ABD De Üniversite Okumak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Ya beyler böyle bir şey mümkün mü acaba? Bunun koşulları  şartı zartı zurtu nelerdir? Lisans Mühendislik için soruyorum. 

Üniversite 1 de başvuru yapılıyormuş herhalde. Ya da lise notlarına mı bakıyorlar?

Var mı bilgi verecek mürid?

Lütfen dalga geçmeyin ☺

SkynetX tarafından 11/Mar/16 19:43 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kirmizi27
    Kirmizi27's avatar
    Erkek

Takip

Aşk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Haci Ben green card basvurusu yaptim 18 i bitirdigim icin. Yasim 19. Mesela green card olunca amerikan vatandasi sayiliyon. Atiyom Adam Mumbai den abd ye uni okumaya geliyor. Adam 2 yillik college lara 10 bin veriyor sen 5 bin veriyon tarzi bir olayi var. Ayrica 2 yillik college lar dedigim fiyata yakinlar diye biliyom. Oyle hatirliyom yani. Toelf felan bunlarda 5,5 lazjm yanlis hatirlamiyorsam. O kadar INGIlizcem yok dersen college a yazildigin zaman tarzi bi olay vsr diye biliom. O zaman Sana kiyak gecip iyi fiyata ING kursu ayarliyorlar. Orda uni icin para / lise ortalamasi / Toelf lazim diye biliyom. Yazin Baska ulkeler icin uni arastirmasi yaptim. Bazi yerlere gittim sordum. En uygunu abd de 2 yilik okumak. Teknik eleman ol. Zaten abd desin. Copcu bile olsan mutlusun bence. 

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Basliga bakip cevap verdim. Lisans olayini bilmiyorum.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Yabanci ogrenciler icin nasil oluyor bilmiyorum ama Amerikan vatandaslari icin SAT sinavina giriyorsun. Ondan sonra ordaki sinav sonucun, lisedeki notlarin, hayatin boyunca edidindigin basarilari okula gonderiyorsun basvurunla birilikte. Genelde herkes bir den fazla okula basvuruyor. Bazisina kabul ediliyorsun bazisina edilmiyorsun.

100% emin degilim ancak anladigim kadariyla yabanci ogrenciysen 2 yolun var. 1 burdaki community college e geliyorsun bunlar 2 yillik okullar, her onune geleni kabul ediyorlar, yillik okul parasi yaklasik $10,000 (yerli ogrenciler icin $3,500), Ilk geldiginde seni bir inglizce sinavina sokuyorlar ona gore seviyen belirleniyor ve kotuysen 2 sene hazirlik okuyorsun, iyiysen hic hazirlik okumadan universite derslerine basliyabiliyorsun. 2 senelik bitince baska 4 senelik bir universiteye transfer olabiliyorsun. 4 senelik okullarin masrafi yaklasik $25,000 ile $40,000 / yil

2 inci yol, 4 senelik universiteye basvuruyorsun. Buna basvurmak icin ya Toefl sinavina giriyorsun. Her okulun istedigi seviye farkli fakat okulun sitesine girip admissions / international student kismindan bulabilirsin. Eger toefl i gecemezsen hazirlik kismindan basliyorsun okulun ve o sirada istedigin bolume basvuru yapiyorsun. Eger toefli gecersen okula basvuru yapiyorsun ve bolumune girersen okulda agustos sonu eylul basi gibi basliyorsun. Genelde iyi universitelerde basvuru zamani Ocak Subat gibi kapaniyor ancak 2. seviye universiteler dahada uzatiyor basvuru zamaninin. Bazi universiteler var 1 ay once basvuru yapsan bile aliyorlar ancak cok basarili universiteler degil.

Muhendislik genelde girmesi zor bir bolum o yuzden notlarinin iyi olmasi lazim.

Kolay gelsin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @badass, nickin bana niyeyse `pulp fiction` filmindeki restoran sahnesini anımsattı. azakiel 17ye-25, belki ben bir çobanım, sen gölgeler vadisinde yürüyen.. ^^//

the avenir_ to Let myself go. (*'▽'*)♪

yorum için tskler. bu arada ^^/

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Ya beyler böyle bir şey mümkün mü acaba? Bunun koşulları  şartı zartı zurtu nelerdir? Lisans Mühendislik için soruyorum. 

Üniversite 1 de başvuru yapılıyormuş herhalde. Ya da lise notlarına mı bakıyorlar?

Var mı bilgi verecek mürid?

Lütfen dalga geçmeyin ☺

kuzenim burada bir sınavlara girdi bunun için.

kazanmışmı ne sadece para sıkıntısı varmış.

geçen sorudm anneme belediye yüzde 80 inin karşılayacakmış

e dedim gerisinide onlar halleder. ama gerisi işte 20 bin dolarmış:)

yıllık 100 bin dolardan 4 sene yemesi içmesi var.

dedim bende okuyayım öyle.

lan bildiğin kurumsal işletme kurarsın o parayla.

https://t.me/pump_upp
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    " ama gerisi işte, 20 bin dolarmış:)" :D

j`Oha`nnesBurg $_$

RitmFarbRacourci tarafından 11/Mar/16 22:43 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Beyler teşekkür ederim cevaplar için. Bir iki konuya açıklık getirelim:

1. Para evet illa ki lazım. ABD 'de hep özel üniversite sonuçta. Yiyip içecez hem.

2. ABD vatandaşı değilim :) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. :)

3. Şimdi bu okullar lise diploma notuna bakıyorlar mı? En önemli kriter bu mu? (Lisans mezunu değilim zaten başka neye bakacaklar?)

4. Tübitak, spor falan hiçbir başarım yok. Kafama s*kayım yok.

5. Bir arkadaştan üniversite birinci sınıfta, lisans için başvuru yapabiliyorsun. Hocalar falan da referans olursa gidebilirsin demişti. Ama ne kadar doğru bilmiyorum. Böyle bir şey var mı?

En uygunu 2 yıllık communiy college lara başvurup sonra 4 yıllığa geçmek sanırım. Bu community collegelar için tek kriter parayı bulmak herhalde.

En büyük hayalim Abd 'de baba üniversitelerde okumak. %99.9 böyle bir ihtimal yok. İşte %0.1 lik ihtimali bir zorlayayım. :)  İyi kötü bir başvurabilirsem başvurayım. :)

En azından MIT 'ye başvurdum kabul etmediler derim. :)))))

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Hazir konu varken peki yuksek lisans icin ne sartlar gerekiyor ? :) yapan/bilen murid detayli sekilde anlatirsa sevinirim. :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    @Roark, @Unbalanced`in profilinden yürü. bu konuda, bir hayli mesajı ve konusu vardı. bunların yanısıra @mizahi ve @manyaki de vardı sanırım. ^^/

Toplam Hit: 3649 Toplam Mesaj: 27
üniversite abd