçiye gösterdim şuan için problem yokmuş ama o çıktıkça dişlerim çarpıklaşmaya başladı sanki.. Allah yardımcımız olsun bakalım..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canerator
    canerator's avatar
    Erkek

Ayıptır söylemesi benim 20liklerin hepsi çıkmış haberim olmadan :P 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wagman
    wagman's avatar
    Erkek

2 kırık , 3 dolgu , 1 diş çektirme , 1 kanal , 1 porselen yaptirdim tavsiye dişlerinizi düzenli firçalayin :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

tavsiyem 20'lik dişle ilgili birbirlerinizin rahatlıklarını ya da zorluklarını baz almayınz. kimisinin normal çıkar çıkarken biraz ağrır, kimisi çıkmaz etin altında kalır sorun yoktur, kimisi çürür alınması gerekir.

benim gördüğüm en komplikesi: çıkmaz etin altındadır ama diğer dişlere doğru büyür sıkıştırdığı için diğer dişler çarpıklaşır, ayrıca bu dişin büyük kısmı hala kemiğin içindedir, ameliyat ile alınması gerekir. oradaki eti gerekli yerlerden kesip kaldırırlar, kemikle bağlantılı bölgeleri kırma koparma şeklinde alırlar, 3-4 parça halinde alınır genelde diş, sonra kesilen etleri dikerler. tepe kısmında az bir açıklık vardır, içine birşey kaçmadığı sürece normal bir acı çekersiniz 1-2 haftaya o acı geçer, 1-2 aya o açıklık kapanır. ama henüz 1 hafta olmuşken çorbayı zor içerken samsun ladik yaylasında bir gece arkadaşlarla çiğ köfte sac kavurma çoban ateşi takılalım lan diye giderseniz (ki gece dönüş yoktur) o sac kavurmanın ufacık bir parçası açık kısımdan içeri girer, hayatınız boyunca unutamayacağınız saniyeleri doktorunuza yetişene kadar 24 saat yaşarsınız :)

sancı acı ağrı'da en üst düzey bilinen: doğum, böbrek taşı, diş üçlemesinden birisini tecrübe etmiş olursunuz. bence etmeyin, intihar edesi geliyor adamın.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Michael
    Michael's avatar
    Erkek

bu konuyla ilgili bilgim 0 olduğundan soruyorum, 28 yaşındayım ve hiç bir diş problemi çekmedim, 20 lik dişler ismi gibi 20 li yaşlarda mı geliyor?

Toplam Hit: 4836 Toplam Mesaj: 48