folder Tahribat.com Forumları
linefolder Geyik & Teknoloji İle İlgili Olmayan Video / Resim / Flash Paylaşım
linefolder 4 Yaşındaki Çocuk Kanserden Hayatını Kaybetmişti - Mucizevi Şekilde Gözlerini Açıp Şu 3 Kelimeyi Söyledi

4 Yaşındaki Çocuk Kanserden Hayatını Kaybetmişti - Mucizevi Şekilde Gözlerini Açıp Şu 3 Kelimeyi Söyledi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Arkadaslar bazen olur olmaz seylere takiyoruz bu hayatta. Sbh sbh cok duyugulandim bunu okuyunca ve paylasayim dedim.

Başta üç yaşındaki Nolan’ın burnunun tıkalı olduğu düşünüldü. Ancak bir süre sonra durumu kötüye gitmeye başladı.

Ruth ve Jonathan Scully çifti hiçbir ebeveynin duymaması gereken acı haberi aldılar. Çocukları Nolan’a nadir görülen ve tedavisi pek mümkün olmayan bir kanser türü olan rabdomiyosarkom  teşhisi koyuldu.

18 ay boyunca Nolan hastalığıyla mücadele etti.

Güçlüydü, cesurdu ve hep pozitifti. Geçtiğimiz şubat ayında ise hastalığa yenik düştü.

Dört yaşına giren Nolan annesinin kollarında son nefesini verdi.

<figcaption>© Facebook

Nolan’ın annesi Ruth Scully, oğlunun bu zorlu hastalıkla verdiği mücadeleye dair anılarını Facebook’ta paylaştı. Okuyanlar gözyaşlarını tutamadılar.

Nolan’ın doktorları, çocuğun ilerleyen ölümcül hastalığının tedavisinin mümkün olmadığını düşünüyorlardı. Yapabilecekleri tek şey çocuğun son günlerini huzur içinde geçirmesini sağlamaktı.

Son kez hastaneye giden Ruth Scully, oğluyla arasında geçen ve herkesi hüzünlendiren o diyaloğu Facebook’ta paylaştı.

<figcaption>© Facebook

İşte annenin Facebook’ta paylaştığı oğluyla arasında geçen o diyalog:

Yanına oturdum ve kafamı kafasına dayadım.

Ben: Nefes almak zorlaşıyor değil mi?

Nolan: Evet.

Ben: Canın çok mu acıyor bir tanem?

Nolan: Şey… Evet.

Ben: Artık bununla mücadele etmek zorunda değilsin.

Nolan: (Büyük bir mutlulukla) Öyle mi? Ama senin için mücadele edeceğin anneciğim!

<figcaption>© Facebook

Ben: Hayır oğlum. Bunca zamandır annen için mi mücadele ediyordun?

Nolan: Evet, anne.

Ben: Nolan Ray, annenin görevi nedir?

Nolan: Beni korumak.

<figcaption>© Facebook

Ben: Artık seni koruyamıyorum. Seni bundan sonra cennette koruyacağım.

Nolan: Yani ben cennete gidip sen gelene kadar orada oyunlar mı oynayacağım? Geleceksin sen de değil mi?

Ben: Evet oğlum tabii ki geleceğim. Annen her daim yanında olacak.

Nolan: Teşekkür ederim, anneciğim! Ben orada Hunter, Brylee ve Henry’yle oynayacağım!

<figcaption>© Facebook

Diyaloğun ardından Nolan birkaç gün boyunca sürekli uyudu.

Aile, son gecesini evinde geçirsin diye çocuğun eşyalarını toplamaya başladı. Aile eşyalarını toplarken, Nolan annesinin elini tuttu ve hastanede kalmasının daha doğru olacağını söyledi.

Ruth Scully, Facebook’ta “Dört yaşındaki oğlum elimi tuttu ve üzülmemem için bunu söyledi” dedi.

<figcaption>© Facebook

Akşam 9 civarında Youtube’da beraber çizgi film izliyorduk. Nolan’dan duş alıp gelmek için izin istedim. Çünkü annesinin her daim elini tutmasını ve yanından ayrılmamasını istiyordu.

Bana, “Tamam anne. Sen gelene kadar yanımda Chris amcam dursun” dedi.

Banyoya girmeden hemen önce oğluma, “Hemen geliyorum bir tanem. Çabucak duş alacağım” dedim.

<figcaption>© Facebook

Gülümsedi ve ben de duşa girdim. Ben kapıyı kapatır kapatmaz oğlum da gözlerini kapatmış ve bir daha uyanmamak üzere uyku dalmış.

Banyonun kapısını açar açmaz oğlumun etrafında telaşla hareket eden hastane çalışanlarını gördüm ve gözlerimden yaşlar süzülmeye başladı.

Bana, “Ruth, oğlun derin uykuya daldı. Artık acı çekmeyecek” dendi.

<figcaption>© Facebook

Hemen oğlumun yatağının üstüne çıktım. Ellerimi suratına koydum. O anda hayatım boyunca unutamayacağım bir mucize gerçekleşti.

Meleğim nefes aldı, gözlerini açtı, gülümsedi ve bana ‘Seni seviyorum anneciğim’ deyip 11:54’te gözlerini sonsuza dek kapattı. Oğlumun kulağına ‘You are my sunshine’ şarkısını söyledim.

<figcaption>© Facebook

Küçük çocuk herkes hayatını kaybetti sanarken gücünü son bir kez toplayıp annesine onu ne kadar çok sevdiğini söylemiş. Anne ve oğlunun arasında geçen diyalog okuyanları gözyaşlarına boğdu.

Annenizi ne kadar çok sevdiğinizi, annenize her daim söylemeyi unutmayın. Bir gün her şey için çok geç olabilir.

Kaynak : http://tr.newsner.com/4-yasindaki-cocuk-kanserden-hayatini-kaybetmisti-mucizevi-sekilde-gozlerini-acip-su-3-kelimeyi-soyledi/hakkinda/aile

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek

hocam sabah sabah ağzıma s*ıçtın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    vanhelsink bunu yazdı

hocam sabah sabah ağzıma s*ıçtın

Benimde senden asagi kalir bir yanim yok ki hocam. Hayatim gozumun onunden gecti.

Kotu oldum sbh sbh.

dhmm tarafından 21/Nis/17 09:46 tarihinde düzenlenmiştir

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

güne enerjik başlamıştım. bütün herşey uçtu gitti

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Bende sıkıntı yok [okumadım] :)

az çok tahmin ediyorum şimdi bunu okusam bütün gün kafayı takarım sonra okumak üzere postluyorum

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Boşverin böyle şeyleri hangisinin ne kadar doğru olduğunu görmeden bilemezsiniz. Pek inandırıcılığı yok. Sizde hemen bi duygu yüklenmesi yaşamızsınız :)

Siper et klavyeni, Dursun bu hayasızca akın...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

geçen günde bana vahiy geldi. Ben uluorta  sölüyormuyum amk. Olm siz salakmısınız yoksa tahribat cidden bu seviyeye nasıl geldi ? Gerçeklik payı imkansız neydi belirsiz şeylet paylaşıp  buna inanmak insanlara aktarmak oha lan. Şeyin birinin çıkıp allahtan size mesaj getirdim ver 50 lira demesiyle  lan 4 yaşındaki cocuk dirildi halay çekti ailesiyle  sonra geri öldü demek  arasında hiç bir fark yok. Olay gerçekliğini  geçtim illaki böyle bir şey olduysa demekki tam ölüm gerçekleşmemiş yada farklıca bir bilimsel  açıklama gerçeklemiştir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

dağıldım amk

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Çocuk ölmeden önce iyi bir hayat sürmüş son günlerini mutlu geçirmiş maddiyat burda önemli işte... Fakirlik ve zengilk arasındaki fark.. Paranın ölüme çaresi yok ama en azından ölmeden önce bu dünyada mutlu olursun yapamadıkları yaparsın. Devletin bence bu durumda olan çocuklara el atıp en azından maddi ihtiyaçlarını karşılayıp güzel günler geçirmesini sağlamaları lazım diye düşünüyorum tedaviye çok büyük katkısı olur. devletin bunu yapacak güçü var ama tabi paralar başkalarının cebini dolduruyor.....

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Facebook'ta haber olmuşsa benim için pek inandırıcılığı kalmıyo artık. Gerçekse de Tanrı günahlarını affetsin. Amen.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

kanser ne pis bişey lan , Allah ölümünde güzel olanını versin

le le le sakine
Toplam Hit: 3934 Toplam Mesaj: 29
kanser cocuk anne sevgisi