9 Ay Askerlik Hakkında Soru...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Heima
    Heima's avatar
    Erkek

15 ay olarak gittiğin askerliğe askerlik düştüğü zaman seninde şafağından askerlikten kaç ay düştüyse o kadar düşer..

18 ay olarak gittiğim askerliğe şafak 92 iki derken askerlik bir düştü şafak doğan güneş dedim.

Ama tam tersi bir durumda yani 15 ay gittiğin bir askerliğe tutki oldu 20 ay o sana vurmaz senden sonrakilere dokunur.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

birşey sorcam üniversite mezunları 6 ay yapıyor ya; onlara da mı 9 ay olucak bu yeni düzenlemeyle?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

XpertVision bunu yazdı:
    -----------------------------

birşey sorcam üniversite mezunları 6 ay yapıyor ya; onlara da mı 9 ay olucak bu yeni düzenlemeyle?

Evet. Hatta sınavla yedek subay alımınıda durdurmayı düşünüyolar.

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

şimdi benim askerliğimle çobanın askerliği bir mi olacak ? Ulan tam da astsubay olarak uzun dönem yapmayı istiyordum şimdi tüm şevkimi kırdılar

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek

XpertVision bunu yazdı:

Aynen hocam...o yüzden terk ettim üniyi zaten :D

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaMyELi
    SaMyELi's avatar
    Erkek

hocam ben düşeceğine inanmıyorum 12 eylül geliyor diye milletei vaadlerde bulunuyorlar işte

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

Yav arkadaşlar, Işık koşaner(Genel Kurmay Başkanı) yani askerlik mevzularında son sözü söyliyecek kişinin konuşmasını dinlemiş olsaydınız,

Ne tek tip askerlik var..

Ne profesyonel ordu var..

Ne polise askerlikten muafiyet var..

Ne bedelli askerlik var..

Adam noktayı koymuş bunun üzerine laf konuşmanın hiç bi anlamı yok. Yani 9 aylık mevzusu falan yok. belki cevabım konuyla tam alakalı değil fakat 9 aylık askerliği unutun.Bundan önce neyse bundan sonrada o.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recobaba
    recobaba's avatar
    Erkek

Askerde Yazıcıydım (82/4) Tam benim zamanımda 82/1 ler ortalama 40-60 arası şafak sayarken askerlik 15 aya düştü 1 gecede terhis hesaplamaktan, belgelerini hazırlamaktan gebermiştim. %100 kesin olan bir durum başkasına sormaya veya şüpheye düşmene gerek yok şimdi askere gitsen askerliğin bitmeden 9 aya düşse aynı haktan yararlanırsın ama şafak 60 falan sayarken düşerse 30 gün fazla yapmış olursun kanun çıkar çıkmaz ertesi günü terhis olursun. :)

Bizim bölükte şafak 30 sayan ve hiç izin kullanmayan vatandaş askerlik düşünce kafasını duvara vurmuştu 60-70 sayanla aynı gün terhis edildiği için :)

Batılı ülkelere oranla top, ipne ve homoseksüel sayısı daha az bir milletiz o yüzden biz daha delikanlıyız:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

87/4 ten bu yana askerlik düşecek hala düşmedi. 9 +3 gibi bişey gelicek gelirse de...3 ay gönüllü askerlik muhabbeti falan var..o da 2011 den sonra yürürlüğe girer ancak

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeliMermi
    DeliMermi's avatar
    Erkek

skime düşsün, skime düşmesin. şafak 65

Toplam Hit: 7306 Toplam Mesaj: 46