folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder 90 Lı Yıllardaki Atari Makinaları Nasıl Yapıldı Yazıldı

90 Lı Yıllardaki Atari Makinaları Nasıl Yapıldı Yazıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Çocukluğum atari salonlarında geçti özellikle 90 yılların yeri benim için ap ayrıdır, o zamanlardaki arcede makinalar nasıl yapıldı oyun kartlarını görürdüm sadece entegreler dolu işte bunlar nedir bunlar nasıl yapıldı hangi ortamda geliştirildi hangi diller kullandı şimdiki bilgisayarlar o zamana göre uzay bilgisayarları gibi o zamandaki, arcade makinalarındaki görüntü kalitesini şimdiki pc lerde alamıyoruz,

Örnek bir arcade makina kartı,

https://www.ebay.com/itm/World-Cup-90-Tecmo-Jamma-PCB-Arcade-Game-Import-Japan-/273078616188

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Görüntü kalitesi mi? :D

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Evet görüntü kalitesi şimdiki pclerde açınca o görüntü kalilteri piksel piksel full ekran bile olmuyori, ama o tüplü  tvlere bağlı olan makinalarda cam gibiydi ultra hd kalitesi vardı,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Çocukluğum atari salonlarında geçti özellikle 90 yılların yeri benim için ap ayrıdır, o zamanlardaki arcede makinalar nasıl yapıldı oyun kartlarını görürdüm sadece entegreler dolu işte bunlar nedir bunlar nasıl yapıldı hangi ortamda geliştirildi hangi diller kullandı şimdiki bilgisayarlar o zamana göre uzay bilgisayarları gibi o zamandaki, arcade makinalarındaki görüntü kalitesini şimdiki pc lerde alamıyoruz,

https://www.ebay.com/itm/World-Cup-90-Tecmo-Jamma-PCB-Arcade-Game-Import-Japan-/273078616188

Adam zengin olunca atari salonlarında geçmesi normal. Bizde atari salonuna giderdik ama cebimizde jeton parası olmadığı için oynayanları izlerdik sadece. Elbette oynamışlığımız var. Bir kere Tekken de oyun sonu getirdim oyun bitti. Lan oyunu bitrdik işte bi daha oynat ölmedik ama yemedi atari adımı yazdım sona erdi. En güzeli de araba yarışıydı. Çok severdim onu. Param oldukça oynardım.

Böyle bişiydi. Tabi artık yaşlandık saçlar da beyazladı oyun moyun salonuda kalmadı tabi.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Guzel konu bende ateri kasetleri yada kartuslari vardir ya onlardaki mantigi merak ediyorum icinde sadece siyah muhur gibi bir sey vardi onun disinda bir sey goremezdim birde miknatisin yaninda kalan kasetim bozulmustu cok iyi hatirliyorum

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Genellikle assembly/C bazı eski makineler direkt logic circuit. Görüntü kalitesinden kastın vektör grafikli oyunlar mı acaba? Raster grafikli oyunlar çünkü oldukça düşük çözünürlük ve refresh rate'e sahip. Belki scanlines yüzünden gözüne güzel gözüküyormuş olabilir.

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Halen evin bir köşesinde street fighter 2,5 serisi büyük atari kartı vardır.   

Syntax error..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Hocam bu lafa gülüyorsan ya atari dünyasına biraz uzaksın yada zamanında atari oynadın ancak hobi/zaman geçirmekten öteye geçmedi :)

O görüntü kalitesini yakalamak için insanlar orjinal cihaz, doğru düzgün scanline'a sahip tüplü tv peşinde koşuyor.

Mario'nun emulator ve nes/famicon ile oynanması bile oynanabilirlik açısından farklı.

#evinizeKoşunAtariyleCoşun

---

Evde kullanmadığınız atari kasetleri varsa bana gönderebilirsiniz.

NoktaliVirgul tarafından 06/Mar/18 13:46 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

İstanbulda bazı barlarda arcade oyunları koyuyorlar. SF serisi felan bir yandan biranı yudumluyon diğer yandan arkadaşınla kapışıyorsun hoş oluyor.

şuraya da SF sevenlere chunli ken kapışmasında epic ken defans kombosu iliştirielim hem gözler dolsun hem keyifler yerine gelsin :W

https://www.youtube.com/watch?v=pS5peqApgUA

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=qcoAj1Y-W30

İlk andaki oyunlara dikkat, :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

İkinci Tekken 5, üçüncü Final Fight, dördüncü ve beşinci Cadillacs&Dinosaurs

while (1<2)
Toplam Hit: 4563 Toplam Mesaj: 22
eski oyunlar arcade atari salonu