folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder A Tipi İnfluenza Virüsü Olarak Da Bilinen H1N1 Virüsü Hortladı.

A Tipi İnfluenza Virüsü Olarak Da Bilinen H1N1 Virüsü Hortladı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

çok geçmiş olsun hocam Allah şifa versin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı

İyi akşamlar hocalar..

Halk arasında da Domuz gribi denen H1N1 virüsünü kapmış durumdayım. 

Ateş , halsizlik , kusma , burun akıntısı , eklem ağrıları ( kıçımın kemiği bile ağrıyor ) o derecede. 

Eczanelerde ilacı bulmak bir hayli zor. Bir kaç nöbetçi eczane dolaştıktan sonra bulabildim..

Devlet hastanelerinde test yapılmıyor mecbur özele gitmeniz gerekiyor. 100 ile 250 arası ücret isteniyor..

Kendinize ailenize çoluk çocuğunuza muhakkak dikkat edin. 

Cümleten sağlıklı günler. 

Hocam senin 1 gün paça, 1 gün işkembe, 1 gün tavuksuyu döngüsüne girmen lazım iyileşene kadar devam, bu çorbalara sirke ve sarmısak yüklemelisin. antikor patlaması yaptırırsan bağışıklık sistemin siker atar virüsü. Bu arada sigara içmemeli bol bol işeyip sıçmalısın, evden de çıkmamalısın vücut kendini 10 güne anca topluyor.

Bu adam ne diyorsa doğrudur dinleyin.

Not: Hayatımda hiç paça ve işkembe çorbası içmedim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Bu adam ne diyorsa doğrudur dinleyin.

Çok şey kaybetmişsin. Yok böyle bir lezzet. Tamda havaların soğuk olduğu bugünlerde efsane gider. Bol sarımsak ve sirke üstünede bolca pul biber. Oh mis.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Hocam senin 1 gün paça, 1 gün işkembe, 1 gün tavuksuyu döngüsüne girmen lazım iyileşene kadar devam, bu çorbalara sirke ve sarmısak yüklemelisin. antikor patlaması yaptırırsan bağışıklık sistemin siker atar virüsü. Bu arada sigara içmemeli, bol bol işeyip sıçmalısın, evden de çıkmamalısın, vücut kendini 10 güne anca topluyor.

Bu adam ne diyorsa doğrudur, dinleyin.

Not: Hayatımda hiç Paça ve İşkembe çorbası içmedim.

Paça ve İşkembe konusunda ciddi misin?

Özellikle işkembe, accaip deli bi gıda çeşidi. Kimisi de kokusundan nefret ediyor, lâkin özellikle haşlanmış haline tuz atıp yemesi bile şahâne.

Şu Sirkeyi sevemedim gitti. Ne elması, ne de diğerleri.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    mrkps bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı

İyi akşamlar hocalar..

Halk arasında da Domuz gribi denen H1N1 virüsünü kapmış durumdayım. 

Ateş , halsizlik , kusma , burun akıntısı , eklem ağrıları ( kıçımın kemiği bile ağrıyor ) o derecede. 

Eczanelerde ilacı bulmak bir hayli zor. Bir kaç nöbetçi eczane dolaştıktan sonra bulabildim..

Devlet hastanelerinde test yapılmıyor mecbur özele gitmeniz gerekiyor. 100 ile 250 arası ücret isteniyor..

Kendinize ailenize çoluk çocuğunuza muhakkak dikkat edin. 

Cümleten sağlıklı günler. 

Geçmiş olsun hocam. h1n1 olduğunu nasıl anladınız?

bu arada ilacı ilk iki gün içinde başlanılırsa çok etkili. (oseltamivir)

Tavsiyeler ve iyi dilekler için herkese teşekkür ederim.

hocam ben durumumu anlatınca doktor bulgulardan dolayı test istedi. Pozitif çıkınca şok oldum.İlaç konusunda da evet hocam bu ilaca başladık. Tekmiş zaten diyorlar. ENFLUVİR 75 mg

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Hocam senin 1 gün paça, 1 gün işkembe, 1 gün tavuksuyu döngüsüne girmen lazım iyileşene kadar devam, bu çorbalara sirke ve sarmısak yüklemelisin. antikor patlaması yaptırırsan bağışıklık sistemin siker atar virüsü. Bu arada sigara içmemeli, bol bol işeyip sıçmalısın, evden de çıkmamalısın, vücut kendini 10 güne anca topluyor.

Özellikle işkembe, accaip deli bi gıda çeşidi. Kimisi de kokusundan nefret ediyor, lâkin özellikle haşlanmış haline tuz atıp yemesi bile şahâne.

Virüsler yerleşmek için bağ dokusunu hedef alır, senin kuvvetlendirmen gereken temel yer bağ dokusudur bunun için de yöneleceğin kaynaklar kolojen kaynaklarıdır, italyada yaşasaydın sana morina balığı çorbası ve balzamik güneyli sirkesi önerirdim gripliysen kesin içirirler kaçamazsın... Burada işler farklı kolojen alımı için elimizde paça ve işkembe var. Sankıldığının aksine paça çorbası kemiklere değil bağ dokusuna iyi gelir. Tavuk suyu ise tavuğun antibiyotikli oluşundan ileri geliyor, gidip de hazır çorba alma yani... zaman zaman rusya ve avrupa bizim tavukları almıyor sebebi tavuğa verilen antibiyotik, her ne şekilde oluyorsa normalde virüslere etki etmeyen antibiyotik hayvan vücudundan alındığında kısmen virüslere karşı fayda sağlıyor. Bu demek değil ki tavuk sağlıklı bir şey; kesinlikle değil zaten o 40 günde yetişen şey tavuk da değil. sürekli tükettiğinde kendisi bir bağ dokusu bozucu haline geliyor ve ayda bir kaç kereden fazla yenmemeli ama virüs yollu hastaysan antibiyotik yerine tavuk tercih edebilirsin, koyu bir çorba yaptır içine bas sarımsağı sirkeyi ooh mis. doğrudan antibiyotik almaktan iyidir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Virüsler yerleşmek için bağ dokusunu hedef alır, senin kuvvetlendirmen gereken temel yer bağ dokusudur bunun için de yöneleceğin kaynaklar kolojen kaynaklarıdır, italyada yaşasaydın sana morina balığı çorbası ve balzamik güneyli sirkesi önerirdim gripliysen kesin içirirler kaçamazsın... Burada işler farklı kolojen alımı için elimizde paça ve işkembe var. Sankıldığının aksine paça çorbası kemiklere değil bağ dokusuna iyi gelir. Tavuk suyu ise tavuğun antibiyotikli oluşundan ileri geliyor, gidip de hazır çorba alma yani... zaman zaman rusya ve avrupa bizim tavukları almıyor sebebi tavuğa verilen antibiyotik, her ne şekilde oluyorsa normalde virüslere etki etmeyen antibiyotik hayvan vücudundan alındığında kısmen virüslere karşı fayda sağlıyor. Bu demek değil ki tavuk sağlıklı bir şey; kesinlikle değil zaten o 40 günde yetişen şey tavuk da değil. sürekli tükettiğinde kendisi bir bağ dokusu bozucu haline geliyor ve ayda bir kaç kereden fazla yenmemeli ama virüs yollu hastaysan antibiyotik yerine tavuk tercih edebilirsin, koyu bir çorba yaptır içine bas sarımsağı sirkeyi ooh mis. doğrudan antibiyotik almaktan iyidir.

Şırdan tuzlama bol sarımsak acı sos ooo yeee

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Virüs'ler yerleşmek için Bağ Dokusunu hedef alır, senin kuvvetlendirmen gereken temel yer bağ dokusudur, bunun için de yöneleceğin kaynaklar Kollajen kaynaklarıdır, italya'da yaşasaydın sana Morina Balığı çorbası ve Balzamik Güneyli Sirkesi önerirdim, gripliysen kesin içirirler kaçamazsın...

Burada işler farklı, kollajen alımı için elimizde Paça ve İşkembe var. Sanıldığının aksine paça çorbası Kemiklere değil, Bağ dokusuna iyi gelir. Tavuk suyu ise tavuğun antibiyotik'li oluşundan ileri geliyor, gidip de Hazır çorba alma yani...

Zaman zaman Rusya ve Avrupa bizim tavukları almıyor, sebebi tavuğa verilen antibiyotik, her ne şekilde oluyorsa normalde virüslere etki et'meyen antibiyotik, hayvan vücudundan alındığında "kısmen" virüslere karşı fayda sağlıyor. Bu demek değil ki tavuk sağlıklı bir şey; kesinlikle değil, zaten o 40 günde yetişen şey tavuk da değil.

Sürekli tükettiğinde kendisi bir Bağ Dokusu Bozucu'su haline geliyor ve ayda bir kaç kereden fazla yenmemeli, ama virüs yollu hastaysan antibiyotik yerine tavuk tercih edebilirsin, koyu bir çorba yaptır, içine bas sarımsağı sirkeyi, ooh mis.

doğrudan antibiyotik almaktan iyidir.

Şırdan tuzlama bol sarımsak acı sos ooo yeee

Hee, tam adı ,Şırdan olcaktı.

-0-

Sirkeyi, öyle kaşık'la içerim de,  yemeklerde ve salatada kullanmayı sevmiyorum. Aynı şekilde bu, Limon için de geçerli. ilginç. ^^ hayır yani, diş etlerimde de kanama vesâir yok. Ama dudak iç kısımlarında yılda bir Zona mıdır Aft mıdır nedir, o ,Su toplanması gibi olan şey çıkıyor. 

Bir de Tavuğun bağışıklık sistemini güçlendirmesi olayı, sanki derisinden, dolayısıyla yağdan kaynaklanıyor gibi geliyor bana. İçinde ne çeşit bir yağ kompleksi var bilmiyorum, ama Öyle bir yağ çıkıyor ki, bildiğin üre gibi, sapsarı. Bu yağın Sindirimi mi kolay, yoksa bağırsaklardan mı kolay emiliyor, yada fazla enerji mi veriyor, düzenleyici bir görevi mi var, hormonlara mı katılıyor bilmiyorum; Tavuk suyu çorbası içince, fiş'şek gibi oluyor insan. ^^`

Virüs'lerin özellikle Bağ Dokusunu etkilemesi ile ilgili ifaden de, sadece Grip sınıfı Virüs tipleri için geçerli, değil mi? yoksa çerçeveyi oldukça daraltmış oluruz, gibi geliyor.  Tamam, konu İnFluEnza (h1n1A) ama, yine de ifaden çok genelleştirilmiş bir formül gibi geldi.

Sarımsak'dan, soğan'dan yana sıkıntı yok.

RitmFarbRacourci tarafından 13/Oca/20 07:27 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elmor
    elmor's avatar
    Erkek

Salgin Bursa da yaygın, yeğenim 40 derece ateş ve kusma sikayeti ile 2 gün doktorlarda sadece antibiyotik ile tedavi etmeye çalıştılar. Biz suphelenip test istedik özel hastaneye gidip test yaptirdik influenza olduğunu öğrendik. Malesef gittiğimiz çoğu doktor antibiyotik yazmak dışında bir işlem yapmadı. Dikkatli olun çok sıkıntı. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Kocaelideysen gel içelim , bu aralar farklı farklı mekanlarda deniyorum.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 6542 Toplam Mesaj: 55
domuz gribi h1n1