folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder A Tipi İnfluenza Virüsü Olarak Da Bilinen H1N1 Virüsü Hortladı.

A Tipi İnfluenza Virüsü Olarak Da Bilinen H1N1 Virüsü Hortladı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

DarkFall bunu yazdı

Bugünlerde İstanbul'da hemen hemene herkeste bu virüs var zaten. Artık normal grip kalmadı, herkes domuz gribi.

İyileşmek için bir çözüm yok, 1 hafta evde yataktan çıkmamak lazım. Bana kalırsa bağışıklık sistemini bu virüsü kapmadan iyileştirmek gerekiyor, vitamin vs sürekli almak lazım.

Evi havalandırın, evi çok çok sıcak yapmayın, kan dolaşımını hızlandıracak çok hafif antrenmanı yapıp geri yatağa girmek gerekiyor. Sürekli yatakta yatınca da geçmiyor artık..

Şu son paragrafı bizzat tecrübe ettim. Ağır hastayken sunumum olduğu için dışarı çıkmak durumunda kaldım geçen gün. İlaç yatak falan bir türlü tam manasıyla geçmeyen hastalık, hareketlenince neredeyse bitti. Bunu ilk defa yaşadım. Menengiç kahvesi tavsiye ediyorum ben de.

Bu benim ikinci yakalanışım. Geçen yıllardaki salgına da kapılmıştım. Kronik hastalığı olanlar ve zayıf bünyeye sahip kişiler dışında pek korkulacak bir husus değil.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun .

Hastanede yer yok gelmeyin 

Sırasını aldığım sıra numarasını onaylatmak için sıra bekliyorum .

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    literatur bunu yazdı

DarkFall bunu yazdı

Bugünlerde İstanbul'da hemen hemene herkeste bu virüs var zaten. Artık normal grip kalmadı, herkes domuz gribi.

İyileşmek için bir çözüm yok, 1 hafta evde yataktan çıkmamak lazım. Bana kalırsa bağışıklık sistemini bu virüsü kapmadan iyileştirmek gerekiyor, vitamin vs sürekli almak lazım.

Evi havalandırın, evi çok çok sıcak yapmayın, kan dolaşımını hızlandıracak çok hafif antrenmanı yapıp geri yatağa girmek gerekiyor. Sürekli yatakta yatınca da geçmiyor artık..

Şu son paragrafı bizzat tecrübe ettim. Ağır hastayken sunumum olduğu için dışarı çıkmak durumunda kaldım geçen gün. İlaç yatak falan bir türlü tam manasıyla geçmeyen hastalık, hareketlenince neredeyse bitti. Bunu ilk defa yaşadım. Menengiç kahvesi tavsiye ediyorum ben de.

Bu benim ikinci yakalanışım. Geçen yıllardaki salgına da kapılmıştım. Kronik hastalığı olanlar ve zayıf bünyeye sahip kişiler dışında pek korkulacak bir husus değil.

hasta insana caffein yaramaz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

Bugünlerde İstanbul'da hemen hemen herkesde(?) bu virüs var zaten. Artık normal grip kalmadı, herkes domuz gribi.

İyileşmek için bir çözüm yok, 1 hafta evde yataktan çık'mamak lazım. Bana kalırsa bağışıklık sistemini bu virüsü kap'madan iyileştirmek gerekiyor; Vitamin, Mineral vs Sürekli almak lazım.

Evi hava'landırın, Evi "çok çok" sıcak yap'mayın, Kan dolaşımını hızlandıracak çok Hafif Antrenmanı yapıp geri yatağa girmek gerekiyor. Sürekli yatakta yatınca da, geçmiyor artık..

Bu kısımlar ilginçmiş.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Geçmiş olsun .

Sağol dostum.

Dün hastahanedeydim. 165 di sıram. ekranda 162 yanıyordu. dedim nasıl oluyor bu. önümde mantıken 3 kişi oluyor. 165 e yandığında başkasının ismini yazdığı gördüm. Meğersem  200 de sıfırlanıyor sonra tekrardan baştan başlayıp devam ediyor.

Sıra numaramı iptal ettrip başka bir hastahaneye gittim.

Hesabıma göre tahminen 4 - 6 saat  beklemem gerekecekti.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

Geçmiş olsun .

Sağol dostum.

Dün hastahanedeydim. 165 di sıram. ekranda 162 yanıyordu. dedim nasıl oluyor bu. önümde mantıken 3 kişi oluyor. 165 e yandığında başkasının ismini yazdığı gördüm. Meğersem  200 de sıfırlanıyor sonra tekrardan baştan başlayıp devam ediyor.

Sıra numaramı iptal ettrip başka bir hastahaneye gittim.

Hesabıma göre tahminen 4 - 6 saat  beklemem gerekecekti.

Oha

Hastanelerin durumuna bak. Doktora sıran gelincede ayrı bir olay zaten. En çok bilinen 40-50 hastalık dışında bir hastalığa yakalandıysan zaten büyük ihtimalle yanlış teşhis koyup yanlış tedaviye başlıyorlar.

O yüzden artık insanlar en az 2 farklı doktordan sağlamasını yaptırıyorlar hastalıklarının. Kaliteli ilaçlar artık zaten eczanelerde artık bulunmuyor çünkü ilaç temin etmiyor şirketler. Muadil olarak verilen ilaçlarda zaten kaliteli ilaçlar değil.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Devlet hastanelerinden bi mok olmaz. Yakında Kızılay sağlık merkezi varsa oraya gidin. Sigorta kabul ediyorlar. 50 küsur lira muayene parası alıyorlar o kadar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Trend mi oldu emin değilim ama bugün bana da konulan teşhis... 

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

Geçmiş olsun hocam. A mı B mi yoksa her ikisidemi çıktı.

THT2005 tarafından 13/Oca/20 17:39 tarihinde düzenlenmiştir

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    heza bunu yazdı

Geçmiş olsun hocam. A mı B mi yoksa her ikisidemi çıktı.

Hocam tahlil kağıdında influenza B yazıyordu. Bende normal grip zannettim, doktor bildiğin domuz gribi dedi, hem kan testi hem burundan mukosa testi yaptı. Enflivur ve aferin sinüs 3 gün rapor verdi. Bostancıda Central diye bir hastane var orada muayene oldum. İçime sinmedi başka hastaneye mi gitsem diye düşünüyorum. 

Edit: içime sinmedi dememin senebi; 2 hafta önce kan verirken kan değerim 17 küsür idi bugün çıkan sonuçta 13.6 yazıyordu. Bi kan verme ile bu kadar düşer mi şüphesine düştüm. Tahlil aletleri sağlıklı değilse kendi kendimi tribe soktuğum ile kalacağım. 

heza tarafından 13/Oca/20 18:24 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
Toplam Hit: 6539 Toplam Mesaj: 55
domuz gribi h1n1