3 Bin Lira Maaşlı İş Fırsatı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Memurlar.net sitesinde okuduğum haberi aynen yapıştıryorum. İlginizi çekceğini düşündüm. Özellikle teknik lise mezunlarına yönelik işkur'un açacağı "uçak teknisyenliği" kursundan faydalanabilirsiniz. 

---------------------------------------------------------

Türkiye’de, 86 yıldır havacılık alanında faaliyet gösteren Türk Hava Kurumu (THK), geçen yıl kurduğu THK Üniversitesi ile gençlere havacılık ve uzay sanayinde iş garantili eğitim fırsatı hedefliyor.

3 bin lirayla işe başlıyorlar

THK (Türk Hava kurumu) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, havacılık ve uzay alanında yaptıkları çalışmalarla geleceğe yönelik projelerini anlattı. Üniversite bünyesinde 7 lisansüstü, 11 lisans ve 5 yüksek okulun tamamının istihdam odaklı mesleki eğitim verdiğini belirten Ban, THY’nin 4 bin 500 kabin personeli (host ve hostes) açığı olduğunu, okullarında bu alanda verdikleri eğitimle bu açığı kapatmaya çalıştıklarını söyledi.

Kabin personeli eğitiminden mezun olan öğrencilerin yüzde 100’ünün işe girebildiğini belirten Ban, aylık maaşın da yaklaşık 3 bin lira civarında olduğunu söyledi.

Hedef ücretsiz eğitim

Ban’ın verdiği bilgilere göre, THK Üniversitesi’nde pilotaj, hava trafik kontrol, uçak mühendisliği, uzay mühendisliği, sivil hava ulaştırma işletmeciliği, yer hizmetleri, kabin hizmetleri ve uçak teknolojisi gibi alanlardan mezun olan gençler, sektördeki istihdam açığı nedeniyle kolay iş buluyor.

Ban, önlisans eğitiminin yıllık 5 bin liraya mal olduğunu belirtirken, ön lisans ve lisans eğitimin tamamını ücretsiz, burslu hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

8 ayda uçak teknisyeni

Üniversite, İş-Kur’un projesi kapsamında teknik lise mezunlarına uçak bakım ve onarım eğitimi de verecek.

29 Mayıs - 15 Haziran arasında başvuruda bulunan İş-Kur’a kayıtlı işsizler, 8 aylık eğitimin ardından THY’de işe girme şansı elde edecek.

Kursta 100 kişinin eğitileceğini belirten Ban, uçak teknisyenliği eğitimini alacak gençlerin en az yüzde 50’sinin istihdam garantisi olduğunu açıkladı.

10 bin euroya pilot yetiştiriliyor

Ünsal Ban, üniversite olarak özel sektör ve kişilere de hizmet verdiklerini, bu kapsamda pilot olmak isteyenleri, 100 saatlik teorik ve 45 saatlik pratik eğitimle pilot yaptıkları söyledi. Sağlık kurullarından uçuşa elverişli raporu alan ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü sınavını geçen herkesin pilot olabileceğini belirten Ban, eğitim ücretinin 10 bin euro olduğunu, önümüzdeki 1,5 yıllık eğitim kapasitesinin ise dolduğunu belirtti.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Düz lise malesef :|

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hacı mesajım dursun okucam. mezun olacyım bi saldırmak laızm sağa sola.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek

dursun kenerda. eyv.

Her kim ki, göz perdesini bu dünyada sadece kendi çapı kadar aralayabilir ⚡ 🌑
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Bu %50'nin işe girme garantisi gibi bir yazı var.

Bana saçma geliyor.

Sen bu işten anlamayan adamı 8 ayda teknisyen yapıcaksın. Adamlar bunun 4 yıl 5 yıl eğitimini alıyor.

8 aylık adamı teknisyen yapacağına yeni mezun olan kişileri direk işe alma fırsatı sun. Hem bilgiler taze hem tecrübe kazanmış olucaklar.

Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum ama benim fikirlerim bunlar.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Özellikle liseden mezun arkadaşlara tavsiyem mezun olur olmaz işkur'a gidip kayıt yaptırmak olsun.

Artık eşten dosttan iş arama devri kapanıyor. İŞKUR da hantal yapısından daha dinamik bir yapıya geçti her işsizin bir danışmanı var.

O yüzden size ve beklentilerinize en uygun iş imkanında anında bilgilendirilirsiniz.

Kurs, sertifika vs gibi konularda isteğiniz doğrultusunda yönlendirilirsiniz. İş bulmak için elbette ki bi şeylerden anladığınıza dair sertifikalar iş bulmanızı kolaylaştıracaktır.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karem
    karem's avatar
    Erkek

Benim bir tanıdığımın tanıdığı bundan bir süre önce yolda gördüm, kendisi boş gezen, çalışmaz, kahvelerde, kaldırım ölçer vb vb huyları var, bana abi bende senin gibi muhasebeci oldum dedi, şaşırdım bir an. İşçi bulma kurumu 3 ayda eğitim, maaş ve sigortasını yapmış, adama birde sertifika vermiş al sana muhasebeci. Yani gerçek anlamda ciddi bir eğitim verilsin kalifiye eleman yetişsin tamam, ama sırf işçi bulma kurumunda biriken ortalama 5 katrilyon paranın çarcur edilmesi ise ona karşı çıkarım işte. Vah bizim makus kaderimiz vah derim.

Bildiğim kadarıyla sivil hacılık kurumu bundan 50 yıl önce model küçük çaplı bir uçak dahi çıkarmış ama, sonrasında araba, traktör vb diğer hayellerimiz gibi çöpe atılmış.

NE-NEDEN-NİÇİN
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Sadece teknik lise mezunlarımı faydalanıyor ben MYO mezunuyum ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

kursu işkur açcağı için il merkezinde veya büyük ilçelerdeki işkur müdürlüklerine gidip bi sorarsanız yardımcı olurlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    End_User
    End_User's avatar
    Erkek
    uçak teknisyenliği konusunda milleti kandırıyolar. böyle haberlere inanmayın. maaslar dusuk
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

not olarak aldım

ebedi devlet
Toplam Hit: 4370 Toplam Mesaj: 32