folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 3 Mayis Türkçülük Günü

3 Mayis Türkçülük Günü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Bana küfreden naylon Türkçüler de dahil olmak üzere herkesin anası kutsaldır. Gelelim esas meseleye.

1) Konuyu okumamışsınız gelmiş burada herhangi bir kitleye ya da görüşe düşmanmışım gibi yazıyorsunuz. Önceki mesajlarda yazdığım gibi, benim derdim kolpalık ve fasonlukla. Ha bir de ırkçılık var tabi. Ben demiyorum ki tüm Türkçüler ırkçıdır. Ama konuda yazan birtakım yarım porsiyon Türkçüler hem zeka problemlerini ve samimiyetsizliklerini hem de ırkçılıklarını ortaya koyan ifadeler kullanıyorlar. Kullanabilirler, sorun yok. Ben de gelip soru soruyorum ve cevap arıyorum. Burası açık bir platform.

2) Kimseye hakaret etmedim. Banlanan mahluk ilk önce haysiyetsiz vs diyerek mevzuyu boka sardırdı. Ziya Gökalp Kürt olmuş Türk olmuş ne fark eder? Hakikat şu ki Kürttür. Türk olduğunu gösteren kaynağınız varsa sunun. Öğrenmiş oluruz. Ama Ziya Gökalp Kürttür denilmesindense ailenize küfredilmesini yeğleyecek kadar kafatasçılıktan gözünüz dönmüşse ona da malesef derman yok.

3) Farklı radikal görüşlere mensup kişiler konu açsınlar onlara da benzer sorularla gelirim. Sıkıntı yok. Türkçülük konusu komik mesajlarla doluyor. Bu sene konuyu ben açacaktım. Yetişemedim. Bin cihana değişmem şu öksüz Türklüğümü yazıp gönderdikten sonra enter'a basan parmağıyla burnunu kurcalayıp oturduğu koltuğun/sandalyenin altına süren insanlar canlanıyor gözümde bu konuda.

4) Sakin olun yoldaşlar. Memleket sathında cehalete karşı verdiğimiz harbin ilk kıvılcımı tbt'dir. Gelin el ele verelim ve bu iş bilmezlik, laf anlamazlıkları ortadan kaldıralım.

5) Beni ban ile tehdit edenlere de şunu armağan ediyorum:

https://youtube.com/watch?v=60N18ulbVOc

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı

....

...ben samsun savunayım, sen kayseri savun, vura kıra mücadele edelim modunda, kasmayalım abi, yorma yani beni.. memleketini anlatmak istiyorsan anlat, dinlerim ben (:

Alim: Ne bileyim abi, öyle alışmışım, senin dediğin gibi de keyifli olmuyor ki.. !

ve güzel bir manzara eşliğinde üsküdar'a varmıştık.

bu da böyle bir anımdır (: insanlar çeşit çeşit..

Sinirlerim bozuldu gülmekten ^^D` 

ama alenen 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/turkler-ansiklopedisi-21-cilt-pdf-229155

@KaptaN Bu sitede kimse benden daha fazla Türklüğe hizmet etmemiştir. Al bu da delili. Gaza gelen çoluk çocukla bir olup kendine güldürme.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    literatur bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı
    literatur bunu yazdı
    muaythaist bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

hocam biz Atatürk Türkçülüğünü savunuyoruz yani mesele ırk değil hiçbirimiz saf Türk değiliz 

sadece kendimizi Türk hissediyoruz ve bu vatanı çok seviyoruz 

ama bu vatan içindeki suriyeliler,şerefsizler,kendi ceplerini düşünenler vs vs gibi onlarca soysuz yüzünden yaşanamayacak bir duruma gidiyor git gide

biz de gelecekte çocuklarımız bu ülke için daha güzel şeyler yapsın diye gerçek bilimin merkezinde yaşamasını istiyoruz gelip burda sakız çiğnemek orucu bozar mı diye her sene aynı tartışmayı çekmesin istiyoruz

umarım anlatabilmişimdir 

RimPalace bunu yazdı

Türkçülüğün babası Ziya Gökalp'e kürttür diyen haysiyetsizler göründü. vay amk...

Neyse ben son sözü Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk'e bırakıyorum...

Şimdi biriniz mesela ırk değil kendimizi Türk hissediyoruz diyor, biriniz Ziya Gökalp'a kürttür diyenlere haysiyetsiz yakıştırması yapıyor.

Bunlardan hangisi Türkçülük acaba?

Ya da sitedeki Türkçü "gençler" savunduğu şeyin ne olduğunu tam olarak bilmiyor.

Atatürk'ün milliyetçiliği ile Atsız'cıların milliyetçiliği(kafatasçılığı) arasında dağlar kadar fark vardır.

Ha bu arada isteyenler aşağıda verdiğim TBMM tutanağının 65-66 ve 67. sayfalarını okursa Nihal Atsız'ın Atatürk ve Cumhuriyet rejimi hakkındaki düşüncelerini (en azından bir dönem düşündükleri) öğrenebilir :)

https://www.tbmm.gov.tr/tutanaklar/TUTANAK/MM__/d01/c004/mm__01004062.pdf

torpedo_XL tarafından 06/May/19 00:16 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    literatur bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı
    literatur bunu yazdı
    muaythaist bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

hocam biz Atatürk Türkçülüğünü savunuyoruz yani mesele ırk değil hiçbirimiz saf Türk değiliz 

ama bu vatan içindeki suriyeliler,şerefsizler,kendi ceplerini düşünenler vs vs gibi onlarca soysuz yüzünden yaşanamayacak bir duruma gidiyor git gide

biz de gelecekte çocuklarımız bu ülke için daha güzel şeyler yapsın diye gerçek bilimin merkezinde yaşamasını istiyoruz gelip burda sakız çiğnemek orucu bozar mı diye her sene aynı tartışmayı çekmesin istiyoruz

umarım anlatabilmişimdir 

RimPalace bunu yazdı

Türkçülüğün babası Ziya Gökalp'e kürttür diyen haysiyetsizler göründü. vay amk...

Şimdi biriniz mesela ırk değil kendimizi Türk hissediyoruz diyor, biriniz Ziya Gökalp'a kürttür diyenlere haysiyetsiz yakıştırması yapıyor.

Ya da sitedeki Türkçü "gençler" savunduğu şeyin ne olduğunu tam olarak bilmiyor.

Atatürk'ün milliyetçiliği ile Atsız'cıların milliyetçiliği(kafatasçılığı) arasında dağlar kadar fark vardır.

Ha bu arada isteyenler aşağıda verdiğim TBMM tutanağının 65-66 ve 67. sayfalarını okursa Nihal Atsız'ın Atatürk ve Cumhuriyet rejimi hakkındaki düşüncelerini (en azından bir dönem düşündükleri) öğrenebilir :)

Biz hepimiz bir milletiz, aksini diyen bence cahildir, Allah akıl fikir ihsan etsin... Ülkemiz Türk milleti esası üzerine kurulu güzel bir ülkedir, bölücü niyet ve fikir barındıran söz ve cümleler güzel ülkemize, birliğimize ve beraberliğimize zarar verir.. Tüm arkadaşllardan ricam kafatası ırkçılığı olabilecek tarz söylemlerden kaçınsınlar, Bu tarz eğilimlerin sonucu daima kan ve göz yaşıdır, asla yapıcı ve olumlu olmamıştır, Almanyanın yaşadığı dram bir çok ırkçıya örnek teşkil etmektedir, bu tarz hastalıklı düşünen insanların sayıları ne kadar çok olsa bile, azgınlıklarına karşı koyacak bir dünya dolusu insan karşılarında daima bulacaklardır.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

Bana küfreden naylon Türkçüler de dahil olmak üzere herkesin anası kutsaldır. Gelelim esas meseleye.

1) Konuyu okumamışsınız gelmiş burada herhangi bir kitleye ya da görüşe düşmanmışım gibi yazıyorsunuz. Önceki mesajlarda yazdığım gibi, benim derdim kolpalık ve fasonlukla. Ha bir de ırkçılık var tabi. Ben demiyorum ki tüm Türkçüler ırkçıdır. Ama konuda yazan birtakım yarım porsiyon Türkçüler hem zeka problemlerini ve samimiyetsizliklerini hem de ırkçılıklarını ortaya koyan ifadeler kullanıyorlar. Kullanabilirler, sorun yok. Ben de gelip soru soruyorum ve cevap arıyorum. Burası açık bir platform.

2) Kimseye hakaret etmedim. Banlanan mahluk ilk önce haysiyetsiz vs diyerek mevzuyu boka sardırdı. Ziya Gökalp Kürt olmuş Türk olmuş ne fark eder? Hakikat şu ki Kürttür. Türk olduğunu gösteren kaynağınız varsa sunun. Öğrenmiş oluruz. Ama Ziya Gökalp Kürttür denilmesindense ailenize küfredilmesini yeğleyecek kadar kafatasçılıktan gözünüz dönmüşse ona da malesef derman yok.

3) Farklı radikal görüşlere mensup kişiler konu açsınlar onlara da benzer sorularla gelirim. Sıkıntı yok. Türkçülük konusu komik mesajlarla doluyor. Bu sene konuyu ben açacaktım. Yetişemedim. Bin cihana değişmem şu öksüz Türklüğümü yazıp gönderdikten sonra enter'a basan parmağıyla burnunu kurcalayıp oturduğu koltuğun/sandalyenin altına süren insanlar canlanıyor gözümde bu konuda.

4) Sakin olun yoldaşlar. Memleket sathında cehalete karşı verdiğimiz harbin ilk kıvılcımı tbt'dir. Gelin el ele verelim ve bu iş bilmezlik, laf anlamazlıkları ortadan kaldıralım.

5) Beni ban ile tehdit edenlere de şunu armağan ediyorum:

https://youtube.com/watch?v=60N18ulbVOc

Hocam madem gerçekten tribünlere oynamıyor, bilmişlik yapmıyor, cehalete savaş bayrağı altında cehaletin içerisinde boğulmuyorsun; 4. Maddenin de hatrına bildiklerimi yazayım:

Evvela Gökalp meselesine gelelim;

1- Ziya Gökalp'in Ali Kemal'e şiirini okuyabilirsin. Orada son dizelerinde Türklük hadimine Türk değildir diyen, soyca Türk olsa da piçtir, Türk değil der. Yani lütfen kendisine Türk değildir deme.

2- Irkçılık kötü bir şey iyi bir şey mevzusuna ilişkin yazabileceğim gerçekten bir şey yok. Ben de en az senin kadar ırkçıyım. Çünkü ben Türküm, öteki beriki değil diyen birisine ısrarla Kürttür diyorsun. Yani bir insanın (diyelim ki tercih meselesi) kendi tercihine bile dayanamayacak kadar ırkçısın. İnatla ısrar ediyor, şahısı ırkına göre yargılayıp (bunda da diretip) ırkçılığa hayır diyorsun.

3- Net bir biçimde kürttür, Türk olduğuna dair delil varsa gösterin diyorsun ancak kürtlüğüne dair bir delil olmadığı gibi kendisinin diyarbakırdaki Kürtler hakkında Kürt aşiretleri üzerine tetkikler kitabında bile kendi kürtlüğü üzerinden herhangi bir yazısı yok. Yani Türk olmasına ispata gelmeden önce kürtlüğüne dair ispat daha mantıklı olacak (ki aşağılarda Türklüğüne dair kendi beyanı dışında bir kaç belgeyi de detaylı yazacağım. Ama gerçekten çok ırkçısın, DNA istemezsin umarım)

4- En genel yargılardan birisi Diyarbakır'ın Kürt şehri olduğudur. Özal dönemine kadar memlekette kürtlerin bir arada yoğun olması pek mümkün bile değil. Nüfus 2-3 milyon kadar iken tıpkı suriyelileri aldığımız gibi ırak kürtlerini alıyoruz. Üstelik yalnızca resmi rakamlar 460bin bunun bir de resmi olmayan kısmı var. Bu alınan mülteciler toplu bir biçimde doğuya yerleştiriliyor ve üreme oranları yüksek olduğu için bugün doğuda doğan kürttür algısı ortaya çıkıyor. Ancak Gökalp zamanında 11milyonluk nüfusun en fazla 200bini kürttür.

5- Gökalp bey Suriye Türkmenlerinden göçmüş Mehmet Tevfik Bey'in oğludur. Ancak anne tarafına dayısının oğlu vesilesiyle ulaşabiliyoruz. Dayısı Arif Pirinççizade beyin oğlu Ali Fevzi Pirinççioğlu bayındırlık (nafia) bakanlığı yapmıştır. Kendi soy ağacını yayınlamış bu ailenin soyağacını buraya bırakıyorum: 

Wiki kaynaklarına baktığınızda Ali Fevzi beyin isminin bile düzgün yazılmadığını, Kürt olduğunun yazıldığını, bakanlığına bile neredeyse hiç değinilmediğini farkedersiniz. Kaldı ki sözde Ermeni soykırımını savunanlar bu ismi de sıkça kullanırlar. Ali Fevzi bey kürt ise Ermeni soykırımını kürtler mi yaptı o halde? Değişik durumlar.

Babasının Suriye Türkmeni olduğuna dair belgeleri Wiki kaynaklarından dahi bulabilirsin. Olmadığına dair 2 yazının birisinde Zaza birisinde Kürt olarak söyleniyor. Bu iki sözde kaynağını okuyunca göreceksin ki mahalle dedikodusundan başka bir şey değil.

6- Türk ırkçılığı diğer milletlerinden ayrılarak Türklük tanımına şu ana başlıklarda bakar; (bunların tamamı olmak zorundadır)

Türk Soyundan olmak

Türk Dilini Konuşmak

Türk olarak kendini tanıtmak (Türklüğü kabul etmek)

Türk töresine uygunluk ve Türklüğe hizmet

Türk soyu dışında bu başlıklar altında tartışmasını bile yapamayacağın bir kişinin soyu hakkında kulaktan dolma bilgilerle ileri geri konuşup 'ihihihi Türkçülüğün fikir babası Gökalp Kürttü ne Türkçülüğü yaa' demen komik duruyor.

7- Gökalp bey bugüne kadar devinim halinde gelişmiş Türkçülüğün fikir babalarından birisidir ancak bugünkü Türkçülük çizgisinden doğal olarak epey uzaktır. Kendisi ırk milliyetçiliğini değil kültür milliyetçiliğini savunur. Bu anlamda zaten senin tabirinle kürt veya başka kökenden olması zaten kendi düşüncesiyle ters düşmez. Özünde bir taraf tutma meselesidir. Bu taraf Türklüğün tarafıdır.

8- Bizim Gökalp beyin Türk olmasında ısrar ediyor olmamız, ırkçı olup Gökalp beyi Türk görmek istememiz değil kendisinin kendi hayatında bunu savunmasıyla, kavga etmesi hatta koskoca şiir yazıp küfür etmesidir.

9- Okuduğun deli saçması kaynaklar içerisinde olmayacağını düşünsem de eline koz olması açısından Necip Fazıl'ın kendisi ve pek çok Türk milliyetçileri hakkında (Atatürk dahil olmak üzere) deli saçması bir yazı dizisi vardır. Necip Fazıl ve tayfasının (MTTB) özellikle baskın olduğu dönemler %100 doğru kabul edilen iftiralar bu muhabbetin asıl kaynağı denebilir. Sabaha kadar Allah'a küfrederek ölmesi, kürt olması gibi durumları tamamen İslamcılığa hizmet amacıyla uydurup piyasaya sürdüler. Tek amaçları millet/milliyetçilik kavramı saçmadır aslolan ümmettir durumu.

Gökalp meselesini telefonda daha fazla uzatmadan yeterince anlattığımı düşünüyorum. Bilale anlatır gibi tane tane cümlelerle açıkladım. Aptal telefonun saçma sapan imla düzenlemelerine karşın düzgün Türkçe konuşmaya ve düzgün Türkçe konuşurken sıkıcı/akademik dili kullanmamaya özen gösterdim.

Bütün bunları yapmamdaki amacım bir şeyler ispatlamak değil, Türkçülüğü öğretip yeni kişiler kazanmak hiç değil; amacım ülkücü, Türk-İslamcı (hatta Avrasyacı) özetle kendine milliyetçiyim diyen her insanı "Türkçü" zannedecek kadar bilgi eksikliği olan birisinin bütün cehaletini yüzüne vurmaktan ibaret.

Lütfen Ali Kemal olma, yoksa Türkçülerden çok küfür yersin; hatta ölüsü bile küfür eder.

Bu cehaletten değil, ya da neyse en azından bu cümleyi tamamlamayayım.

Çünkü lafın tamamı aptala anlatılır.

Edit: Bir takım imla düzeltmesi ve daha uzun detaylı cümle eklemesi.

by_Tet tarafından 06/May/19 00:48 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Ömür biter bu tutanaklar bitmez. Hiç bakmamıştım bu tutanaklara , iyi bu, bu iyi oldu. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    literatur bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı
    literatur bunu yazdı
    muaythaist bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

umarım anlatabilmişimdir 

RimPalace bunu yazdı

Türkçülük Türkçülüktür. Bir şeye Atatürk Milliyetçiliği, Mustafa Milletçiliği veya Kemal Birlikteliği diyorsan zaten Türkçülük düşüncesine girmiş olmuyor.

Atatürk Milliyetçiliği Atatürk tarafından belirlenmemiş sonradan uydurulmuş bir **hede. Ne olduğu belirsiz, başlı başına kendiyle çelişen bir şey. Hoşunuza giden her şeyi kendi tarafınıza çekiyorsunuz.

Atatürk Yurtta Sulh, Cihanda Sulh dedi. Tuttunuz neredeyse bütün dünyayla savaşmış adama barış elçisi muamelesi yaptınız. Buna da Atatürk milliyetçiliği dediniz. Oysa o cümle evvela yurtta sulh ki dünyada sulh anlamında söylenilmişti.

Atatürk Ne mutlu Türk'üm diyene dedi, üstüne ne kürdü ne ermenisi hepsini hiçe sayıp Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herkes Türk'tür kanuna çıkarttı; tuttunuz kendini Türk hisseden herkes Türk'tür, Türk olmak kolaydır muhabbeti çıkarttınız. Atatürk milliyetçiliği dediniz. Oysa bu söylem ve bu eylem "Türkiye'de azınlık mazınlık bitti, kökünü kazıdık. Artık herkes Türk, önemli olan Türklük , diğerlerini yok sayıyoruz" demekti. Ne mutlu Türküm diyene, "yazık kürde ermeniye ruma çerkese laza envai çeşit düşük etniklere" demekti. Asla ne mutlu kürdüm ya da ne mutlu aborjinim diyene demedi Atatürk. Çünkü övünemezdi Türk olmasaydı.

Bu artırılabilir ancak Mustafa Kemal Atatürk gibi ölüsünün bile cihanın kıçına tekmeyi basabileceğinden korktuğunuz şerefli bir Türk'ün düşüncelerini örtbas etmeye devam edeceksiniz. Ya da bir ihtimal kendinizi kandırmaya da diyebiliriz. Kabul etseniz de etmeseniz de o dönem Türkçülük kültür milliyetçiliğinden ibaret iken Atatürk'ün Türkçülüğü çağın çok ötesinde bugünkü Türkçülüğün bile ötesinde ırkçıydı.

Atsız beyin durumuna gelecek olursak; cumhuriyetin pespayelik olduğunu bunun içinde zerre kılını kıpırdatmayacağını söylediği doğrudur. Bundan evvelinde ise (yazından anladığım kadarıyla bildiğin veya tahmin ettiğin üzere) " Yeni binanın adı “Cumhuriyet”tir. Temelinde kan ve iman vardır. Biz bu binanın yıkılmayacağına inanmışız " sözünü söylediği de bir gerçek. Aradan geçen bu süreçte Türk'e artık faydasından çok zararı olduğunu gördüğü "Cumhuriyet"i pespayelik olarak görmesi gayet normal. Çünkü Türkçüler böyledir. Türk'e faydası olmayan, zararı olan her şeye düşmandır. Mustafa Kemal de askeri olduğu Osmanlı'ya rağmen Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur. Çünkü artık Türk'e faydası yoktu ve Türk'e zararı vardı.

Irkçılığı zenci bir bebeğe şefkat gösteren melek gibi beyaz kadınların olduğu posterlerden öğrenip, ırkçılığa hayır demekle Türkçüleri görmezden gelemezsiniz. Üzgünüm ancak benim zenci dememle zencilerin canı yanmıyor, bakıma muhtaç, şefkate mahkum, ezik gösterilmesinden dolayı zenciler gocunuyor. Bugüne kadar kimseyi öldürmedim, kimseyi olduğundan farklı gösterip aşağılamadım; Türklüğümle övünmekten, gurur duymaktan, bu gurura yakışır davranmaktan başka bir şey yapmadım ve ırkçıyım. Her düşünceye saygı duyacağız hümanistiz deyip ırkçılığa her türlü hakareti kendi tabirleriyle "ırkçılığı" yapan insanlardan olmayın

by_Tet tarafından 06/May/19 01:16 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

@by_Tet

Hocam iyi güzel uzun uzun yazıyorsun ama çok boş konuşuyorsun. Sizli bizli konuşmuşsun siz biz kimmiş bi açıklayıver hele.

Ben kimsenin düşüncelerini örtbas etmedim. Türkçülüğü de görmezden geldiğim falan yok.

Daha attığım linki okumadan çıkarımda bulunmaya kalkmışsın. Orada yazılanlar Cumhuriyete laf söylemekten çok Atatürk inklaplarına yapılan karalamadır.

«Biz bu savaşta yenilirsek bunun en büyük
    iki mesulü birinci ve ikinci Cumhurreisleridir.
    Birincisi memlekete saçtığı ahlâksızlıkla, ikincisi
    korkaklığı ile buna sebebolacaklardır. Birincisi
    on beş yıl Cumhurreisliği ettiği halde
    orduyu imhal etti. İnkılâp hastalığına uğramış
    bir çılgındı. Etrafına ahlâksız insanları
    toplamış ve onların memleketi soymalarına
    göz yummuştur. İkincisi on beş yıldan birincinin
    mesuliyetlerine tamamen iştirak ettiği için
    suçludur. Ve İtalya'dan korkacak kadar
    Korkan bir adamdır. Birincisi şuursuzdur.
    İkincisi ahmaktır. İkincisinin de müşterek
    vasfı hilekârlıklarıdır. Millet 'Meclisi diye
    topladıkları satılmışlar meclisi ile kendi riyasetlerine
    meşru bir şekil vermek istemişlerdir.
    Fakat bunu dünyaya yutturuyoruz sanacak
    kadar gaflet göstermişlerdir. Ben pek
    iyi bilirsin ki, Cumhuriyet Rejimi için en ufak
    rahatımı bile feda etmem...

Sen önce savunduğun şeyi iyicene bir araştır. "Atsız beyin durumuna gelecek olursak" demeden önce de keşke attığım linki okusaydın. Al bak yukarıda paylaştım oku ondan sonra otur yazdığın yazıyı bir düşün.

Ayrıca hümanist olduğumu nereden çıkarttığını da bilmiyorum. Her düşünceye saygı gösterdiğim falan da yok. Kısaca savunmaya çalıştığın ideolojiye biri eleştiri getirince farklı şekillerde sıfat yakıştırıp kendi kendine çıkarımlarda bulunmuşsun.

Bu mesajıma cevap yazıp benden cevap beklersen, adam gibi konu hakkında tartışabilecek kadar bilgin olmadığını (olsa da ideolojiye olan bağlılığının eleştiri kaldırmanı engellediğini) düşündüğüm için, daha fazla sana cevap verme tenezzülünde bulunup boşuna zamanımı harcamayacağım.

torpedo_XL tarafından 06/May/19 02:07 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

https://www.tahribat.com/forum/turkler-ansiklopedisi-21-cilt-pdf-229155

@KaptaN Bu sitede kimse benden daha fazla Türklüğe hizmet etmemiştir. Al bu da delili. Gaza gelen çoluk çocukla bir olup kendine güldürme.

Boşuna demiyorum bu adam iyiydi son haftalarda cozuttu diye.. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 7317 Toplam Mesaj: 79
türkçüler günü